Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetes vagyok, tegnap este...

26 hetes vagyok, tegnap este két órán keresztül 20 percenként erős menstruációra emlékeztető görcseim voltak. Kicsit megijedtem, ez normális?

Figyelt kérdés
Úgy tudom,maguk a görcsök mostanában normálisak,mert készül a méhem,de ez a rendszeresség volt nagyon ijesztő tegnap.

2012. jún. 27. 07:47
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:

Drága Kérdező



Szívből örülök és őszintén meg is könnyebbültem, hogy végre jelentkeztél. :) Nagyon jó, hogy nem lett semmi baj és hogy minden rendben van veletek!!!


Nagyon vigyázz magatokra és PIHENJ PIHENJ PIEHNJ!!!!


28 hetes kismama

2012. jún. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 A kérdező kommentje:
Fekszem egész nap,és szigorúan betartok minden orvosi utasítást,de kicsit aggódom,ezzel a méhszáj értékkel (2110-tehát 2ujjnyi a méhnyak és a külső,középső egy ujjnyira nyitva,belső zűrt,de a papíromra azt írták,hogy 50%-ban rövidült a méhnyak) meddig húzzuk ki? Mindenképp előbb fog születni? Egyébként október 1-re vagyunk kiírva. Aggódom :S Folyton fájdogál,maga a fájdalom sajnos nem szűnt meg :(
2012. jún. 30. 10:22
 33/55 anonim ***** válasza:

Nagyon szigorúan tartsd be az orvosi utasításokat, mert a középső méhszájad is nyitva. A rövidülés a kisebb baj, nekem a 19. héttől 2000 az értékem, de nagyon sokat pihentem, hogy ne legyen baj. Milyen gyógyszereket kaptál? Nekem ha fájdalmasak voltak a keményedések No-spát kellett szednem és az nagyon jó volt a magnézium mellé.

40 hetes kismama

2012. jún. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 A kérdező kommentje:
Én cordaflexet kaptam,a szobatársnőm(35.héten burokrepedés,és magzatvízszivárgás) is ezt kapta. Ebből kell napi 3-at szedni a napi 6 Magne B6 mellé és kb.csak pisilni felkelni.
2012. jún. 30. 10:45
 35/55 A kérdező kommentje:
De én nem keményedek,hanem erős menstruációs görcseim vannak a méhem alsó részénél.Keményedéseim nagyon maximum ha 2x vannak egy nap. A görcsök meg egész nap. :S
2012. jún. 30. 11:35
 36/55 anonim ***** válasza:

A magnézium van a keményedésekre, a No-spa kimondottan görcsoldó, a barátnőmmel a 24. héti szedette minden nap a dokija, mert görcsölt. Apum szedte a Cordaflexet, szívgyógyszer, értágító ha jól tudom. A No-spát szedtem a görcsök és az epém miatt is most a terhességem alatt. A MagneB6 ekkora mennyiségen viszont elég drága, nem tudsz sima magnesii citricit felíratni? Ha nincs is, nem érzed a keményedéseket, attól még az is okozhatja a méhszáj nyílását és rövidülését, gondolom ezért kapod.

40 hetes kismama

2012. jún. 30. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 A kérdező kommentje:
A cordaflex valóban szívgyógyszer,én is ledöbbentem,hogy ezt kapom,a magnézium semmit nem használ nekem,mint halottnak a csók,de a Nospa-t nem merem orvosi utasítás nélkül bevenni,rákérdezek majd. Ma viszont már órák óta folyamatosan görcsölök,és a méhem felső része be van keményedve,és úgy fáj,hogy nem bírok kiegyenesedni. Most akkor vissza a kórházba? Mi lesz ennek a vége? :S Miért történik ez,hiszen betartok mindent,amit mondott a doki :'( Istenem,úgy félek...
2012. júl. 1. 18:31
 38/55 anonim ***** válasza:
menj vissza igen!inkább feküdj bent a kórházban vagy 10 hétig nehogy baj legyen!menj!
2012. júl. 1. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:

no spát nem szabad bevenni ilyen korban még mert alattomosan puhítja a méhszájat.A normális dokik ezt tudják és szigorúan megtiltják...

39hkm

2012. júl. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:

A dokim teljesen normális, terhes patológia osztályvezetője, talán kicsit jobban hiszek neki...A klinika másik legelismertebb dokija pedig 24. hétig szedette napi rendszerességgel a No-spát. Nekem a görcsök és az epehomok miatt kellett, a méhszájam köszöni jól van, bárcsak ne így lenne. De itt tapasztalatokat le lehet írni, de mindenki a saját orvosára hallgasson, de ne fikázd ismeretlenül az orvosom,hacsak nem vagy elismert, tapasztalt nőgyógyász és szülész.

40+1 hkm

2012. júl. 1. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!