Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Rettentően fáj a derekam(kezdő...

Rettentően fáj a derekam(kezdődő gerincsérv). Tegnap kezdődött egy rossz mozdulattal, ma már nagyon fáj. Mit tehetek? Esetleg vehetek be egy Panadolt, egyáltalán használna erre valamit? Feleslegesen nem akarom mérgezni magam vele.13 hetes kismama.

Figyelt kérdés
2008. máj. 14. 12:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Én a Te helyedben orvost kérdeznék meg erről, mert a gerincsérv nem játék. És az rettenetesen tud fájni, inkább orvos irjon rá fájdalomcsillapítót. Ráadásul lehet neked még gyógytorna is jól jönne, mert még ezután nő a pocak, és terheli meg a gerincet. Meg a gyógymasszázs is jó lehet.

Boldog babavárást

22 hetes kismama

2008. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Voltam orvosnál, azt mondta, hogy az a gyógyszer, amit szedhetnék rá, terhesség alatt nem ajánlott. A pihenést javasolta, de hát nem feküdhetek mindíg.
2008. máj. 14. 12:52
 3/7 anonim ***** válasza:

De igen, feküdj mindig, ha jót akarsz magadnak és a babának.

Gyulladáscsökkentő kenőcsöt használhatsz (Voltaren, Diclofenac...) de tabit nem.

A panadol kimondottan nem javasolt terhesen, és csak tünetet szüntetne meg, okot nem. Szóval ne szedj semmi tabit.

Kend kenőccsel, párod masszírozza meg és feküdj, ha nem akarod a terhességed felét ágyban tölteni.

Tudom, nekem 4 csigolyám van átrepedve, tudom milyen a hátfájdalom.. higgy nekem. Feküdj, pihenj és nem lesz baj.

2008. máj. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Hááát, most vak vezet világtalant, de azért bepróbálkozom.A párom egyik ügyfelétől kaptam meglepetés akupunktúrás tűket a fülembe, mert majd leszakadt a derekam/ezt egy szánkó balesetnek is köszönhetem nem csak a terhességnek/

.Már amikor belenyomta, akkor éreztem, hogy szűnik a fájdalom és átvándorolt feljebb a hátamba, gyorsan arra is kaptam tűket.Hirtelen mivel nem fájt a derekam más izmokat használtam ezért fájt feljebb.

Nem tudom, hogy mennyire hiszel benne, én nem hittem abszolut, nekem ezek olyan hókuszpókuszok DE BEVÁLLT!!!!

Azért engedtem, hogy megszúrkáljon bentmaradó tűkkel mert a páromnak műteni kellett volna a vállát egy boxmeccses összeütés miatt amiért a csontok szétugranak és lám a tűk hatásársa a porc nem fájt neki és fel tudta emelni a karját.Azt hiszem kb 5000 ft egy kezelés, sztem megéri.De egy telefont mindenképpen.

www.szechenyi-kozpont.hu

Mind a 2 fülembe volt tű, kaptam a székrekedésemre is ami szintén megjavult....próbáld ki ha tudod...

27 hetes ksimami

2008. máj. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem csak a gerinctorna szokott segíteni.Feküdhetek heteket,vagy tornázhatok 1-2 napig.Terhesség elött rengeteg problémám volt ezzel.Gerincsérv és kikopás.Becsípődött és elferdült.Nem kis fájdalom és mozgáskorlátozottság.Azóta semmi mióta rendszeresen tornáztam.A fájdalomcsillapító csak a tünetedet enyhíti,a problémát nem oldja meg sajnos.Én csak végszükség esetén szoktam bevenni,ha menni kell valahova és nem bírok különben.
2008. máj. 14. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Azzonnal orvoshoz kellene fordulnod, a gyógyszereket illetően, ő többet tud segíteni!

Addig pihenj nagyon sokat!

2008. júl. 26. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
azt meg kell allapitani mri vizsgalattal hogy kimozdult e a porckorongod,de ha terhesseg miatt nem mehetsz el gyakorlott orvos is ki tudja tapintani,ha atukor eloot alsz es megprobalod magad kihuzni erzel fajdalmat majd pedig latod hogy elferdult a derekad szembol,amig ez gyulladasban van sajnos sok mindent nem tehettsz ez alatalaban 1-2 het de egyenenekent valtozo (nalam 1 honap volt es fel sem birtam allni)nem akarok buta dolgot irni de az segit ha sokat csungesz amikor csak lehet az alenyeg hogy tehermentesitsd a porckorongot probald meg tehat hogy lefekszel es szolj a parodnak hogy nyujtson ki persze ovatosan,,remelem ez segitett..
2008. okt. 13. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!