Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt 2 korai vetélésem,...

Volt 2 korai vetélésem, veszélyeztetett vagyok. Mostani terhességem panaszmentes,8hetes vagyok. Ti elmennétek a helyemben Horvátországba nyaralni?

Figyelt kérdés
2012. jún. 13. 13:28
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Dönts belátásod szerint,én biztos nem tudnék elszámolni a lekiismeretemmel ha vmi történne.Terhesen nem mennék nyaralni ilyen korai terhességben pláne nem,ha meg lett volna vetélésem fel sem merülne ilyen bennem.de hát mindenki más!

Egyébként terhesen tilos a napozás,egyrészt mert felmelegszik a magzatvíz=elhal az embrió,másrészt meg teli leszel pigment foltokkal.

Kérdezd meg az orvosod,de tuti nem fog engedni sztem.

36hkm

2012. jún. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
ja és még vmi hiába kötsz biztosítást ha megvan a baj(ne legyen)akkor ettől megnyugszol?
2012. jún. 13. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:

Nem rég volt hasonló kérdés, ilyen előzményekkel, bármennyire is jól érzem magam, nem indulnék el ennyi idős terhesen, talán később igen. Bár én a pocakkeményedés és korai rövidülés miatt vagyok veszélyeztetett, de ha veszélyeztetettként táppénzen vagy, hivatalosan nem mehetnél nyaralni, mert az táppénzcsalás....

37 hetes kismama

2012. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:

Én sem mennék. Mi anno inkább lemondtuk a nyaralást, annyit nem ér az egész... Nyaralni még sokszor mehetünk.


Egyébként, ha úgy döntesz, hogy mégis mentek, arra nagyon figyelj, hogy a biztosítás kötésénél jelezd a terhességed (vagy meg sem kötheted), mert általában semmilyen terhességgel kapcsolatos orvosi ellátást nem szokott kifizetni a biztosító.

2012. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
kerdezo komment elotti vagyok. Ha "megvan a baj" akkor az attol fuggetlenul tortenik,hogy o eppen melyik orszagban tartozkodik es semmi esetre sem szabad onmagat okolnia eppen eleg nehez kiheverni ezt anelkul is hogy az ember magat okolna. Van aki azt mondja, hogy minden olyan tenyezot ami befolyasolhat negativ iranyban ki kell iktatni. Masok azt mondjak, hogy ne abbol indulj ki hogy baj lesz. Kerdezd meg az orvosod, kerdezd meg hatha tud vmit az ottani ellatasrol. Biztosan tudod melyik varosba mennetek, erdeklodjhogy milyen a helyi egeszsegugyi ellatas, mennyi ido alatt ernel esetleg a kozeli korhazba stb. Magyarorszaginal nemlehet rosszabb az eu allatas, angolul pedig biztos ott is beszelnek. Itt szubjektiv velemenyeket talalsz, mindenki sajat allaspontjat irja, legjoob ha megkerdezed az orvosod es aztan merlegelsz. Amugy a napozas kimondottan a hasadat tuzo nap tenyleg nem tesz jot ezt csak mellekesen :)
2012. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
52%
így van!nem igaz hogy nem lehet kibírni tengerpart nélkül 1 szezont...vagy akkor neked nem is fontos a baba!
2012. jún. 13. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék. Két terhességem volt, egyiknél sem bírtam a hosszú autóutakat.

Annyit nem ér, de te tudod...

2012. jún. 13. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
kedves 15-ös!én vagyok az akire!teljesen egyetértek veled!csak pozitívan szabad.de akinek ilyen előzményei vannak hogy 2 vetélés,nem szabad naívnak lennie.én mindenképp megvárnám a 12.hetet ha annyira nyaralgatni akarok.de ha csak az arcát napoztatja akkor is olyan lesz mint egy panda.tiszta pigmentfolt!úgy hívják terhességi cloasma.de nekem mind1 amúgy hogy mit csinál!én nagyon vigyáztam magunkra,még 3 hét és babázok!
2012. jún. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Hát éppen ez az,hogy az orvosom azt mondta,menjek nyugodtan,de előtte majd még megvizsgál!

És nem nekem fontos az utazás...

2012. jún. 13. 15:25
 20/33 anonim ***** válasza:
na pontosan azert irtam, hogy a dontest illetoen az orvosa valasza alapjan merlegeljen. 15osvagyok. De azert mert gondolkodik egy nyaralason meg nem tesz rosszat a babajanak, felesleges ezt sugallni sztem. Arrol meg sehol sem ir, hogy mennyi idosen tervezi az utat. Annyit tudunk, hogy most 8 hetes.
2012. jún. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!