Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Csak engem idegesít a "terhesn...

Csak engem idegesít a "terhesnyelv" és a mai terhes nők viselkedése?

Figyelt kérdés

Kismamika, pozi teszt, pocaklakócskám, stb.


Értem én, hogy a várandós nők a föld fölött két méterrel járnak, és boldogok, ez természetes, de ez egy kicsit túlzás, mintha azt mutatnák ezzel,hogy csak ők lehetnek terhesek. Régen ilyen nem volt. Most azt látom, hogy a terhes nők alig mozognak, már-már eszelősen óvják magukat minden környezeti behatástól és mindeközben úgy tesznek, mintha ők lennének a föld középpontja. Tisztelet a kivételnek.


2012. aug. 31. 15:29
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
40%
Engem a terhesnyelv még annyira nem is, az már sokkal jobban, hogy a babára vágyók is átveszik. A legjobban a "tojcsis nyák"-tól mászom falra, de az ovu és a többi se semmi. A terhesnyelv csak akkor idegesít, ha már nagyon giccses pl. pocakcsajszi, pocakpasi (a pocaklakó mondjuk nem), tápi, szopcsi, tejcsi, gyógyi, fecsi stb. A többesszám azért nem zavar, mert annak megvan a fejlődéspszichológiai magyarázata. A baba az első időkben még nem tekinti különálló lényként magát az anyukájától, és a terhességi folyamatok ezt átkapcsolják az anyukánál is, így lesz a felálltunk, kakiltunk, büfiztünk :)
2012. aug. 31. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
9%

en megengedem magamnak hogy a vilag kozepe legyek! igenis kivetelesen erzem magam attol hogy terhes vagyok, bar mar masodszor adatott meg hogy igy erezzek. azert kulonbseg van, mert az elozonel meg fiatal voltam, nem voltam ferjnel, kicsit szegyelltem is a nagy hasam, de most nagyon el vagyok telve magamtol, mar no a pocakom is amire buszke vagyok es mutogatom, jol nezek ki, boldog vagyok. terhes nyelvet nem hasznalok mert nem magyar nyelvteruleten elek, a ferjem sem es az ismeroseim sem magyarok itt, de otthon az en rokonsagon sem mond ilyen pocaklakos szavakat. csak baba, vagy most mar kisfiu,es talan ennyi. en anyuka vagyok, a kislanyomat neven szolitjak, nem babocaztak.

megprobalok sokat pihenni mert verezgettem 9. heten, de attol meg 9 orat dolgozom es 2 eves kislanyomat is ellatom (mar amennyire lehet munkan kivul) a dolgomat nem kell senki megcsinalja, de amit nem muszaly igazan nem eroltetek. nem cipekedek, nem erolkodom, amikor tehetem fekszem.

szerintem nem ok nelkul probalnak pihenni a varandos nok, hiszem szules utan par hetig-honapig alig lesz ra ido (bar ezt is meg tudom cafolni, nekem nagyon konnyu babazos-honapok jutottak kislanyommal, nem volt hasfajos, siros, beteges, tenyleg csak evett es aludt, majd evett, aludt, nezelodott stb es most is szofogado)

lehet nyugodtan irigyelni, en elvezem ezt az allapotot!

2012. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
Ki kell,hogy ábrándítsalak, nem te vagy a világ közepe. Érezheted magad annak, a férjed is tekinthet annak, de ettől még nem kellene eltelned magadtól.
2012. aug. 31. 20:58
 24/36 anonim ***** válasza:
47%
a 8. válaszolónál a pont!!!!:))
2012. aug. 31. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
100%

En se szeretem ezt a "gugyogest". Mondjuk en mar atestem lo tuloldalara egyesek szerint mert olyan nevet valasztottam a gyerekeimnek amit nem lehet agyon becezni (nem szeretem az agyon becezest, nem az zavar ,hogy egy Szilviat Szilvinek beceznek mert az normalis hanem,hogy a nagyfiamat akit Eriknek hivnak Rikinek akarjak becezni aaaaa)

Temara visszaterve engem a pocaklako szo az valahogy nem zavar. Bar en nem hasznalom de nem zavar. De ez a pocakpasi/csajszi az ultragaz. A tojcsis nyak nekem is egyik "kedvencem".

Aztan tenyleg a tobbesszam... "mar van 1 fogunk", "4 honaposak vagyunk" ," meg szopizunk" stb..

