Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lett ennyire divat az...

Miért lett ennyire divat az orvosnak súlyos tízezreket adni szülés után?

Figyelt kérdés

Itt most természetesen azokra értem, akik NEM fogadtak dokit!

Nekem nincs fogadott dokim, de a terhesgondozásra végig egy doktorhoz járok (magán). És mivel ügyeletes dokinál fogok szülni, így eszembe sem jut majd adni neki, hisz az a dolga, hogy ott legyen, azért kapja a (nem kevés) fizetését. Miért kell még külön pénzelni is őket?


2012. márc. 1. 18:42
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:

Egyébként a hálapénz mint jatt jelen van több munkakörben is ,az mégsem okoz ekkora közfelháborodást. Ha elmész egy étterembe,ott kifizeted a kaja árát,amiben benne van az alapanyag ára,a dolgozók munkabére,a hely egyéb költségei. Mégis jattolni KELL a pincérnek,ott kerek perec le van írva a számládra mennyit kell adnod. Ez sokkal nagyobb "pofáűtlanság" ilyen értelemben,ott nem is kezelik nyilt titokként,hanem konrkétan a tudomásodra adják mennyit kell még fizetned.

Ez lényegében ugyan az,fizeted a TB-t és ezen felül jattolsz. Csak itt ,mivel szabad orvosválasztás van kereshetsz egy normális orvost aki nem tekinti természetesnek,hogy ő csak plusz pénzért cserébe fog neked kielégitő szolgáltatást nyujtani. Van választásod,aki annyira nem akar adni,az keressen egy olyan orvost,akinek nem olyan a hozzáállása,hogy várja a broitékot benne 50-100 ezer forinttal. Ha nem ilyen,akkor szabad választásod van,hogy hálából,vagy akármi más indittatásból adsz e neki pénzt. Kérdezőnek és mindenkinek mondom ,aki el akarja kerülni hogy pénzéhes ember kezei közé kerüljön az élete,az kerssen magának orvost és meg van oldva.

2012. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
100%

Én fizettem az orvosomnak mert problémás terhességem volt és:soron kivül megvizsgált,uh stb. mindig ő maga csinálta,nem passzolt le senkinek,ha hivtam tudta ki vagyok,minden uh-on,mikor láttuk,hogy minden oké és él a babám,őszinte öröm volt az arcán,végig mellettem volt maximálisan!!!

Az utólsó hetekben bekerültem a kórházba toxémia miatt,de olyan magas lett a vérnyomásom,hogy átszállitottak éjjel egy másik kórházba,mert úgy volt a babát ki kell emelni.

Az orvosom konferencián volt 200km-re .Telefonon,felhivták mi van velem..végig vezényelte az átszállitásomat...a kezelésemet,beszélt velem...hogy mi legyen,megnyugtatott,az ottani orvosokkal konzultált...

Aztán hatottak a gyógyszerek és mégsem kellett a babámat kivenni.Végig telefon kapcsolatban voltunk 2 hétig megfigyelésen voltam az "idegen" kórházban.Aztán a dokim közbenjárására visszaengedtek az "én kórházamba",megmondták ilyet nem szoktak csinálni,elvileg ott kellett volna szülnöm! :(

Ahogy visszamentem rá 2 hétre sürgősségi császárral megszületett a babám,egészségesen...minen nap lejött hozzám!

Soha nem kért pénzt magamtól adtam,nem volt szülési tarifa sem ,adtam amennyit tudtam.

De mindezért ha tudtam volna még többet is adtam volna!

Csodálatos embernek és orvosnak tartom...olyan igazi orvos!

Végig lehet gondolni,mennyi lett volna az ő kötelessége ebből,amit leírtam és mit kaptam!!

2012. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
80%

Na tessék. Amit a 19-es válaszadó leírt. Hát én ezért fogadtam orvost és most fogok nála másodszor szülni. Az első szülésem jó pár évvel ezelőtt volt és milyen érdekes totál emlékszik rám és a szülésre, pedig nem voltam kirívó eset.

Pár órával ezelőtt én írtam ki a kérdést, hogy ki mennyit ad vagy adott a dokinak, mert szerettem volna megtudni, hogy mostanában milyen összegek mennek. Nem vagyunk milliomosok, lenne más helye is ennek az összegnek, de összespóroltuk, amiből a nagyobb gyerek nem vett észre semmit és a baba is megkap mindent. A gyerekeimtől soha nem vontam és nem is vonnék meg semmit. Tehát ez a "nem adok mert inkább a gyerekemre költöm" duma tipikus irigy szöveg. Én is a gyerekemre költöm, csak másképp: biztonságot adok neki a mai magyar vadállat és megbízhatatlan egészségügyi rendszerben, hogy emberhez méltó módon születhessen meg.

A másik: sem a szomszédom, sem a kollégáim..stb. nem tudják mennyit perkálok a dokinak és én sem kérdeztem, hogy ők mennyit fizettek. Épp azért kérdeztem itt, egy névtelen beszélgetés tárgyaként.

Lehet lepontozni.

2012. márc. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
Mellesleg pont a rokonságban van egy anyuka, aki szintén sajnálta a terhességére és a szülésre a pénzt. Folyamatosan azt hallgattuk tőle, hogy milyen pénzkidobás a magánorvos és mekkora luxus a 4D UH. Nos ez az önmagát mintapéldánynak tartó anyuka kijött a kórházból és a 2 hetes gyereke feje fölött bulizott minden hétvégén, fújták a büdös cigarettát fölötte. Azóta is folyamatosan le van adva a gyerek hétvégére, mert bulira meg piára van pénzük. Én meg ezt ítélem el. Szerencsére nem vagyunk egyformák.
2012. márc. 1. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
Utolsó, nagyon igazad van én is pont erről beszéltem. Ami a gyermek érdeke, azt normális ember nem tartja pénzkidobásnak.
2012. márc. 1. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 A kérdező kommentje:
Azt gondolom, hogy nagyon sokan félreértelmezték a kérdést és belementek teljesen más dolgokba!
2012. márc. 2. 09:13
 37/38 anonim ***** válasza:

Az orvosi eskü szövege:

,,Én ...... esküszöm, hogy orvosi hivatásomhoz mindenkor méltó magatartást tanúsítok. Orvosi tudásomat a betegségek megelőzésére, a betegek testi-lelki javára, betegségük gyógyítására fordítom. A hozzám fordulók bizalmával, kiszolgáltatott helyzetével visszaélni nem fogok, titkaikat fel nem fedem. Egyenlő figyelemmel és gondossággal gyógyítok minden embert. Tudásomat és gyakorlati ismereteimet állandó képzéssel magas szinten tartom, de ismereteim és képességeim korlátait is tudomásul veszem. Az orvosi működésemmel kapcsolatos etikai követelményeket tiszteletben tartom. ....."

2012. márc. 2. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. mivel magánba járok ott fizetek az orvosnak, viszont szülni az éppen ügyeletesnél fogok (orvosom már nyugdíjas így nem vállal szülést). Én egy kisebb ajándékcsomagra gondoltam amit adni fogok az ügyeletes orvosnak. Ha nem tetszik neki még a csomagot is hazaviszem.
2012. márc. 2. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!