Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem idegesít a "terhesn...

Csak engem idegesít a "terhesnyelv" és a mai terhes nők viselkedése?

Figyelt kérdés

Kismamika, pozi teszt, pocaklakócskám, stb.


Értem én, hogy a várandós nők a föld fölött két méterrel járnak, és boldogok, ez természetes, de ez egy kicsit túlzás, mintha azt mutatnák ezzel,hogy csak ők lehetnek terhesek. Régen ilyen nem volt. Most azt látom, hogy a terhes nők alig mozognak, már-már eszelősen óvják magukat minden környezeti behatástól és mindeközben úgy tesznek, mintha ők lennének a föld középpontja. Tisztelet a kivételnek.


2012. aug. 31. 15:29
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
76%

oFF: Élete árán? Miért, belehal? AZÉRT A nagytöbbség nem hal bele:)

On. engem az idegesít vagyis nem is jó szó csak egyszerűen nem értem, ami itt szokott lenni, minden 3.kérdés terhesség témában:

12 hetes vagyok leültem a kemény kőre ami nagyon kényelmetlen volt, ártott e ez a babának (figyelem, nem arról érdeklődik hogy hideg a kő és felfázhatott e hanem hogy NEKI volt kényelmetlen...)

vagy: x hetes vagyok főztem az ebédet és a hasam közel ért a meleg tűzhelyhez lesz e baja a babának.

vagy (nem veszélyeztetett terhes!!) elutazhatok e x kilométert 30 hetes terhesen...


Meg ilyesmik. Mintha az egész terhesség valami eszméletlen veszélyes üzem lenne, amit csoda ha túlélünk.

Kicsit túl van ez spílázva szerintem...

Hozzátenném voltam már terhes nem egyszer, és van gyerekem.

2012. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
57%

7-es vagyok!

Én attól vagyok rosszul amikor elmegyünk a gyerekdokihoz ott az anyuka: "jaj, édesem úgy szeretlek, imádlak"

Én várom el a lányomtól hogy mondja nekem hogy anya szeretlek, anélkül is tudom, és én sem mondogatom neki feleslegesen.

Nekem különösebben nincs bajom a terhesnyelvvel, csak azt nem szeretem amikor mindent lekicsinyítenek hogy babóka, mamika,babuci...

2012. aug. 31. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
83%

Én a -babi- kifejezést utálom a legjobban...

Mikor a babára azt mondják, hogy -de édes babi...

Babi a néni, vagy az anyukád, olyankor nagyon tudok morogni.

2012. aug. 31. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
29%

kedves 11 es

azt hiszem soha nem tudhatjuk biztosra a tudomány mai állása szerint hogy hogyan végződik egy terhesség

2012. aug. 31. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
59%

Igazából ez a "becézzünk mindent" sajnos nemcsak a terhes nőkre jellemző, hanem máshol is terjed pl.: tali, ajcsi, üdcsi és társai.

Kb. ugyanolyan idegísítő.Én a pocaklakó szótól vagyok kiakadva és én is szóltam a körülöttem élőknek, hogy lehetőleg így ne nevezzék.A másik meg tényleg a többesszám, ami talán most még nem olyan gáz, de ha kint lesz, akkor biztosan nem fogom azt mondani,hogy "már két fogunk van" stb.

Amit bírok én megcsinálok, hiszen a házi munka az enyém :) bár sokat segít a férjem.Az az igazság , hogy kevésbé vagyok terhelhető, azért lassan két kg-ot cipelek (mindennel együtt) és féltek is egyben. :)

2012. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem is kicsit irritáló, hogy egyesek, amint megtudják, hogy gyerekük lesz, maguk is elkezdenek visszamenni 3 éves szintre beszédben. Mondjuk engem az is érdekelne, hogy a párjukat nem idegesíti? Az én párom és egyéb férfi ismerőseim, sót még az anyám is falra mászik ezektől a tápi/szopcsi/pocilakó/babóka/picike babucika stb. becézésektől...
2012. aug. 31. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
92%

Idegesít,de agyon nem üthetem őket (pedig némelyiküket kimondottan csapkodnám,mert megérdemlik).Én is voltam állapotos,veszélyeztetett,de eszembe sem jutott,hogy ne a normális életemet éljem,az meg,hogy finnyázzak kizárt volt.

Nem értem,javasolva van,hogy ne üljünk meleg vizes kádba a terhesség során,mert méhösszehúzódásokat okoz,basszus,nem ülök bele a vízbe!De nem,beleül és akkor jajj görcsölök lett valami?

Ez csak egy példa volt,vannak például azok,amelyik akar gyereket,de nem akar meghízni,fogyózik,terhesség alatt csak feküdni és a szülést is császárral intézi,mert,hogy az neki de mekkora kibírhatatlan fájdalom,kényelem és önzés semmi más!


Még az is eszembe jutott,hogy lehet azért ennyire para mamik,és még a szél is nagy kárt okoz bennük,mert nehezen estek teherbe,sokat vártak a babára és féltik.OK én is féltettem a babámat és más is,veszélyeztetett voltam és tachycard is vagyok,de ennyire túlzásba nem vittem a dolgokat.

2012. aug. 31. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 A kérdező kommentje:
Meglepődtem, azt hittem,hogy egyedül vagyok ezzel. A 11-es válaszolóval nagyon egyetértek, de többnyire mindenkiével. Nem a terhességgel van baj, vagy azzal,hogy a kismama boldog, sőt, ez remek dolog, de ez a fajta áhítat, ami körüllengi őket manapság, szerintem félelmetes. Köszönöm a válaszokat, megnyugtat, hogy nem vagyok egyedül, és azt hiszem nem kell rosszul éreznem magam, amiért így gondolkozom.
2012. aug. 31. 16:21
 19/36 anonim ***** válasza:
81%

engem az idegesít legfőképp ha azt kérdezik hogy


SZABAD ENNI TERHESSÉG ALATT FAGYIT , KÓLÁT, GOMBÁT, HÚST, RIZST????


istenem ettől behasalok.

2012. aug. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
59%

kedves Sera79

azt hiszem soha nem tudhatjuk biztosra a tudomány mai állása szerint hogy hogyan végződik egy.. kilépés az utcára....

lehet elüt az autó...vagy lehet megbetegszek. Sajnos az élet már csak ilyen, kis százalékunkkal előfordul ez az, de azért az emberek nagy része nem hal bele egy terhességbe, megkockáztatom, 95%-a...

2012. aug. 31. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!