Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 19 hetes kismama vagyok....

19 hetes kismama vagyok. Tudok korcsolyázni. Szabad?

Figyelt kérdés
2012. febr. 17. 11:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék jégre, függetlenül attól, hogy mennyire tudok korizni. Felelőtlenség. Esés miatt is, és a hideg miatt is. Annyi minden lehet egy terhesség alatt, de amit lehet szerintem érdemes kiszűrni. Imádok síelni és korizni, de mindkét terhességem alatt a férjem kimondott kérésére nem tettem egyiket sem. Egy-két évet ki lehet hagyni.

Nekem amikor kicsi voltam Anyukám úgy esett el,hogy véletlenül neki mentem. Eltört egy csigolyája, szerencsére nem lett nagyobb baj, de nagyon fájt neki sokáig. Ez most terhesen történt volna, hát nem tudom...

2012. febr. 17. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó előtti válaszoló, ha jól tudom otthon szülés-párti, tehát eleve nem valami körültekintő, már ezerszer is elnézést kérek tőle. Tehát, magyarul: bevállalja a rizikót szülésnél is, gyermekvárásnál is, tehát nem rá hallgatnék.


Én a többi válaszolóhoz hasonlóan azt mondom: ne csináld. Oké, nem kell üvegbúra alá vonulni, de más az ésszel élés, és megint más a veszélyes helyzetek nem-elkerülése, bevállalása. EGy életért felelsz, tehát kicsit szorítsd háttérbe a hobbit. Mert lehet, hogy Te nagyon jól korizol, de elég, ha egyetlenegy ember van a jégen, aki belédszalad, fellök, stb. Vagy Te is elveszítheted az egyensúlyod, ez még a profi korisokkal is előfordull. Ne kockáztass, a terhesség nem olyan, amikor az ember a "mersz és nyersz" szerint élheti a mindennapokat.

2012. febr. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Már ne haragudj, de szerintem ez nagyon hülye kérdés! Valaki véletlenül fellök, megbotlasz, vagy akár mi. Megbocsájtanád magadnak ha elesnél és véletlenül lenne valami baja a babádnak? Szóval egyértelműen nem a válaszom. Persze nem tíltja meg senki, de nekem megsem fordulna a fejemben.
2012. febr. 17. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Műkorcsolyázó vagyok:)

Én aztán bízom a lábamban hidd el...de terhességem alatt eszembe nem jutott jégre menni...


Tehát a kérdésedre a válaszom szabadni szabad,csak nagy felelőtlenség :)

2012. febr. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
54%
lehetsz műkorcsolyázó, de gondolom volt már rá példa hogy megbotlottál. És főleg pocakosan, igaz, hogy gondolom 19 hetesen nem lehet túl nagy,de akkor is. És ha véletlenül elesel? Hogy számolnál el a lelkiismereteddel?
2012. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
46%
Bocsi műkorcsolyázó, úgy olvastam, hogy te is jégre mentél! Vissza szívtam mindent! :) Bocsi!
2012. febr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
84%
semmi baj :)))
2012. febr. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, a mukorcsolyazo azt irja, h meg O SEM MENT JEGRE TERHESEN. Figyelmesen olvastal?

Amugy nekem volt ismerosom, aki nem korcsolyazas kozben, de ult fenekre, es burokrepedes lett a vege. Aminek kovetkezmenye koraszules lett.

Azert aki azt irta, h kimegy a gyerekeivel korcsolyazni terhesen, bator is, meg felelotlen is. Esni nagyon konnyu. Szerintem a gyerekeket apuka is el tudja vinni korcsolyazni, ha mar arrol van szo, h ok ne maradjanak ki ebbol.

Ki tudna maganak megbocsatani, ha baj tortenne?

2012. febr. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
Ez lemaradt: itt nem arrol van szo, h kinek a szervezete mihez van szokva. Mert igen, a mmozgas kell terhesen is. De a korcsolyazas is, lovaglas is ugymond veszelyes terhesen az esesek miatt.
2012. febr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
79%

Igen, elég érdekes lehetett ez a doki is, aki azt mondta, nyugodtan, ha hozzá van szokva...ugyanmár. Azért mert anyuci szervezet korihoz szokott, attól még eséshez tán mégsem....

Én is elítélem a veszélyeztetést.

2012. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!