Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Missed ab utáni vetélés 6...

Missed ab utáni vetélés 6 héttel? Másik baba műtét alatt? Valakinek hasonló?

Figyelt kérdés
Elhalt magzat miatt missed ab. műtétem volt január 4-én. 3 hét után 2 együttlétünk volt, védekezéssel. Most viszont kb 1 órával ezelőtt egy kb 6-7 hetesnek megfelelő magzatszerű (nem vagyok orvos, nem jelentem ki, hogy az volt, de pontosan úgy nézett ki) valami jött ki belőlem.. Csak arra tudok gondolni, hogy műtét előtt sziveszter körül otthon voltunk és vártuk hogy elindul-e a vetélés magától, és kikerülhetem a műtétet, együtt is voltunk a párommal (nem emlékszem, hogy védekeztünk-e). Elképzelhető, hogy műtét előtt megfogant a baba és 3 héttel ezelőtt az UH-n nem láttak semmit? (bár nem volt zoomolva az UH gép, mert a petefészkemet tisztán láttuk). Ilyen létezik? mert cseppet lesokkoltam.. kb 2 centis volt, fekete pöttyök a szemek, gerinc, minden látszott... Ilyen komolyan nem létezik.. Valakinek volt hasonló? Mit mondjak az orvosnak? Mert lefotóztam ha nem hinné el, mert én se hinném el ha valaki ezt mondja......
2012. febr. 16. 20:26
 71/102 anonim ***** válasza:

Nagyon sajnálom ami veled történt!! Remélem hamar felépülsz és minden rendbe lesz veled.

Ne enged a dokiknak hogy lerázzanak legalább valami értelmes magyarázatot adjon a történtekre.

Szorítok hogy minden jól alakuljon a továbbiakban!!

2012. febr. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/102 anonim ***** válasza:

szia 7-es vagyok

Írtad ma mész-mentél orvoshoz majd írj mi volt,remélem minden rendben van veled :)

2012. febr. 20. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/102 A kérdező kommentje:

hát ma több értelme lett volna inkább elmenni a suliba mint az orvoshoz.............


reggel a betegirányítóval kezdtem, hogy engedjen fel, sürgősségivel. erre szivat, hogy DE mi a probléma.. hát nézek rá: sürgősségi. .. nehogy már vele beszéljem meg.. "de vérzik? görcsöl?" igen persze mindkettő..

fent már ugrik ki a nővérke, hogy huh mondjam mi a baj.. elmondom, furán néz "üljön, le mindjárt behívjuk.."

40 perccel később, az orvosnál. az orvosom pont ma helyettesítve volt.. hát mondom ezz varázslatos. ismeretlen orvos. hát a nagypapám fiatalabb ennél a bácsinál.. elmondtam mi van, és azt latolgatta hogy miért NEM lehet ez így.. fogta a kezében azt a kerek forgatós naptárt amivel kiszámolja a fogantatás-szülés idejét, és azt tekergette, és 15x megkérdezte, hogy hogy is volt? a két nővérke már megfeszült addigra, ők értették, hogy nem viccből vagyok ott.. megvizsgál kézzel, közben megnézi a képet, amiről nem állapítható meg egyértelműen hogy foetus. hát anyád.. miután ezt leírja, megnéz UH-n: hopp valami petezsák szerű 21mm-es valami.. mindenki körbeáll: mégegy???? mi ez? hááát nem tudjuk, biztos hematoma, és hopp vérzik a méhem is, sürgősségivel kistarcsa kórház. kiadta a 2 fotót, csinált terhességi tesztet vizeletből, jéé negatív. közben azt magyarázza, hogy hát ha műtét előtti, akkor TÚL KICSI. mivan..? 6,5 hete műtöttek.. + 2 hét ugye ha hivatalosan számoljuk.. a baba 20-25mm volt. Mi kicsi ezen? De oké, legyen kisebb tényleg egy kicsit.. na és? a terhességi teszt negatív lett, tehát egyszerű szerintem: a baba megint elhalt, a hormon kiürült, ezért volt peteérés, menstruációval szakadt le. Számomra ez teljesen ésszerű magyarázat. mindegy, tovább: kórház.


néznek, mint marslakóra, hogy minek vagyok itt. megvizsgál az Uh-n a nő, 2x megkérdezi a sztorit mert nem érti, hülyének is néz. a képet is megnézi, húzza a száját.. olyan érzésem volt, hogy azt gondolja hogy a google-ról ollóztam össze a mesémet.. ez a legrosszabb. közben az előző műtét utáni szövettan kimutatta hogy nem volt magzati vörösvértest meg semmi, tehát az előző terhesség biztosan nem fejlődött ki, tehát ez nem lehet az. össze vissza vágja a fejeket, majd közli, hogy hát ő nem látja amit a másik látott, ugyhogy menjek szépen haza, és igyam ezeket a cseppeket - és felírt valami vízben oldódó méhösszehúzó cseppeket. Senki nem hiszi el mi történt, ettől kiborulok. A nő rácsodálkozik, hogy vajon MITŐL LEHET NAGYOBB a méhem??? Na szerinted mitől..? Úgyhogy most hazajöttem, és úgy vagyok vele, hogy az egyik azt mondta hogy kb elvérzek rohanjak (némi irróniával írom persze) a másik hazaküld, hogy mit pattogok majd megjön megint és akkor megnézik miújság akkor.. Ha rosszul leszek kihívom a mentőket magamra és oldják meg.. minden lelet összekészítve, de remélem iszogatom a cseppeket és megváltom vele a világot..


