Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan aki végig...

Van itt olyan aki végig dohányozta a terhességét, vagy nagyon közelről ismer olyat aki igen? Miért nem tudtátok lerakni? A lelkiismeret-furdalás volt? Okozott problémát?

Figyelt kérdés

Nem, én nem vagyok terhes - egy iskolai tanulmány miatt szeretném a dohányzó kismamák véleményét olvasni.


Ezért, légyszi csak azok írjanak akik dohányoztak. Dohányellenes véleményeket éppen lehet eleget olvasni ezen az oldalon, akkor is ha nem ez volt a kérdés. Én nem akarok ítélkezni, csupán érdekelne a másik tábor véleménye is.

Köszönöm!


2012. febr. 4. 09:39
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
90%

2 példát is tudok. Egyik barátnőm mindhárom terhességet erősen végigcigizte. Mindenki időre, jó súllyal egészségesen született. A legkisebbnek vannak most gyomorproblémái. Neki lelkiismeretfurdalása volt, de nem tudta letenni, azt mondta egyszerűen nem megy.

Másik barátnőm 2 gyerekes, mindkettő nagyon beteg. Neki nem volt lelkiismeretfurdalása, vagyis nem hangoztatta. Azt mondta lekéne tenni de nehogymár ne jusson ennyi élvezet.

Nekem 3 gyerekem van, az első terhességem előtt letettem a cigit. 3 gyerekből 2-nek van betegsége :( A két kisebbnek.

Én már nem vagyok biztos benne, hogy a ciginek milyen hatása is van. Biztos nem egészséges, de nemegy nemdohányos van akinek beteg a gyereke.

2012. febr. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
88%
Van valami abban, amit az utolsó írt. Ha valami probléma jelentkezik a babánál, akár hasfájás, akár asztma, vagy allergia stb, és dohányzott az anya terhesség alatt, akkor könnyen ráfogják, hogy köze van hozzá, holott ezt nem lehet igazából tudni. Azért elég sok babánál jelentkezik a hasfájás pici korban, székletproblémák úgyszintén, és azért a többség tuti nem cigizett. Az egyik munkatársamnak is elég sok gondjuk volt a gyerkőccel, reflux, szívprobléma, ami miatt később lehet műteni kell, gyógytornára is kellett járniuk, tejallergiás is, pedig egyik szülője se dohányzott sosem. Szóval igazából nem lehet tudni, hogy tényleg van-e összefüggés. Az biztos, hogy káros, és a biztonság kedvéért abba kell hagyni.
2012. febr. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 timike26 ***** válasza:
52%
pont nem èrdekel ha elitèltek,èn dohànyzom,napi 5-7 szàlat szivok naponta.3 ik terhessèg,a màsik kettovel is cigiztem.semmi bajuk nincs ,semmivel nem betegebbek mint mondjuk a nemdohànyzo szulo gyerekei.èn 16 èvessen kezdtem el cigizni,most vagyok 26,probàltam leszokni,de nem viseltem az elvonàsi tuneteket.terhessèg alatt nekem is azt mondta az orvos hogy nem szabad az egyik naprol a màsikra lerakni.probàlok kevesebbet cigizni,ez nagyban fugg attol is hogy milyen napom van.nem konnyu az èlet senkinek se,szerintem ezèrt nem kène elitèlni az embert.amugy meg azèrt nèzzuk meg :aki nem cigizik,tok egèsèges èletet èl..ès mègis: annak is szulethet beteg gyereke.jah mert olyankor ràfogjàk a gènekre....
2012. febr. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
68%

Az én sógórnőm letette azonnal mindkét gyereknél a cigit.

A nagyobb 12 éves, tanulási problémákkal küzd, rossz tanuló, a kicsilány állandóan befullad, nagyon beteges. Akkor ez mitől van?

2012. febr. 4. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
100%

Hát én elég közelről ismerek egyet...Anyukám nagyon erős dohányos. Napi 2-3 dobozzal elszív a mai napig. 14 éves korától dohányzik.

Van egy bátyám is, egyikünkkel sem tette le a cigit. Se a terhesség, se a szoptatás alatt. Én 35 vagyok a bátyám 42 éves.

UTÁLOM A CIGIT!!!! Nekem ennyi volt a hasznom belőle. Szó szerint tömény cigifűstben nőttem fel.

Apám is nagy dohányos és persze később a bátyám is csatlakozott.

Anyunak sosem volt lelkifurdalása ez miatt.

Mindig azt mondja hogy ő a halálos ágyán is fel fog kelni elszívni egy szál cigit.

2012. febr. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
65%
A 4-es válaszoló vagyok. Eszembe jutott még egy példa. Az anyósom munkatársának a lánya is dohányzott. 1 hónappal született korábban, de nagyon sovány volt, 1600g. Teljesen el volt érve a méhlepény. A doki szerint éhezett szegény gyerek odabenn. Azóta nincs gond a kicsivel, egészséges,legalábbis eddig. Nem tudom mennyit szívott, de biztos nem keveset.
2012. febr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
100%

Én a fiammal 10 éve végig cigiztem a terhességet.Igaz a leggyengébbet és 4-5 szálat naponta.

A fiam hiperaktív és figyelemzavaros.Nem biztos hogy ettől de azóta is lelkiismeret furdalásom van.

Most ismét babát várok viszont két és fél éve leszoktam a cigiről.Remélem minden rendben lesz:)

2012. febr. 5. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
3 gyerekem van,mindhárommal dohányoztam. Igaz,nem sokat,meg nem erőset. Mindenki egészségesen,időben született(39,41,40 hétre). Leszámítva a szokásos gyerekbetegségeket,semmi bajuk. Most 13,9, és7 évesek,okosak,elevenek,jól tanulnak. Persze,hogy nem akartam rosszat nekik,de nem tudtam teljesen leszokni.
2012. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
100%

Az én édesanyám is végig dohányzott velem, 5 hónapos terhesen tudta meg, hogy vagyok (túlsúlyos, és menszesze is megvolt)... Azon kívül, hogy rettenetesen fájt a feje, semmilyen más tünete nem volt (ez alatt az 5 hónap alatt állandóan dokikhoz járt, és agydaganatra gyanakodtak, holott én okoztam a tüneteket...)...

Azután már úgy volt vele, hogy mindegy.

Ami biztosan az erős dohányzás mellékhatósa (napi 1-1,5 doboz), hogy a kis metsző fogaim csírái nem fejlődtek ki, oda 2x nőtt tejfogam, és utána semmi... A bal szemfogam 2x nőtt tej, majd rendesen csontos szemfog. A fogcsírák fejlődése kb. 2 hónapos korra tehető, nyilván emiatt lett egy nagyobb gikszer (dokik szerint is).

Egyébként én is túlsúlyos vagyok, de ez is lehet genetika, és rosszak a szemeim. Továbbá allergiám van egy csomó dologra.

2012. febr. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
Én hormonális probléma miatt csak 5 és fél hónaposan tudtam meg,hogy terhes vagyok,addig nem volt semmi jele.Ezért egészen addig cigiztem,bár napi 1-2 szálat csak,mert amúgy is csak annyit szívok.Viszont,amint megtudtam,hogy terhes vagyok,onnantól kezdve nem cigiztem.Kisfiam 1 héttel kiírás után született,egészségesen,3050 g-mal,52 cm-rel.
2012. febr. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!