Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülésznő vagy orvos?

Szülésznő vagy orvos?

Figyelt kérdés

Melyiket érdemes megfogadni?És miért?


Én úgy hallottam hogy a szülésznő sokkal intenzívebben kiveszi a részét a terhességből és a vajúdásból mint az orvos.Az orvos csak vágni meg varrni van ott a szülésnél többnyire.De igazából a szülésznő az aki támogatja a kismamát mindenféle szempontból.

Érdemesebb inkább szülésznőt fogadni?Vagy ki hogy választott?

Várom a válaszokat.


2012. okt. 10. 07:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sia! A terhessegbol semennyire nem veszi ki a reszet. En fogadtam kb a 18. heten, es mondta, hogy akkor a 28-30. heten hivjam fel, akkor beszeljuk meg, hogy bemegyek hozza valamikor es megnezzuk a szuloszobakat, elmondom, hogy hogy szetnek szulni, es beszelgetunk errol. Na meg akarmikor hivhattam, ha baj van. Hivtam is, kb a 22. het kornyeken, kemenyedtem nagyon, 20 percig beszeltunk a telefonban, nagyon kedves es segitokesz volt.

O lesz bent vegig a vajudasnal, es a kitolasnal is. Az orvos csak a legvegere jon oda.

Viszont nekem fogadott dokim is van. Nekem fontos volt, hogy mindketto legyen, igy vagyok nyugodt:)))

30 hetes kismami

2012. okt. 10. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A szülésznő olcsóbb és ha problémamentes a szülésed, tényleg szinte csak vele találkozol, de a terhesgondozáson nem vesz részt. Az orvos az, aki terhesgondoz és ha bármi probléma van szülésnél, akkor ő vesz át. Előre nem tudhatod, melyik lesz "praktikusabb".

Én mindkettőt fogadtam. A terhességem szinte a végéig nyűgmentes volt, aztán hirtelen pár hét kórház és végül császár lett, így az egyébként kedves, szimpatikus szülésznőt nem igazán "vettem igénybe" max. a műtéti előkészítésnél. Úgyhogy sajnos garancia nincs, mi a jó választás, minden eset egyedi.

2012. okt. 10. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Mivel nekem problémás volt az előző 2 terhességem, ezért nálam egyértelműen az orvos játszik központi szerepet.


Kiemelten figyel rám, bármi kérdésem van azonnal hívhatom. Múltkor épp a kórházban voltam ( egyébként csak egy sima vérvétel miatt), de egy dolgot szerettem volna vele megbeszélni. Nem találtam a szobájában, ezért felhívtam. Ahogy meghallotta a hangom már kérdezte is: "De ugye nincs baj?" Mondtam nem, nem csak egy-két dolgot szeretnék megbeszélni. 2 perc sem telt bele és már láttuk ahogy sietve fut végig a folyosón hozzám.

Engem maximálisan megnyugtat a jelenléte.

Mivel császárom lesz ( ezt már előre tudom), ezért is fontos nekem hogy tudjam biztos kezekben leszünk. És így biztonságban érzem magam.



Ha egyébként teljesen problémamentes a terhesség akkor szerintem a szülésznő a jobb.


Mert az is igaz, hogy ha nekem nem indokolná a kiemelt figyelmet a terhességem, akkor valószínű 1 hónapban csak 1-szer tanácsadáson találkoznék a dokimmal. És nem lennék több neki egy újabb esetnél.

Viszont: mivel indokolt a szoros orvosi kontroll, ezért nálam más a helyzet.

2012. okt. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

8.46-os vagyok.

Javítok: tanácsadás= terhesgondozás

Elírtam, bocsánat.

2012. okt. 10. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Én-3 gyerek után-elmondhatom,hogy szülésznő(bár nekem dokim is volt mindhárom alkalommal).Ám én a ritka szerencsések közé tartozom,mert az 1. 4 óra alatt,a 2. 3 óra alatt,a 3. 2 óra alatt lett meg(a legkisebb még nincs 2 hetes).A gátvédelmet is a szülésznő végzi(nálam sikeresen,1x sem kellett vágni),ő csinálta a CTG-t is,és persze végig mellettem volt.
2012. okt. 10. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én szülésznőt fogadtam.Volt szerencsém pár szülést végignézni és az orvos csak ott állt.A szülésznő csinált mindent.
2012. okt. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Na nekem ez a problémám hogy az én dokim nem ilyen.(magán úton járok hozzá)

Abszolút nem érzem a biztonságot,hogy bármikor felhívhatnám vagy ilyesmi.Amúgy egy nagyon kedves fickó,körültekintően megvizsgál mindig,akkor is bájosan fogad ha utolsó vagyok de ennyi.

