Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tennétek? 25 hetes kismama...

Mit tennétek? 25 hetes kismama vagyok.

Figyelt kérdés
Van egy lánytestvérem, aki tavaly szült. Sajnos a válság miatt nem állunk valami fényesen anyagilag, és azon vagyok kiakadva, hogy a testvéremék, akik elég tehetősek....mindenét eladja, amit a kisfia kinőtt. Babakocsi, ruhák, sterilizátor, kiskád....szóval mindent.Én is kisfiút várok. Mi nagyon jóban vagyunk, és nem értem, hogy miért nem segít nekünk. Megtehetné.Jogosan vagyok lassan felháborodva? Ti mit tennétek?
2009. júl. 8. 11:20
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
82%
Ne haragudj de hogy vagytok olyan joban ha nem mered feltenni NEKI ezt a kerdest?
2009. júl. 8. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
Már én is ezen gondolkodom, de kiváncsi vagyok mások véleményére. Köszi
2009. júl. 8. 11:26
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
Jogosan, de ezt nem is értem, én mindent megkapok a férjem tesójáéktól, sógornőméktől, pedig nem is tehetősek.Mondjad neki, hisz ha olyan jóban vagytok akkor megértik.Nektek is kellenek azok a holmik.32 hetes km.
2009. júl. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
jogosan vagy felháborodva. Szerintem beszélj vele, ha olyan jóban vagytok, meg fogja érteni.
2009. júl. 8. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha így áll hozzá nem sokat tehetsz. Akkor annyira jóban csak nem vagytok. Vagy lehet azt hiszi, hogy te is mindenből újat akarsz venni? Beszélj vele erről. Nekem a sógornőm (pedig még nem is terhes) régóta mondogatja, hogy ez meg ez a ruha majd milyen jó lesz nekik is és "vigyázzak rá". Persze félig -meddig viccből mondja, de eszem ágában sincs semmit eladni. Majd megkapja ő vagy a húgom. Aki hamarabb babás lesz. Nálunk ez a szokás.

De van negatív példa is. Egyik barátnőmnek azt mondta a sógornője, amikor a kiságyra rákérdeztek, hogy " már az is kéne?"

2009. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
95%

Kérdezd meg, hogy "Tesóm, arra nem gondoltál, hogy az unokaöcsédnek adjad a kinőtt, felesleges dolgokat? Biztos örülne neki!"

Jogos a furcsállásod, mi barátoktól, ismerősöktől is rengeteg dolgot kaptunk (nem vagyunk rászorulva, megvehetnénk az újat..., de minek, ha nekik felesleges?).

Nem túl közeli barátok pl. babakocsit adtak, "majd visszaadjátok, ha már nem kell" felkiáltással. De vissza se kell adni. Abban maradtunk, hogy megpróbálom eladni a neten és odaadom nekik a pénzt...

Szóval pláne családon belül. Mindeképp kérdezz rá, miért csinálja ezt.

Vagy esetleg ajánljad fel, hogy te megveszed tőle, mert neked is szükséged lesz rá... Hátha leesik neki a tantusz!

2009. júl. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Felajánlotta hogy 45ezerért vegyem meg a babkocsit, 5ezerért a sterilizárort. A babakocsit eladta 55ezerért. A férjem ezekután nem engedi, hogy bármit is megvegyek tőle. Jogosan. Ha szólok neki, akkor szinte biztos, hogy megsértődik...:(
2009. júl. 8. 11:36
 8/22 anonim ***** válasza:
93%
Elso vagyok.Ha o nem ajanlotta fel,ne is probalkozz,en nem fogadnek el tole semmit az elkovetekezendo idoben sem majd,hatha rajon arra hogy nem viselkedett szepen veled.
2009. júl. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
91%

Szüleiteken keresztül nem tudsz neki valahogy "üzenni"? Elmondod anyukádnak az érzéseid, hátha ő így tudna rá hatni. Hiszen tényleg az a természetes, hogy az ilyen dolgokat az ember ha tudja, kölcsönadja. Mi barátoktól is sok mindent kapunk. Ugyan a nagyobb dolgokat (kiságy, babakocsi) megvettük, de a ruhák, mérleg ilyesmik egy jó része kölcsönben lesz. Már mikor kiderült, hogy terhes vagyok, a barátok már "bezsákolták" a cuccokat, hogy ha gondoljuk, vihetjük is!

Szerintem azért próbáld valahogy a tesód tudtára adni, hogy nagyon nagy segítség lenne tőle, ha rád ruházná a dolgaikat. Én megpróbálnám szülőkön keresztül, úgy a sértődés esélye is kisebb talán.

28 hetes pocis

2009. júl. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
23%
Szerintem nincs jogod felháborodni mindenki azt csinál a dolgaival amit akar.Ha nem tudod megteremteni a feltételeket akkor minek vállalsz gyereket,szerintem mikor teherbe estél már bőven tombolt a válság erre is gondolhattál volna.Ha nem tudsz neki enni adni akkor is dühös leszel rá mert nem ad enni a gyerekednek?Teremtsd meg a feltételeket a te gyereked.
2009. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!