Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarom elárulni az ismerős...

Nem akarom elárulni az ismerősöknek a leendő gyermekem nevét, mert félek, hogy lebeszélnének róla, más is volt így?

Figyelt kérdés

Különleges,régi magyar nevet találtam ki a picimnek, jól cseng, 2 neve lesz mind a kettő hát hogy is mondjam,nem mindennapi, nem ilyen tucat-Bálint-Bence-Máté stb, hanem valóban ritka nevek!

talán nem is lehet konkrétan becézni őket, de a szivemhez nőttek, és passzolnak a vezetéknévhez is.

szóval nem merem elmondani,mert akkor tuti azzal jönnak,hogy ez milyen név és satöbbi föleg anyósom meg a közeli rokonok :-(

volt valakinél hasonló a helyzet névügyben?

hogy oldottátok meg?

(a páromnak is tetszik,nem csak nekem)



2012. máj. 29. 22:31
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is ez volt, első babánál még bevontunk másokat is, és hát folyamatosan kaptuk mindenhonnan a keresetlen ötleteket, majd megzavarodtam.

A második babánál (kislány) meghallgattunk ugyan másokat, de végül a férjemmel egyedül döntöttünk, különleges neve lett azóta is egy kislányt ismerünk csak ilyen névvel.

Különleges (magyar) név mégse ütközik meg senki rajta és értik is elsőre:)

Harmadik babánknál már senkinek nem mondtunk semmit.

Elneveztük ahogy mi szerettük volna és kész, ugyanígy tudták meg hogy megírtuk smsben hogy megszületett xyz ennyi és ennyi kilóval stb.:)

Egyébként még annyit ez a Medárd milyen szép név, barátnőm kisfiát is így fogják hívni, ezt se hallottam korábban sose, mégse mondanám sose neki hogy mondjuk túl extra vagy túl ritka stb.

2012. máj. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk azért elárulod? :)
2012. máj. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
100%

Én is kíváncsi lennék rá!

Egyébként tényleg ne mások véleményével törődj! Szerintem az a lényeg a névválasztásnál, hogy bele kell gondolni, hogy egyszer felnő az az édes csöppség és ami pici korban aranyos az nem biztos, hogy felnőttként is az. Ha el tudod képzelni felnőttként is ezzel a névvel semmi gond vele!

2012. máj. 30. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%

Minket is lebeszéltek volna a fiúnévről, de mivel lányunk lett és a lánynevünk tetszett is mindenkinek, nem szóltak semmit. Másodjára nem akartunk mondani nevet, amikor kérdezgettek, kitaláltunk valami hasonló, de egyszerűbb keresztnevet. Mikor megszületett a második babánk, elárultuk a nevét. Mindenkinek tetszett, nem is tudták a rokonok, hogy van ilyen név, egyszerűen imádják. Csak ugye az első terhességem alatti negatív kritika miatt óvatosabbak voltunk.


Ne vedd a szívedre, olyan nevet adsz a gyerekednek, amit akarsz, sőt, lehet, hogy neki jobban fog tetszeni, mint bárki másnak!

2012. máj. 30. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Mi is elég ritka és különleges neveket adtunk a gyerekeinknek, és számítottam a fanyalgásra, ezért mi azt mondtuk, hogy még gondolkodunk rajta. Mondjuk tényleg olyan sokáig gondolkodtunk, hogy a kisfiúnk nevét csak az utolsó pillanatban döntöttük el.
2012. máj. 30. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
100%
mi megpróbáltuk bevonni a nagyszülőket, ment is a szájhúzogatás mindenre, meg hogy mind van a családban és azok az emberek nekik nem szimpatikusak,a másodiknál óvatosabbak leszünk és azt mondjuk majd, még nem döntöttünk. Aztán majd megy az sms és megszeretik, ahogy az első nevét is.-)
2012. máj. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
15-ös, mik lettek a gyerkőcök nevei? ha már nem titok?:D
2012. máj. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
23%
Érdekes, hogy a megkérdezettek nem válaszoltak a feltett kérdésre, hogy mi is lett a gyerekük neve. Ha már itt sem meritek ismeretlenül vállalni, hogy milyen nevet adtok/adtatok a gyereketeknek, akkor elvárjátok, hogy ő meg majd szívesen éljen vele?
2012. jún. 26. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
74%

Mi egyik gyerekünk nevét sem árultuk el, csak amikor megszületett és a férjem telefonált haza, hogy megszületett a pici. Bár mondjuk a 2. fiam nevét a nagyobbik elkotyogta negyed órával a szülés előtt a mamának, de akkor is meglepetés volt addig. Mondjuk nem azért titkoltuk mert ritka nevek és féltünk hogy lebeszélnek, hanem azért, mert így legalább meglepi volt a családnak.


Lécci-lécci áruld el mi lesz a babátok neve! Én is olyan kíváncsi vagyok!

2012. jún. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
62%
Ne foglalkozz senkivel. Ő a Ti gyermeketek lesz, Ti vagytok a szülei, Ti fogjátok kimondani a nevét a születésekor és Ti fogjátok felnevelni. Mi is különleges neveket adtunk a lányainknak. A kisfiúnk Bálint a kislányaink Jázmin Kincső és Nanetta Napsugár. Na ez utóbbiért, már megkaptam itt a gyakorikérdések oldalon, hogy szegény kislány. Most 18 hetes kismama vagyok., még nem tudjuk fiú vagy lány a pocaklakó. Ha kislány akkor Villő Zsáklin vagy Villő Zseraldina lesz, ha fiú, akkor még nem döntöttünk. Anyósomék minden alkalommal csak a szájukat húzkodták. De hát kit érdekelnek!:-)
2012. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!