ezen kívül mindketten mondták, hogy el kellett volna hozni. én meg megmondtam az orvosnak, hogy ha BÁRKI mondja nekem VALAHA, bármelyik orvos, hogy ha ilyen van el kell tenni, akkor most nem lenne ez. Ha tudom, hogy ezt kell csinálni, akkor nyilván ezt tartom normálisnak. De mire ide kiírtam a kérdést, lemostuk, megnéztük tényleg baba-e, és már nem volt arra lelki erőm, hogy én ezt fagyasztgassam. Mondtam az orvosnak is, hogy egy sikertelen terhesség megszakítása után neharagudjon de nem számítottam egy 2 centis babára, hagyja már meg nekem azt a sokkot amig ültem a wc-n és néztem magam elé. nem volt arra gyomrom, idegem, agyam, hogy becsomagoljam és betegyem a zöldborsó mellé.. nem jutott eszembe a vitrinbe se bepakolni. ha tudom, hogy így kell, akkor máshogy állok hozzá az elején.. de mire írtátok, már nem láttam értelmét, már nem tudtam volna újra megfogni. és ahelyett, hogy ezt bármelyik orvos megértené, inkább szó szerint idiótának néz, és szedjem a cseppeket... hát ennyi volt ma.

2012. febr. 20. 17:27
 74/102 anonim ***** válasza:

Szia!

Én írtam a fagyasztót, sajnálom,hogy ilyen későn jutott hozzám a kérdésed. Azért írom így, mert még az előző kérdésedbe linkelted be ezt a kérdést.

Ezek után megérdemelnél egy igazán gyönyörű, egészséges babát! Minden jót, és egészséget kívánok!

2012. febr. 20. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/102 anonim ***** válasza:
Uram ég! nem is értem ezt az egészet basszus. gondolom Ergam cseppet adtak. gyakorlatilag ez "gyengített" oxitocin. ha van még benned valami.... netántán, hisz most senki nem tud semmit, akkor erre a cseppre ki kell jönnie. egyszerűen nem fér a fejembe ez a hihetetlen történet. én írtam neked, csináltass HCG szint mérést. ebből minden de valóban minden kiderül!!! ha egy pici is benned marad, egy kis szövet,az ki fog derülni. én erőltetnem a Hcg vérvételt!!!!! majd írj!!!
2012. febr. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/102 A kérdező kommentje:

ertem en a fagyasztot csak morbid es esszel akkoris ertettem miert kene,de nem voltam erre felkeszulve. ezt ugy ertem hogy ha valaki osszeesik mellettem es.sosem hallottam az ujraelesztesrol, nem kezdem el nyomkodni.. utolag tudnam hogy kellett volna valamit tenni, de ha nincs az agyamban egy ilyen dolog hogy szovettanilag fontos eltenni a babat, nem jut eszembe. es megis csak a kisbabam, es mikor olvastam hogy fagyasszam le.. nem voltam ra felkeszulve.


hcg szintrol:pisiltettek poharba es tesztet csinaltak meg az elso helyen es abaszolut negativ volt..


most.nem volt.idegrendszerem harmadikhoz menni, de el fogok asszem..

2012. febr. 20. 19:53
 77/102 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ez történt Veled. Elmész valamikor a saját orvosodhoz is? Mindenképpen utána kéne járnod a dolgoknak, hogy nyugodt szívvel várhasd a következő terhességet. Mert hidd el, tényleg igaz a közhelyes mondás, hogy ennyi rossz után csak jó jöhet! (saját tapasztalat)

Jobbulást kívánok!

Edit

2012. febr. 20. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/102 anonim ***** válasza:

szia 7-es vagyok.


Hát igen Magyarország ennyit erről.

A dokik nem akarták vállalni a felelősséget,mivel írtad voltál előtte 3-hete UH-on és nem vették észre????Én tuti nem hagynám annyiban,te se tedd,jól írod menny csak el a harmadikhoz,és még a nő "húzta a száját,pofákat vágott"na én adtam volna neki,mit képzelnek ezek,egy ember egészségéről,lelki állapotáról van szó,és le sem sz@rják.

Minden jót kívánok neked és én perelnék is,nem elég,hogy nem vették észre,de nem is érdekli őket indokkal.

2012. febr. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/102 anonim ***** válasza:

Ismerősömnek a petefészkét akarták kivenni erre v.mit elrontottak így búcsúzhatott mindenétől,szinte.

Perelte a dokit,és végül a kórház fizetett 17millát,igaz 5-évig húzódott,mindig halasztást kért a kórház,de tavaly megkapta.

2012. febr. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/102 anonim ***** válasza:
Gondoltam, hogy ez lesz, é írtam, hogy még téged fognak hülyének nézni... és sajnos igazam lett :( Teljesen meg értem, hogy nem volt lelkierőd lefagyasztani, meg úgy egyáltalán mit képzelnek, hogy picit sem sokkolt a tény, hogy a magzatod van a kezedben?????? jesszus! az lett volna fura, ha tök higgadtan elcsomagolod, és lefagyasztod, hidd el akkor meg azért néztek volna rád ferde szemmel , hogy milyen ember vagy, hogy csak úgy lefagyasztva beviszed... Meg értem, hogy nincs lelkierőd 3. dokihoz menni, kívánom, hogy mielőbb rendbe jöjj!
2012. febr. 21. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!