Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elolvasnátok ezt? Ti elhiszite...

Elolvasnátok ezt? Ti elhiszitek? Hogy lehetséges?

Figyelt kérdés

[link]


Hogy lehet, hogy ennyi idősen a teszt nem jelezte a babát, sőt még az orvos kézi vizsgálattal sem érezte?


2012. ápr. 27. 14:12
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Ok, az első vizsgálaton csak a pajzsmirigy-működés lett vizsgálva, de ha 10 héttel később volt 10 hetes, akkor azon a vérvételen még amúgy sem lehetett terhes.


Viszont az UH előtti napon már tényleg nőgyógyász vizsgálta, és nem vette észre a 10 hetes terhességet...

2012. ápr. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Sőt olvastam még egy ilyen storyt egy másik fórumon:


"Én leszek az, aki ellentmond a józan észnek, ugyanis volt egyszer egy ismerősöm, egy 22 éves lány, akiről 6 hónaposan derült ki, hogy terhes. Százezer vizsgálatot csináltak rajta, hogy mi baja lehet, amiért nem menstruál fél éve. Volt ultrahang, teszt, stb. minden ami ilyenkor szokásos. Semmi nem látszott a hasán, úgy 5 hónapos lehetett, amikor érezte, hogy mintha hízott volna. . . .

Azért nem ez az általános, szóval nyugodj meg, biztos hogy nem vagy terhes. Én el nem tudom képzelni, hogy a fenti eset hogy történhetett meg a mai világban."

2012. ápr. 27. 16:37
 13/16 anonim ***** válasza:

Én már teljesen nem értem a sztorit, úgyhogy hanyagolom inkább. :)


De utolsó vélemény: nem, nem tudom elhinni, hogy egy nőgyógyász ne lássa és ne érezze. Hogy miért hazudna bárki is ez ügyben, az számomra rejtély, de nem gondolkodok rajta, annyira nem izgat.

2012. ápr. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A sztori sántít innen-onnan, de van egy saját. Barátnőmnek papírja volt arról, hogy nem lehet gyereke. Évekig, hosszú évekig próbálkoztak, hiába. Aztán beteg lett, pajzsmirigy és gyomorproblémákra gyanakodtak. Nődokihoz nem ment, eszébe sem jutott, hiszen, neki nem lehet gyereke, már beletörődött. Menstruációja addigra vagy volt vagy nem, így az sem zavarta.Érezte a baba mozgását, de a dokik leintették. Addig-addig, amíg minden teszt és vizsgálat negatív lett, közben csomó gyógyszert adtak neki, plusz dohányzott is.6hónapos terhesen jutott el nőgyógyászhoz, hogy akkor nézzék meg, nem-e ott van a probléma. Hát ott volt, ha lehet problémának nevezni. Volt csomó vérvételen, vizsgálaton. De ott sehol nem a terhességet nézték.Addig nem hittem el, hogy valaki nem veszi észre. De ha valaki tizenx évig próbálkozik és nem jön össze, végül papírt is kap arról, hogy nem eshet teherbe, annak talán az agya is másképp működik. Szerencsére a kislány egészségesen jött világra. És ami még ennél is meglepőbb, rá 1évre újra terhes lett. Talán elmúlt a stressz, már nem agyaltak rajta, vagy a nem lehetsz terhes diagnózis volt fals évekig? Nem tudom, Most 40évesen otthon van 2 kicsivel. Az egyik már ovis, a másik nemsokára az lesz. Megtörténhet, de szerintem nagyon ritkán. De aki akar babát, és tudja, h lehet neki, annak észre kell vennie, jelei vannak, ha nem is hánysz egész nap, és nem kívánod a savanyú uborkát csokisziruppal, mint én anno. :D
2012. ápr. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Hát igen, de ő amikor először nőgyógyászhoz ment meg is állapították neki (6 hónaposan még jó, hogy észrevették :D). A vérvétel meg, ha nem nőgyógyászati volt és nem nézték a HCG-t, akkor persze, hogy nem mutatta ki.

De köszönöm, hogy leírtad a barátnőd történetét! :)

2012. ápr. 30. 08:52
 16/16 anonim ***** válasza:
A ma 8:45-ös történet azért annyira nem furcsa, teljesen hihető. Mivel meddőnek tudták, terhességi vizsgálaton egyáltalán nem volt. Hiába vettek tőle vért, ha a hcg-t nem nézik benne, akkor nem derül ki, hogy terhes vagy sem. És mivel ő sem gondolta magáról, hogy teherbe eshet, nem is gyanakodott rá.
2012. ápr. 30. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!