Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lett ennyire divat az...

Miért lett ennyire divat az orvosnak súlyos tízezreket adni szülés után?

Figyelt kérdés

Itt most természetesen azokra értem, akik NEM fogadtak dokit!

Nekem nincs fogadott dokim, de a terhesgondozásra végig egy doktorhoz járok (magán). És mivel ügyeletes dokinál fogok szülni, így eszembe sem jut majd adni neki, hisz az a dolga, hogy ott legyen, azért kapja a (nem kevés) fizetését. Miért kell még külön pénzelni is őket?


2012. márc. 1. 18:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
3. vagyok, a kérdésre is válaszoltam, de azért írtam, hogy miért adtam, mert badarságnak tartom ezt a mondani tudja dolgot. Ha nem adtam volna, akkor is mondhatnám, hogy adtam, ki tudja ellenőrizni.Amúgy nincsenek túlfizetve az orvosok, amennyit ügyelnek vicc a fizetésük, főleg, hogy a felelősségüket is hozzávesszük.
2012. márc. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Ők választották ezt a hivatást, és ha azért választották, hogy folyamat hálapénzt kapjanak, az eléggé ocsmány dolog. Mindenki pénzből él, igen! Van sok olyan munka ami nehéz, vagy esetleg hatalmas felelősséggel jár, nem csak az övéké, akkor mindenkinek jár? Kaphatnának többet, egyetértek, mert szép hivatást válaszottak, gyógyítanak, de attól még ugyanúgy elítélem, ha valaki csak plusz juttatás ellenében végzi el normálisan a munkáját.
2012. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként pedig ez nem most divat, nagyanyáink is adtak, csak esetleg tyúkot stb. Ezt nem lehet kitörölni az emberekből, szinte magyar hagyomány.
2012. márc. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
75%

Nah nah azért nem kell túlozni,hogy hálapénz nélkül éhen halnának.

Szerinted őket mennyire érdekli más megengedheti e hogy pénz adjon azért hogy biztonságba és emberszámba véve szüljön? Hol érdekli szegény család akinek talán ételen kellett spórolniuk azért ,hogy az alap emberi jogokat és hozzá illő magatartást megkapja pénz ellenében a kórházba? Ami nevetséges ,mert ez a hivatásuk , a feladatuk.

2012. márc. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

Én nem adtam.

Terhesgondozásra is sztkba jártam,mindig ugyanahhoz a dokihoz ő is nagyon rendes volt velem.

A 42.héten indítottak 3x tehát 3 napon keresztül ahány orvos volt mind megvizsgált,a 4.nap megcsászároztak.A műtőben volt 2 orvos + egy 3.kezelt utána.Nagyon rendesek voltak velem egy szavam se lehet de akkor az összesnek adhattam volna.A 3.aki utána kezelt ő várta,varratszedés után.De az csak egy dolog hogy várta,én nem adtam.Mert ha adni akartam volna pénzt akkor fogadok egy orvost.Én azt a pénzt a kislányomra költöttem.

2012. márc. 1. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%

9.nek!

Éhen döglenének?Azért ez túlzás nem?

Az én szüleim 67000Ft-ért dolgoznak!Ez hol van a 120000-hez?

És ők nem kapnak +pénzt.Mégse döglenek éhen,ahogy te fogalmaztál.

2012. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:

Nem kell felháborodni. Az éhen döglést valóban nem szószerint értettem,de ahhoz képest ,hogy mennyit kell ügyeni ,éjszakázni,sokszor otthonról hivják be őket (vannak olyan időszakok,amikor bármikor behivják őket-mert egyre kevesebben vannak) ,és nem utolsó sorban,hogy valaki 10-15 évet tanult,ahhoz képest baromi keveset keresnek. A rajtuk lévő felelősségről meg még egy szót sem szóltam..

Ismétlem,én nem vagyok orvos,igazából az eüben senki nincs megbecsülve,én örülnék mitn majom a farkának ha megkeresnék 120 ezret ,de ettől függetlenül ez sem sok pénz. Egy albérletet is alig-alig (budapesten legalábbis) lehet fenntartani ennyiből.

