Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért lett ennyire divat az...

Miért lett ennyire divat az orvosnak súlyos tízezreket adni szülés után?

Figyelt kérdés

Itt most természetesen azokra értem, akik NEM fogadtak dokit!

Nekem nincs fogadott dokim, de a terhesgondozásra végig egy doktorhoz járok (magán). És mivel ügyeletes dokinál fogok szülni, így eszembe sem jut majd adni neki, hisz az a dolga, hogy ott legyen, azért kapja a (nem kevés) fizetését. Miért kell még külön pénzelni is őket?


2012. márc. 1. 18:42
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:

19.-nek!

Én is Szombathelyen szültem.Megkérdezhetem kire gondoltál?

2012. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:

Egyébként érdekes dolog ez.valószinüleg,ha jobban meg lennének becsülve fizetés ügyileg,az javítana a viselkedésükön is.Hozok másik példát.Az eü.sök között rengeteg a befásult,szinte depressziós (burn out szindróma) dolgozó.Pedig ha hiszitek ha nem,ők is szívvel lélekkel kezdték,lelkesen,csak 20 évvek ezelőtt még meg lehetett normálisan élni egy közalkalmazotti fizetésből. Rengeteget kivesz az emberből,ha úgy kell dolgoznia,hogy szarba sem veszik (már bocsánat) a munkáját,keres mondjuk 80 ezer forintot ápolónőként,még a kórházi hierarchia legalján is van,sokszor a betegek is nagyon rondán tudnak viselkedni velük,pucolják a szart alólad napokig,aztán egy köszönömöt se kapnak. Kidolgozod a beled lényegében a semmiért. Szíval az egy dolog,hogy valakinek hivatástudata KELL,hogy legyen,empátiája,megfelelő stilusa és tuidja kezelni a beteg embereket de nagyon sokat számit milyen környezetben dolgozik valaki,és mennyire becsülik a munkáját. Szerintem többek közt ez is az oka,hogy ennyire elharapódzott ez a hálapénz dolog,hogy tartanak tőle az emberek,hogyha nem fizetnek ki x ezer forintot a szülésznőnek,az orvosnak,a gyerekápolóknak,akkor nem fognak megfelelő bánásmódban részesülni. A szerettei,a gyerekei,szülei,rokonai meg mindennél fontosabbak az embernek,és inkább megadja magát a rendszernek és fizet.

mégegyszer hangsúlyozom nem tetszik ez a viselkedés és nincs rá mentség (ha lenne,minden dolgozó igy állna hozzá ,és ez nem igaz ) ,de vannak okok amikre visszavezethető ,hogy nálunk ennyire súlyos a helyzet.

2012. márc. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
65%

20. válaszoló,nem sértegetni akarlak de primitíven gondolkodsz.

Rengeteg a középkorú dolgozó,szerinted mikor ők 8. osztályosok voltak,ugyanilyen gazdasági helyzet volt az országban? Ez nem ennyire egyszerű

Akkor ennyi erővel,mindegy mit tanulsz és mennyi energiát fektetsz bele,milyen végzettséged van,mindenki keressen ugyanannyi pénzt. Hát ez nem így működik. Az ember azért tnaul tovább,hogy jobb életkilátásai legyenek. Nem akarok durván fogalmazni,de azért mert te vagy a szüleid 60 ezer forintot keresnek ,senki ne keressen többet náluk? Dögöljön meg a szomszéd tehene is? Akkor 8.ban a szüleid döntötték volna el,hogy elmennek orvosnak,és msot baromi boldogak lehetnének a 120 ezer forintjukkal.Nevetséges.

