Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarom elárulni az ismerős...

Nem akarom elárulni az ismerősöknek a leendő gyermekem nevét, mert félek, hogy lebeszélnének róla, más is volt így?

Figyelt kérdés

Különleges,régi magyar nevet találtam ki a picimnek, jól cseng, 2 neve lesz mind a kettő hát hogy is mondjam,nem mindennapi, nem ilyen tucat-Bálint-Bence-Máté stb, hanem valóban ritka nevek!

talán nem is lehet konkrétan becézni őket, de a szivemhez nőttek, és passzolnak a vezetéknévhez is.

szóval nem merem elmondani,mert akkor tuti azzal jönnak,hogy ez milyen név és satöbbi föleg anyósom meg a közeli rokonok :-(

volt valakinél hasonló a helyzet névügyben?

hogy oldottátok meg?

(a páromnak is tetszik,nem csak nekem)



2012. máj. 29. 22:31
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
65%
Utolsónak üzenem, a mi kislányunk is Villő lesz. :D Igaz lesz egy másik ritka keresztneve is mellé.
2012. jún. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
26%
Nem igazán érdemes annyira rágörcsölni erre a névválasztásra. 15-20 év múlva a Zétény, Hunor, Koppány és további, most még ritkának számító társaik lesznek a tucatnevek. Még jó, hogy felnőtt korban is lehet nevet választani, változtatni. Akkor majd előkerülnek a Jánosok, Józsefek, Bélák stb. mert akkor meg azok lesznek majd a ritkaságok?
2012. jún. 26. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
Engem egyáltalán nem érdekel, hogy az ismerősöknek tetszik, vagy nem. Ha eldöntöttem, akkor nem fogom hagyni, hogy lebeszéljenek. Azt én is el tudom dönteni, hogy jól hangzik-e, kicsúfolják-e érte. Ha bármiben bizonytalan vagyok, csak akkor van esély, hogy lebeszéljenek. Ergo, ha biztos vagyok benne, akkor mindegy, mit mondanak mások. :)
2012. jún. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%
Na tényleg áruld el, mit választottatok, itt úgysem tudja senki, ki vagy. Ez a baba a TI gyereketek lesz, ha Felhőcskének hívjátok, ahhoz sincs senkinek semmi köze! Ne hagyjatok beleszólni senkit! 8 éve mi Zoénak neveztük a kislányunkat, az egész család kiakadt, de nem törődtünk vele. Aztán szépen megszokták, ma már mindenkinek tetszik... :) Bár az sem érdekelne, ha nem... :)
2012. jún. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
49%
A mi lányunk Abigél lesz. Már most "félek" mit fogunk majd hallgatni ezért, de pont nem érdekel. Nem az ő gyerekük lesz, hanem az enyém. ;)
2012. jún. 26. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
100%
Igazából nem is azon gondolkodnék, hogy az ismerősök, rokonok mit fognak szólni a választott névhez, hanem hogy a gyerekemnek ne legyen belőle kellemetlensége. Nem kell, hogy tucatneve legyen, de arra is gondolni kell szülőként, hogy nem mi, hanem a gyerekünk fog azzal a névvel élni, amit választunk neki (saját ízlésünk alapján). Szóval ez valamilyen szinten felelősség is, és ha a legközelebbi rokonok vagy akár barátok szólnak, akkor nem biztos, hogy azt rossz szándékkal teszik.
2012. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
100%

amikor terhes lettem és elmondtuk a barátoknak, egyikük( anyuka kétszeresen) azt mondta 3 tanácsot ad.


1.,Ne csak a hátizmot edzzem, amivel mindenki jön, hanem a combot is, mert nyilvános wcben megtartani guggolósan plusz 15 kilót, na oda kell combizom...


2., Senkinek ne mondjuk el a nevet vagy mondjunk kamut, mert tuti tele lesznek ötletel, azt hiszik beleszólhatnak, meg jön a beszólás, hogy xy hülyegyerekét is így hívták, ez kutya/macska név, stb.


3., Ne fogadjak el tanácsot senkitől (és ne fórumozgassak, mert csak idegesítem magam vele)

...

a harmadikat nem tartottam be maradéktalalnul :)

2012. jún. 27. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:

Kedves 27-es! Ennek minden szavával maximálisan egyetértek! Bár a fórumozgatás nekem sem jött be maradéktalanul, az első kettőt próbáltam/próbálom betartani. :-)


Kedves Kérdező! Tényleg nagyon kíváncsiak vagyunk a nevekre, ami miatt tartasz a rokonság véleményétől. Írd meg csak nekünk, nem mondjuk el senkinek, ígérjük! Becsszó! :-)

2012. jún. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk sem meri elmondani. :(

Barátnőmnek két kislánya van, az egyik Mandola, a másik Illangó. Szerintem nagyon szép nevek, bár ők Bécsben élnek, és a német anyanyelvűeknek tuti nem egyszerű kimondani. A két kisfiúknak a nevét nem tudom, de a férje afroamerikai, és ha jól tudom, a fiúknak az apuka adta a nevet.

A kislányunk Evelin lesz (eredetileg Zoét akartam, de mostanság kb minden harmadik kislányt így hívnak), ha lesz fiúnk, akkor valószínűleg Benedek lesz.

Kedves Kérdező. Mindenkit le akarnak beszélni az adott névről, amit választanak, akár ritka, akár nem. Én pl a Bélát próbálnám meg lebeszélni valakiről, pedig ha neki tetszik, akkor szíve joga azt adni a gyerekének. Próbáljanak meg lebeszélni, úgy sem fog sikerülni. A lényeg, hogy ti eldöntöttétek, és ennyi. Annak idején az Olivér név is különleges volt, most meg azért eléggé gyakori, vagy mondjuk a Virág, vagy az Ivett. Most meg elég sok van belőlük. Szóval ha elsőre furcsa is, majd hozzászoknak. Ennyi. Engem pl Médeának hívnak, ez sem igazán gyakori név, de én imádom. :)

2012. jún. 27. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
66%
Csuda szép név lehet, ha ennyi unszolásra sem meri leírni a kedves Kérdező. :-))))
2012. jún. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!