Mondjuk a minden napokba is zavarnak az ilyen roviditesek mint uccsi (udito), tejcsi/tejci , torcsi (torolkozo), fulcsi(fulbevalo).


En most varom a masodik fiamat, 36 hetes terhes vagyok. Kulfoldon elunk, szinte mindent egyedul oldok meg mert nincs segitsegem, ferjem rengeteget dolgozik. Most mar hetenkent megyek orvoshoz es viszem magammal a 3 eves fiamat is ,tomegkozlekedessel (2 metro,1 busz mire oda erunk). Ezenkivul en intezem az osszes ugyunket mert mire a ferjem munkaideje lejar mar minden zarva van. Bevasarolni is en jarok.Jatszoterezni a gyerekkel. Nem azert mert "hos" vagyok de a mindennapi teendoket muszaj elvegezni, nem mentesit az alol,hogy terhes vagyok.

Sokan nagyon elhagyjak magukat pedig ez nem betegseg csak mas allapot. Persze vannak veszelyeztetett kismamak akiknel egyertelmu,hogy pihenniuk kell ,most nem Roluk van szo (mielott meg vki nekem esne)

2012. aug. 31. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Utolsó, teljesen egyetértek veled.
2012. aug. 31. 23:43
 27/36 anonim ***** válasza:
18%
de igen, en vagyok a vilag kozepe, lehet irigykedni:P:P:P
2012. szept. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
32%

Kedves kérdező !

Itt nem a totális eltelésről van szó. Senki nem kérte személy szerint itt senki, hogy mondjuk menj és masszírozd a talpát mert ő ELVAN TELVE MAGÁTÓL! Meg senki nem szó szerint hiszi azt h ő a világ közepe. Ez csak annyiról szól, hogy szeretné ha az ismerősei is együtt örülnének vele. Nem tudom miért idegesít téged az ha vki boldog. Akár becézve fejezi ki magát akár nem. Minden ember más. Attól most neked kevesebb lesz ha ő úgy gondolja, hogy ő a világ középpontja? Nem értelek miért kelt nálad ez ekkora problémát. De inkább csak ennyi legyen a legnagyobb problémád egész életed során. Mondjuk az is megfordult a fejemben, hogy ez irigység lenne??? Azoktól hallani ilyeneket. Én is terhes vagyok nem becézgetek, nem viszem túlzásba sem, de nem nézem azt sem le aki másképp teszi. Mindenki más. Ilyenből viszont ekkora problémát csinálni. Nevetni tudok ezen az egészen. És elég csúnya volt az a hozzászólásod, hogy "nem te vagy a világ közepe". Kicsit te is magadba szállhatnál, hogy de te sem h ezt eldöntsd. Ez egy áldott állapot, gyönyörű dolog ilyen baromságot csak az írhat aki még soha nem élte át. Szörnyű lehet ilyen gondolkodással élni.

További szép napot mindenkinek!

2012. szept. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
Mint írtam, a boldogság természetes és szép dolog. Te pedig kiforgattad a szavam, nem óhajtok vitázni veled, tekintettel az állapotodra, mert ki tudja, milyen ember vagy, mennyire idegeskedsz ilyesmin. Természetesen lehet más véleményed, de engem ne minősíts, én sem tettem. Minden jót.
2012. szept. 2. 00:45
 30/36 anonim ***** válasza:
23%
Nem vitázom:) Te fújod fel a terhesség témát. Te kivételezel most is senki nem kérte :) Én aztán meg nem idegeskedem nyugodt lehetsz.Ki se forgattam a szavaidat de te annál inkább fikázod itt a terheseket, hogy mégis mit képzelnek magukról, hogy becéznek dolgokat, boldogok mert ezek a problémáid. És kérdem én még mindig : NEKED ETTŐL KEVESEBB LESZ?? ;) És miért nem lehet leírnom a véleményemet a kérdésedről? Ide csak az írhat aki veled egyet ért? Fogadni kell az ellentétes kritikát is. Meg te nem minősítettél??? Lehet nem személy szerint mutogatással, de te mindnekit leminősítettél aki nem úgy gondolkodik mint Te. Szerintem kicsit ezen gondolkozz el. És igen nem érkezik válasz arra, hogy voltál-e valaha terhes vagy esetleg szeretnél. Pedig már mások is kérdezték. Így megint csak marad az h irigység az egész. Ne félj egyszer neked is lesz :) És nyugi jól vagyok nem idegeskedem sőt sokkal jobban érzem magam :) Szép napot Neked!!! :)
2012. szept. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!