2012. márc. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
36%
Néhányan olyanokat írtok, hogy az eszem megáll. pl mi az hogy az "ablakon dobják ki a pénzeket"? A gyermekéért azt gondolom, hogy senki nem kidobott pénznek tekinti az ilyen "pénzkidobást"! De sokan akik így gondolkoztok, azért fogadjunk, hogy a napi két doboz cigit, vagy a férjeteknek a napi két doboz sört nem tartjátok az ablakon kidobott pénznek. Vagy lehet hogy van hozzátok hasonló gondolkodású ember, aki elmegy tengerpartra ide-oda áztatni a kicsi fenekét 5ször ekkora összegekért. Már nem azért de ezek luxus dolgok, amiről egy átlag embernek eszébe sem jut lemondani. Ne is mondjon senki, én is nyaralok és gyakran megveszek ezt-azt, ami nem létfontosságú de meg akarom venni. És még a legszegényebb emberek is megveszik pl ahogy irtam a cigit, amivel ostobán még mérgezi is magát. Szóval ezeket a dolgokat végiggondolva, igenis nem pénzkidobás a gyereked születéséért fizetni. Az orvos is ember, készen áll nektek minden pillanatba, azért, hogy nektek a legmegfelelőbb és legbiztonságosabban jöjjön világra a gyermeketek. Az orvosok a belüket is kidolgozzák és én úgy gondolom, hogy igenis megérdemlik a pénzt a szülésért. Ez szolgáltatás, amiért ha nem is fizetni kell de fizetni illik. És akkor most gondoljátok végig, hány szolgáltatást vesztek még igénybe ezen kiívül, amin nem szoktatok gondolkodni, hogy adtok-e ki érte pénzt vagy sem(pl kozmetikus, fodrász, műkörmös, sportok stb). Ez pedig azt hiszem az életetekben a legfontosabb dolog, megéri az árát!
2012. márc. 1. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
73%

Még ha megengedsz egy megjegyzést- nem tudom hány éves vagy,de el kell keseritselek az élethez pénzre van szükség.Ha kevés van,akkor szarul fogsz élni. Én azért válazstottam a szakmám mert szeretem csinálni,ez eddig rendben van. De ha nem dolgoznék maszekban is ,konkrétan fedél sem lenne a fejem fölött,mert a lakás költségein kivül maradna kb 5-10 ezer forintom egy hónapban enni,bérletet venni ésatöbbi. És ezzel sokan vannak még így,hiába szeretsz valamit csinálni,attól még ha 80ezret fizetnek érte és 70 ezer a lakás bérleti dij,rezsi,közös költség cakummpakk akkor meg vagy lőve.

Szóval szép utópia,hogy nem a pénzért kell cisnálni amit csinálsz,de sajnos a kaját nem osztogatják ingyen

2012. márc. 1. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Egyértelmű hogy mindenkinek a gyereke a legfontosabb!!!

Annak is aki ad és annak is aki nem ad.Én sem adtam de ettől még a gyerekem a legfontosabb nekem is.(És nem veszek a férjemnek mindennap 2doboz sört.)

2012. márc. 1. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:

Utolsó előttinek szántam.

25-nek!

Nem 20éves vagyok,nem kell nekem bemutatnod az életet.Férjnél vagyok van egy 2éves gyerekem tudom mi kifizetni való van,hidd el.

2012. márc. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
21%
Már bocs,de a szöveget értelmezni kellene, én nem azt írtam h aki nem fizet,annak nem a gyermeke a legfontosabb, én ilyet egyáltalán nem írtam. Csupán azt írtam, hogy nem kéne hülyének nézni azt sem aki ad érte pénzt és gusztustalan az a kifejezés, hogy ez "pénzkidobásnak" van minősítve egyesek által. Szövegértés hahóóóó!!!!!!79%-os teljesen egyetérek!
2012. márc. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
Lehet itt erröl szerintem ódákat írni. Ez nagyon el van rontva mert a hálapénzt mi, betegek adtuk. És ugyis fogunk adni (ha van miböl) mert az egészségünk a legfontosabb a világon. és sajnos ez elég régen így van már , hálapénz nélkül mehetünk mi az Atyaistenhez gyógyulásért!
2012. márc. 1. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
41%
Igen azt nem tudhatom, hogy ki mire költ, nem is érdekel, példa szintjén hoztam fel a sört, cigit. Azt viszont visszataszítónak tartom, hogy elítélitek és sértegetitek azokat akik fizetnek egy szülészorvosnak. Akkor ezek után ti ítélkezhettek, a másik oldal nem? Na akkor hogy van ez? Mindegy lepontozhattok, akkor sem szeretem a másokat megítélő, fröcsögő szájú, rosszmájú embereket. Ja és még higgyétek el h aki nagy összeget ad az nem azért ad nagy összeget, hogy másoknak vagánykodjon vele, ez is egy beteg elmélet!
2012. márc. 1. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!