Ami megingatott hogy az elejétől kezdve hozzá járok(mindjárt a felénél tartunk a terhességnek) és a nevemre sem emlékszik és arra sem hogy milyen vitamint javasolt meg mikor.

Lehet ez csak az én hülyeségem,de úgy gondolom ha fizetek neki és rá bízom magam,akkor talán annyit elvárhatok hogy ilyenekre csak emlékezzen már.Végül is a kismamája vagyok,ha valami bajom lesz,majd azt sem tudja hogy hol kezdje mert azt se tudja mit szedek meg mit csinálok?

A védőnőmmel kb 2szer találkoztam de ha hívom már tudja hogy én vagyok,pedig nem eddig kb 2szer hívtam fel,és mindent aprólékosan elmond noszogatás nélkül.


Ezért kezdtem el gondolkozni a szülésznőn.A szülésznő még is csak közvetlenebb,vagy nem tudom,és amíg nincs "komplikáció" ő pátyolgatja a kismamát.A doki meg majd csak beesik valamikor,ráadásul nem egy esetet hallottam amikor dokibácsi lelépett nyaralni szülesztés helyett.


Köszönöm az eddigi válaszokat!

2012. okt. 10. 09:04
 8/12 anonim ***** válasza:
Én ha tehetném,csak szülésznőt fogadnék,dokit nem. De nálunk a kórházban csak akkor lehet fogadni külön szülésznőt,ha van fogadott doki is. De azért igy,hogy dokim van,máris nyugodtabb vagyok,mintha se szülésznő sem doki sem lenne.
2012. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én vidéki városban élek, itt az a szabály, hogy szülésznőt nem is fogadhatsz, ha nincs fogadott orvosod.

Nekem mindkettő volt, és egyáltalán nem bántam meg. A szülésznő van ott veled a vajúdás alatt végig, az orvos nincs, ez igaz. Ezért fontos a szülésznő is, mindenben segít.

Viszont nálam a kitolás már nehezen ment, kifáradtam én is és a baba is. A fogadott orvosomnak vákuumot kellett használni hogy átbillenjen a baba feje, és még egy másik dokit is hívott segíteni, aki pedig nyomta kifelé a babát. Így nagyon örülök, hogy volt orvosom, aki ott volt a szükséges pillanatban, tudta, hogy mit kell csinálni. Bele sem merek gondolni, mi lett volna, ha azonnal nem cselekszik és oxigénhiány lép fel vagy bármi más. Persze biztosan egy ügyeletes orvos is érti ugyanígy a dolgát, de ha épp több kismama szül egyszerre, akkor kihez fut oda? Nem tudom, ilyenkor hogy oldják meg.

Azért nem kell az én esetemből kiindulni, biztos problémamentes lesz a szülésed, de én nem bántam meg, hogy mindkettő volt, legközelebb is így csinálnám. Inkább legyen "kidobott pénz".

2012. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Már páran írták előttem, sok helyen csak akkor fogadhatsz szülésznőt, ha van fogadott orvosod.

Első terhességemnél nem akartam dokit sem. De problémás volt, soha senki nem válaszolt a kérdéseimre. Így fogadtam. Nagyon kedves, aranyos doki. Akkor rá sem gondoltam, hogy legyen-e szülésnőm. Aki az ügyeletes volt, nála szültem. Nagyon kedves volt, rendes, mindenben segített.

Másodiknál megfogadtam. Nem volt probléma a terhesség alatt, de akármi kérdésem volt, még éjjel 12kor is hívtam. De a dokim olyan elfoglalt, hogy csak a klinikán tudok vele beszélni, ha bent van. Nem zavartam, ha nem volt muszáj.

A szülésznőm a 12 órás műszakja után bent maradt, végig velem volt, hívta a dokit, ha kellett. Ő mentett meg a császártól. A doki már tolt volna a műtőbe, de még egy utolsó fájást kiimádkozott a dokimnál. A baba szívhangja minden fájásnál leesett. És az utolsó pillanatban meglett :)

Pénzben nem lehet kifejezni, mennyire hálás vagyok neki, a szakértelmének.

Így voltam a legnyugodtabb.

Ha pl nem tudod eldönteni, hogy ez már az-e, akkor csak felhívod, tanácskoztok. A legtöbb orvost nem lehet ilyen ügyben felhívni.

2012. okt. 10. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!