Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák! Történt már mással...

Kismamák! Történt már mással is ilyen? Aggódjak?

Figyelt kérdés
Ma reggel voltam a genetikai UH-n, 19 hetes vagyok, a doki mindent rendben talált, utána pár órára rá, mentem a védőnőhöz, agyon nyomkodta a hasamat de akkor se találta a szívhangot, és mondta hogy ne aggódjak, mással is volt már ilyen. 20 percig kereste. Szerintetek ez mindenképpen rosszat jelent vagy tényleg van olyan hogy éppen nem találja? Aggódjak és menjek dokihoz?
2012. márc. 22. 15:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, ha az uh-n minden rendben volt, akkor csak úgy fordult a baba, hogy nem találta a kis szívét . Szoktak ilyet csinálni :)
2012. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, előfordul, hogy annyira a méh hátsó falához simul a baba, hogy képtelenség elölről meghallani a szívhangját. De én holnap visszamennék a magam megnyugtatása érdekében a védőnőhöz, hogy próbálja meg újra.

Biztos nem fog elküldeni, hogy minek jöttél.

2012. márc. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
77%

Nekem a második babámmal volt olyan, hogy nem találta a védőnő a doplerrel a baba szívhangját. Nem én voltam az első, akinek nem találta, mert csak a rosszabbik (régebbi) készüléke volt bent a rendelőben (a jóval éppen területen volt a másik védőnő). Én egyből mentem a dokimhoz uh-ra, minden rendben volt, de egyébként ezt javasolta a védőnő is. Biztos, ami biztos alapon. Én nem lettem volna nyugodt, ha nem hallom a saját fülemmel a szívhangját.


Bocs, de ezt nem bírom kihagyni: ha itt azt mondják az anyukák, hogy ne aggódj, minden rendben van, akkor tényleg nem fogsz aggódni? És nyugodt lesz a lelkiismereted, ha tényleg (ne úgy legyen) valami baj van? Ugye, hogy nem. Inkább menj el a dokihoz.

2012. márc. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, ez most nem fog vigasztalni, de nyugi!!!


27 hetesen beindult a szülésem, elkezdték visszatartani.

48 órás folyamatos NST-n estem át.

Oda raktak mellém egy tanuló kislányt (nálam 5 évvel fiatalabbat). Okos, szép leányzó volt, de szerintem azt se tudta mit csináljon.

Na most képzelj el engem: Első gyermek, nem éppen kockázat mentes terhesség, félelem érzet, remegés, kétségbeesés, sírás, fájdalmak, stb..


A leányzó 1 órán keresztül tamagoccsizott a hasamon, hogy megtalálja a lányunk szívhangját.

Én kezdetektől hívtam a nővérkéket, akik azt mondták, hogy ezt is meg kell tanulniuk a gyakornokoknak!


Végül az egyik uh-os hölgy jött át körbenézni csak úgy a szülészetre, hogy estére hány anyuka várható szülni és meglátott.

Kérdezte, hogy mi a baj? Mi történt velünk? Ismertük egymást..

Mondtam, hogy nincs szívhang.. nem találja a lány.

Szerencsére egyből meglett.. megnyugodtam valamilyen szinten...

2012. márc. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Hétfőn megyek a háziorvosomhoz amúgy... 15:40, arra voltam kíváncsi hogy létezik-e ilyen. Mivel ma reggel kétszer hánytam és reggel UH-n is voltam, biztos látták volna ha baj van. De ha azt mondják hogy azonnal menjek orvoshoz mert mindig, minden esetben hallani akkor mennék. De így egy kicsit megnyugtattatok! Egyébként a védőnő is mondta hogy kicsit elavult a szerkezet amivel nézik.
2012. márc. 22. 15:56
 6/20 anonim ***** válasza:
Ne aggódj. Az első terhességemnél egyszer sem találta meg a védőnő a szívhangot és minden rendben volt. Szóval van ilyen.
2012. márc. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Nálam fordítva volt: védőnőnél voltam, kb 30 percig nem találta, elküldött a nőgyógyászhoz. Ő 1 perc alatt megtalálta. Biztos a sietség miatt kicsit megfordult; vagy már nem akarta, hogy máshová is cipeljem, és inkább megmutatta :-))) Egészséges, most már 5 hónapos.


Ne izgulj, esetleg ha van rá lehetőség, holnap is menj vissza a védőnőhöz.

2012. márc. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Esetleg dokihoz tudnék menni, de akkor sem a sajátomhoz. A védőnő tuti nem tud fogadni holnap, szerintetek elmenjek a dokihoz? Ja, most jut eszembe holnap van az egyetlen nap amikor nem rendel egy doki sem. :-( Akkor marad a hétfő.
2012. márc. 22. 16:25
 9/20 anonim ***** válasza:

Rendben, értem én, hogy mit szerettél volna megtudni. Igen, van olyan, hogy nem hallja, de minden rendben van. És van olyan is, hogy minden rendben van és pár óra múlva már nem... Én úgy vagyok vele, hogy ha csak a gyanúja felmerül annak, hogy nincs minden rendben, akkor jobb az, ha az orvos lát.

A harmadik terhességem ez, kettőnél volt olyan, hogy a rendelőből hangos zokogás jött csak ki, majd egy nagypocakos csaj, vörös szemekkel. Az egyik két hete volt: három napja nem mozgott a babája... "azt mondták, ez normális"...

2012. márc. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Ha akarnék se tudnék most elmenni orvoshoz. A védőnőhöz meg hiába megyek vissza... Sajnálom hogy történnek ilyen esetek is, nagyon szomorú. De azt senkinek nem hinném el hogy az normális hogy 3 napja nem érzem mozogni a babámat. Olyankor nem kérdeznék.
2012. márc. 22. 16:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!