Ezért pontoztatok le?hát kösz. Bocs ,hogy ezt mondom,de miért kell mindig rákontrázni,hogy ki a szegényebb? Sajnálom,hogy anyukád ennyi pénzt keres,de attól még az orvosok sincsenek túlfizetve,sőt. Azért az sem mindegy milyen munkakörben dolgozik valaki,egy gyárban jó örülsz ha megkeresel 90et,de gondolom mérnökként baromira csalódott lennél ha ennyivel szúrnák ki a szemed.

2012. márc. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:

És látom már más is kiforgatta a szavaimat.Mivel én magam is kórházban dolgozok ,pont én erősitettem meg személyes tapasztalatok alapján,hogy sokan elvárják a pénzt és ez taplóság,gusztustalan,nem jó ha bárkit a pénz vezérel nem a gyógyítás.Ezt a viselkedést teljesen elítélem.

Nme tudom ,hogy jött ez ahhoz,hogy ettől függetlenül a legtöbb orvos relative kevés pénzt keres a hálapénz nélkül. A szülész-nőgyógyászoknál baromira megy a jattolás,de pl egy fül orr gégész szerintetek mennyit adnak amiért kipucolja a füledet,meg felszúrja a dobhártyád? Ő abból a pénzből él,amit az állambácsitól kap.És az igenis pofátlanul kevés . Felháboritónak tartom,hogy annyit keresnek mint egy titkárnő.Mindenki munkájára szükség van,de nem mindegy azért mennyit tanult és mennyit dolgozik az illető.

2012. márc. 1. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 sumergo ***** válasza:
Bizony, van aki elvárja! Sürgősségi császárom lett, a dokim szabadságon volt (amúgy sem lehet válogatni), de megpróbáltuk volna úgy intézni, hogy nála szüljek, mikor ügyeletes. Neki adtam volna valamennyit, mondjuk 20 ezret, de többet nem, hiszen a munkaidejében lett volna. Szóval másik orvos csinálta a műtétet. Elmulasztottam megkeresni, és megkérdezni, hogy mivel tartozom, ezért az elvi hazamenetel napján bejött, hogy megvizsgál. Még mindig nem kérdeztem meg, hogy mivel tartozom, pedig láttam rajta, hogy várja.Na úgy megvizsgálta a belső varratom, hogy azt hittem a szemem ugrik ki. Majd nagy nyugalommal közölte, hogy nem tetszik neki, ezért nem mehetek haza. (Szívem szerint megmondtam volna, hogy ha nem tetszik neki, akkor csak magát okolhatja, hiszen ő csinálta.) Meg egyébként is 2 nappal előtte este hőemelkedésem volt(tejbelövellés előtt este 37,4 ), és ez sem jó. Na szóval belekötött mindenbe, ez volt a bosszú. Másnap reggel gond nélkül hazamehettem. Szombathelyen dolgozik, van ilyen megyénk is, az a neve +i Egy igazi barom egyébként. Előtte is volt már hozzá "szerencsém". Mindenki kerülje el nagy ívben. Nem a szakértelme miatt, hanem mert embertelen, szívtelen, és pénzéhes. Szóval nagyon-nagyon elvárja, és megbánod, ha nem adsz, vagyis megpróbálja elérni, hogy megbánd. Sajnos azt gondolja, hogy neki mindent lehet, lerí róla.
2012. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
Tudod mikor 8.osztályban eldöntik a gyerekek hogy milyen szakmát választanak,akkor valószínűleg azért válasszák az orvost,stb.mert azt akarják csinálni.Nem a pénz miatt választják.Ha igen,akkor az már régen rossz!Mert abból csak olyan orvos is lesz.Aki az orvosi hivatást válassza annak el kell fogadnia hogy az ügyelet,az hogy behívják,ezek mind vele járnak.10-12évet tanul?Ő választotta.Én meg azt nem bírom mikor valakinek van egy bizonyos szakmája és akkor elvárja hogy ő 200-300ezreket kapjon.Miközben más feleannyiért dolgozik ugyanúgy szakmával.És a szüleimet azért hoztam fel példának mert ők is és rajtuk kívül még nagyon sok ember dolgozik 60000Ft-ért,és nem halnak éhen.Nem csak egy albérletet kell fenntartani,hanem a lakásban is vannak kifizetni valók.
2012. márc. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!