Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki végig...

Van itt olyan aki végig dohányozta a terhességét, vagy nagyon közelről ismer olyat aki igen? Miért nem tudtátok lerakni? A lelkiismeret-furdalás volt? Okozott problémát?

Figyelt kérdés

Nem, én nem vagyok terhes - egy iskolai tanulmány miatt szeretném a dohányzó kismamák véleményét olvasni.


Ezért, légyszi csak azok írjanak akik dohányoztak. Dohányellenes véleményeket éppen lehet eleget olvasni ezen az oldalon, akkor is ha nem ez volt a kérdés. Én nem akarok ítélkezni, csupán érdekelne a másik tábor véleménye is.

Köszönöm!


2012. febr. 4. 09:39
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
100%
Az asztmával kapcsolatban. A lányom asztmás. Mikor voltunk asztmavizsgálaton, 6gyerek volt ott. 3-nak dohányoztak a szülei, 3-nak nem. Amikor valaki dohányzik, annak nagyon könnyen kimondják, hogy persze a cigi miatt volt. Nagyon sok kisbaba hasfájós és nyűgös. Barátnőm egyedülálló anyaként szült, és dohányzott. Az orvosa azt mondta neki, hogy a szervezetének már így is épp elég a stresszből nem kell még a leszokás is. Napi 3 szálat engedélyezett neki. Reggel délben este. A lány betartotta. Egészséges babája lett.Azt hiszem ezzel is, mint oly sok mással átestünk a ló túloldalára. Anyáink végig dohányozták a terhességüket, hiszen akkor még senki nem beszélt ilyesmiről.A legtöbb dolog eldől a 12.hétig. Azután már csak a saját magunk megnyugtatására csinálhatunk dolgokat.Amikor én szültem még volt dohányzó a szülészeti osztályon is. Biztos, hogy nem tesz jót, az anya szervezetének sem. De menj ki az utcára és szívd be a "friss" levegőt. Amit talán bizonyítani tudtak már az a születéskori kisebb súly. Nagyanyáink napi robotja mellett szültek gyereket, aztán szaladtak megfejni a tehenet. Nem komplikálták túl, az élet része volt.A mai kismamák egy pasztörizált világban élnek, tele allergiás gyerekkel. Így csak nebáncsvirágokat fogunk nevelni. Nem jó a dohányzás, persze, hogy nem jó. De elsősorban szerintem a függőség miatt nem, ez is egyfajta drog.
2012. ápr. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
Bocs, kedves Utolsó, az én Anyám speciel nem dohányozta végig a terhességet, sőt, már 38 évvel ezelőtt is tisztában volt vele, hogy mennyire káros a magzatra.
2012. ápr. 29. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm mindkét gyerekével végig dohányzott. Az egyik koraszülött lett a másik ugyan nem, de az is 3 kilo alat született, szóval nem volt túl nagy. Viszont mindkét gyerek folyamatosan beteg, hörghurutjuk van az egyik asztmás, a másik kruppos, állandóan köhögnek. ! és 2 évesek. A mai napig mindkét szülő a lakásban dohányzik mellettük.
2012. szept. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 anonim ***** válasza:
Bocs, 4 és 2 évesek
2012. szept. 20. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:

Ez már egy nagyon régi kérdés, de nem bírom megállni, hogy ne írjak! Főleg, ahogy a 33-as kedves válaszoló levelét olvastam. Elborzaszt, hogy valakiben nincs annyi akaraterő, hogy lerakja a cigit terhesség alatt. Még elkeserítőbb, hogy asztmás, krúpos gyerekkel egy helyiségben dohányoznak, mintha nem lenne elég, hogy a cigi miatt MERT IGENIS A CIGI MIATT születtek asztmatikus hajlammal.


Én láncdohányos voltam, amikor teherbe estem. Egyedül hortam ki, egyedül vittem véghez a terhességet és a mai napig egyedül nevelem a gyerekem, mivel a párom azonnal elhagyott, amikor kiderült a terhesség és az, hogy megtartom.

Szóval láncdohányosból azonnal leraktam a cigit. A terhesség alatt nem is hiányzott, mivel belegondoltam, hogy bennem egy másik kis élőlény van, akinek ártok, MERT IGENIS ÁRTOK a cigivel. Lehet bármit mondani, vigasztalni magunkat, szerencsés példákat felhozni arra, hogy miért nem árt a cigi a magzatnak, a probléma akkor is ott van, nem biztos, hogy azonnal, nem biztos, hogy asztmás jelleggel, nem biztos, hogy diszlexiával gyenge felfogással fog kijönni... de akkor sem szabad kockáztatni egy ártatlan magzaton. Hozzáállás kérdése. Szerintem igenis önző az aki terhesen dohányzik. Élő példa vagyok, hogy le lehet rakni, azóta sem gyújtottam rá és nagyon örülök, mert én szégyellném, ha a 9 hónapos, 1 éves, 6 éves, 14 éves gyerekem mellett cigizve mennék az utcán. Arról nem beszélve, hogy milyen példát mutatnék Neki. A kérdésre válaszolva, igen volt barátnőm, aki cigizett mindkét terhessége alatt. Bujkált a szomszédok elől és a játszótéren kiközösítették. Csodálkozott, hogy miért... Én megértem, hogy nehéz a leszokás, lehet nekem sem sikerült volna, ha nem esek teherbe, de teherbe estem és azért raktam le és meg kell mondjam nem volt nehéz, sőt imádtam letenni a cigit és élvezni a kis magzatocskám mozgását a pocakomba és arra gondolni, hogy miért is nem tettem le hamarabb.

Keresek egy linket és be fogom másolni, mit mond Czeizel Endre Magyarország és talán a világ legnagyobb genetikusa, orvosa a terhesség alatti dohányzásról.Gondoljatok bele, mi játszódik le a szervezetben dohányzás közben. Gondoljatok arra, hogy a második slukk ciginél a magzat fuldokolni kezd. És ezt nem én mondom, hanem orvosok....

2012. szept. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:
en vegig dohanyoztam es kulonosebben nem is foglalkoztam se a leszokassal se lelkifurdalassal. a gyerek 3.15 dekaval idore egeszsegesen szuletett. 3 hetig szoptattam aztan tapot kapott mert utaltam a szoptatasi cecot. nem csinaltam tul nagy ugyet az egeszbol.
2018. nov. 29. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!