Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez kihat a babára? Neki ettől...

Ez kihat a babára? Neki ettől lehet baja? Mit kell csinálnom?

Figyelt kérdés
21 hetes kismama vagyok. Összeszedtem egy jó kis arcüreg gyulladást,homlok üreg gyulladást és egy vírusos mandula gyulladást,köhögök és lázas(37.5-38) is vagyok. Az arcüreggyulladásra kaptam gyógyszert,a köhögésre köptetőt,de a torkomra semmit,mivel vírusos. A gyógyszert szedhetem? Esetleg milyen más vitaminokat szedjek,hogy a babának ne legyen baja? Vagy ezt a dokimmal kéne megbeszélnem? Nagyon meg vagyok ijedve... :(

2012. szept. 2. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:

természetesen ezt a dokiddal kell megbeszélned

gondolom, hogy aki felírt a gyógyszert ,annak mondtad ,vagy tudja, hogy babát vársz, ennek megfelelően olyan gyógyszert írt, ami nem káros a magzatra

a lázzal kell vigyázni, ne menjen 38 fölé, ha mégis, akkor hűtőfürdő, lázcsillapítás

jobbulást!

2012. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A doki nyilván tudja, hogy terhes vagy és olyan gyógyszert írt fel, amit így is szedhetsz, mert nem árt a kisbabádnak.
2012. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
van olyan antibiotikum, amit terhesen is lehet szedni, de mindenképp a dokival beszéld meg, hogy terhesen mit kaphatsz. a láz elég veszélyes a babára nézve, ezért is nem kéne szórakozni ezzel
2012. szept. 2. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Először is jobbulást!38 fokig nem beszélünk lázról,ez kipipálva.Milyen gyógyszert kaptál?A betegség sokkal többet árt(sőt,a megfelelő gyógyszer nem árt,csak használ).Én 2x kaptam(másodjára éppen most,36 hetesen kapok)antibiotikumot-Augemnetin Duo-t-mert szükség volt rá.Ráadásul a penicillin alapú antibiotikumok teljes biztonsággal szedhetők egész terhesség alatt.Gondolj bele,akinek kiderül,hogy pl. friss toxoplazma fertőzése van,annak egész terhessége alatt kell szedni.Plusz vitaminokra nincs szükség(gondolom szedsz terhesvitamint),esetleg C vitamint szedj,az segít leküzdeni a baktériumokat,vírusokat,erősíti az immunrendszert.A torkodra használhatsz Tantum Verdét(folyadék,és tabletta formájában is létezik),ami szintén szedhető terhesség alatt(ebben gyulladáscsökkentő,fájdalomcsillapító van).2gyerekes+36hkm
2012. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
C-vitamin, és vírus irtásnak fokhagyma!
2012. szept. 2. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Augemnetin Duo=Augmentin Duo.Bocs,csak közben a gyerekem kérdezget.
2012. szept. 2. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Terhesség alatt nekem volt arüreggyulladásom. A doki legelőször Zinnat-ot írt fel, majd Augmentint és semmi bajom nem lett tőle. Különben is az orvos tudja, hogy milyen antibiotikumot írhat fel egy kismamának. :)

Én inkább a lázcsillapításra koncentrálnék. Arra pedig Panadol, az a leggyengébb, és a betegség leküzdésében is segít...

2012. szept. 3. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
És persze a most 6 hónapos egészséges babámnak sem!:)
2012. szept. 3. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!