Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 15-16 éves lányok ha teherbees...

15-16 éves lányok ha teherbeesnétek megtartanátok a babát vagy elmennétek abortuszra vagy 9 honapon belul beadnátok árvaházba?

Figyelt kérdés

#baba #abortusz #terhesség árvaház
2012. aug. 7. 09:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

#1, "ezen a ponton azért már a szüleidnek is van beleszólása" - ez is téves infó, a szülőknek NINCS érdemi beleszólása. Ugye 18 éves kor alatt az abortusz időhatára a 18. terhességi hét, nem a 12. de senkit sem lehet akarata ellenére sem az abortuszra, sem a magzat kihordására kötelezni. Ha a szülő nem írja alá a műtéti beleegyezést mert mindenáron a gyereke szándéka ellen akar tenni, akkor aláírja helyette a gyámügy. Ha meg a szülő abortuszt akar, és a gyerek nem, hiába ráncigála el akár a kórházba, az orvos nem végezheti el a beavatkozást.

A szülő max joga annyi, hogy kijelenti, hogy nem vállalja az unoka eltartását a gyereke nagykorúságáig (erre lehetősége van), és akkor ha a gyerek apja nagykorú, akkor nincs semmi, ha 16 évet betöltött lány gyámhatósági engedéllyel megházasodik és nagykorúságot szerez akkor nincs semmi, ha egyik sem, és sem az anya, sem az apa rokonsága nem vállalja a gyámságot, akkor a fiatalkorú szülők nagykorúvá válásáig ideiglenesen állami gondozásba veszik. Na, ennyit tud a szülő beleszólni - már, ha a gyerek tisztában van a jogaival. Márpedig a családvédelmisnek az abortusz előtti kötelező konzultáción fel kell világosítania ezekről...

2012. aug. 8. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
66%
6dik vagyok. Örülök, hogy lelettem pontozva, csak azért mert véleményem szerint nem kéne 16 évesen szexelni...
2012. aug. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
Előző, én nem pontoztalak le, de ezzel nem értek egyet, szerintem ma a 16 éves korban kezdett szexuális élet átlagosnak tekinthető, és alapjában véve rendben van. A védekezést illetően viszont igazad van, viszont tudjuk, hogy nincs 100%-os védekezés...
2012. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
51%

Azért az vicces, hogy a gyerekeknek mennyi joguk van és tudják is sokszor és érvelnek is vele, de például a kötelezettségéről egy árva szót sem tudnak.

Szóval én egyet értek 16 évesen ne akarjon lefeküdni senkivel, pláne védekezés nélkül bőven ráér később is. Tapasztalat igen is nincs rendjén és nem is lenne szabad, hogy átlagos legyen. Mert 16-évesen bőven gyerek még az illető. A szervezete ugyan érett egy baba kihordására de a lelke és az elméje még bőven gyerek.

Nagyon nincs rendjén, hogy ilyen korú gyerekek szexelnek és ráadásul a szüleivel sem ebszél.

Kedves kérdező ha ez nem csak egy kíváncsiságból feltett kérdés és valós a probléma akkor minden félképpen beszélj a szüleiddel.

A kérdésedre a válasz. 16 évesen semmi félképpen sem tartottam volna meg a babát.

20 hós kislány anyukája.

2012. aug. 11. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
41%

Látod kedves utolsó válaszadó, pont amit itt leírtál, azért tartom én jobb megoldásnak az abortuszt az örökbeadásnál ha annak nincs objektív vagy lelkiismereti akadálya. Az ugyanis, hogy van egy gyerekem valahol, akit nem tudok megvédeni a jogfosztó-konzervatív szülői attitűdtől - amiben sajnos magam is felnőttem, szintén örökbeadottként anno - na, ez elviselhetetlen érzés és gondolat.

Most gondolj bele, amikor 1980 táján a szexualitással foglalkozó osztályfőnöki órán egyik lány osztálytársunk kifejtette, hogy ő majd csak érettségi bizonyítvány után, hát már akkor is harsányan, visítva röhögtük ki az óra közepén... pedig az 30 éve volt...

2012. aug. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
68%
15 16 éves lányoknál azért nagyban a szülők döntenek. Ami egyrészt helyes hiszen a szülők felelőssége a kiskorú gyerek, ők tartsák el, másrészt visszont nem a szülő az akinek a műtő asztalra fel kell feküdnie akit megaláznak az orvosok aki fizikailag és lelkileg keresztül megy ezeken. Ha nekem lenne egy terhes kamaszom én mindenben támogatnám amiben csak tudom, ha kell sajátomként nevelném a gyermekét hogy ő tanulhasson, de ha minden áron abortuszt szeretne akkor is mellette állnék. Hiszen ez egy szülő dolga a gyermeke mellett állni jóban rosszban még akkor is ha baj van. Szégyen hogy a legtöbb szülő a legnehezebb helyzetben fordít hátat gyerekének, pedig ha ilyesmi történik ott nagyban a szülők is felelősek. Talán nem kéne strucc politikát folytatni, és nyíltan kéne meszélni a szexről és védekezésről, arről hogy miért fontos védekezni és mik lehetnek a következmények ha ezek elmaradnak. Én nem fogom ezeket szégyelni elmondani a gyerekemnek, ha kell ki is iratom neki a gyogyszert, vagy megveszem az óvszert.
2012. okt. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
78%
"Ha nekem lenne egy terhes kamaszom én mindenben támogatnám amiben csak tudom, ha kell sajátomként nevelném a gyermekét hogy ő tanulhasson, de ha minden áron abortuszt szeretne akkor is mellette állnék." - ez a normális hozzáállás egy szülő részéről, nem az, hogy a saját úgymond elveit és erkölcseit akarja a gyerekre kényszeríteni. Hanem, hogy abban segíti, ami az ő döntése.
2012. okt. 2. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
12%
Köszi, hogy le lettem pontozva. Sebaj, nyugodtan szüljetek csak 15-16 évesen anyátok nyakára a egy gyereket. Meg nyugodtan feküdtejetek össze mindenkivel aki épp az utatokba. Kis pic sák.*_*
2012. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
88%
Kedves utolsó nem szép dolog hogy álltalánosítasz. Nem minden kamasz lány egy ri...ac. S nem mindegyik fekszik le az elős sráccal aki szembe jön. De azért azon el kéne gondolkozni hogy a szülő a felnőtt a kamasz a gyerek, ezért a felvilágosítás a nevelés a példa mutatás a szülő dolga. Tudom hogy nehéz egy lázadó kamasszal aki azt hiszi hogy mindenben igaza van és mindent jobban tud, de pont ezekre a fiatalokra kell jobban oda figyelni, támogatni tanácsal ellátni őket. Nem lenne szabad egyik szülőnek se feladni az első problémánál és homokba dugni a fejüket. Nem helyes minden felelősséget a zavart tinik nyakába varrni. Én 16 voltam mikor először együtt voltam a barátommal, egy év járás után. S még véletlenül se merült fel hogy ne védekezzünk. Tudjátok miért, mert anyukám nem szégyelt beszélni a témáról, és én is mertem kérdezni tőlle. Azért mert kölcsönös bizalomra és megértése épül a kapcsolatunk. Nagy kár hogy ez sok helyen hiányzik.
2012. okt. 3. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!