Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszeri anyasági támogatás....

Egyszeri anyasági támogatás. Segitene valaki?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, 3szor voltam már uh-n, kétszer a sima sztk-s rendelésen, harmadszorra a 12.hetin a kórházban. Az ambuláns lapom mind megvan, de azt nem tudom, hogy mikortól lehet kérni a szakorvostól igazolást amit majd az egyszeri anyaságihoz kell benyújtani. 4 ilyen alaklmat kell igazolni.De hogyan jön össze ez a négy alkalom? A kötelező uh vizsgálatokból, vagy az összes vizsgálatból? tehát a 36.hét után már hetente kell menni,azok is bele fognak számitani? Vagy ez sem tudom jól. Kérem olyan írjon, aki mostanság intézte a támogatást, vagy akinek pontosan megmondták mi a teendő. Köszi.
2012. máj. 30. 08:33
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Védőnői nem számít bele.Csak orvosi.De ad pecsétet ha mész beutalóért,eredményért,uh papírt leadni is.Nekem már meg van a 4pecsét és 22hetes vagyok.
2012. máj. 31. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Legközelebb mikor megyek az orvoshoz, megkérdezem ezt is.
2012. máj. 31. 06:21
 13/13 anonim ***** válasza:

De beleszámít a védőnői pecsét, tessék figyelmesebben elolvasni a jogszabályt.

A lényege az anyasági támogatásnak, hogy 4 alkalommal megjelenj TERHESGONDOZÁSON (nem a 4 pecsét!). És a jogszabály EGYÉRTELMŰEN kimondja, hogy terhesgondozást végez: a nőgyógyász, a háziorvos és a VÉDŐNŐI SZOLGÁLAT.


Ergo kérdező, ha te két alkalommal elmégy orvoshoz, és két alkalommal a védőnőhöz, már jogosulttá váltál az anyasági támogatásra.

2012. máj. 31. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!