Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás, ami nem akar...

Magas vérnyomás, ami nem akar lemenni. Dopegyt mellett. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

3X1 dopegytet szedek. Igy 140 körül szokott lenni, de egy órája mikor mértem 162 lett/77. Azóta 10 percenként mérem, egyszer ment 147-re, a másik háromszor 157-163 között.

Üljek még és mérjem 10-15 percenként, vagy mi legyen?

Fehérje a héten nem volt a vizeletembe, vizesedni vizesedek.


2012. okt. 20. 21:50
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Hány hetes vagy?

Orvosodat nem tudod felhívni? Én 35 hetesen toxémiás lettem, napi 10 szem Dopegytet és 4 szem Cordaflexet szedtem, hogy 140/90 alatt legyen a vérnyomásom.

Próbálj megnyugodni, bár nehéz lesz tudom. Ne méregesd negyed óránként, mert csak rosszabb lesz, mert ideges vagy. Reggel mérd megint és ha nincs orvosod, akkor én felhívnám az ügyeletet, mert szerda messze van, hogy orvoshoz menj.

Nem lesz semmi baj, nyugi!

2012. okt. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
ne méregesd ilyen gyakran azzal csak idegesíted magad, hogy nem akar lemenni a vérnyomásod, ha nagyon aggódsz hívd fel a dokidat
2012. okt. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Most lepihenek, mert lement 152/80-ra. Meglátjuk a holnapot. Csak nagyon megijedtem.

Köszönm!

2012. okt. 20. 22:06
 4/30 anonim ***** válasza:

Nyugi, nyugi, nyugi!!!De persze nézegesd, ne tíz percenként, de pár óránként, és próbáld magad megnyugtatni.Tapasztalat, átmentem rajta én is, tudom milyen.De ha nem megy lejjebb, azonnal ügyelet!!!Ahogy olvasom már így is kevés a gyógyszeradagod, nem kellene 140 körül lennie.Ezt is említsd meg majd.

Nekem is ilyen volt a vérnyomásom, ha ideges voltam még magasabb volt.Hány hetes vagy?

2012. okt. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:

32.hétben vagyok elvileg,bár a méretei mindig 1,5-2 héttel nagyobbak, és nincsen utolsó mensi által számolt időpont,mert 3-4 havonta volt meg mielött teherbe estem.

Van orvosom, akit szüléshez fogadtam fel, de sztkba járok hozzá terhesgondozásra. Utoljára azt mondta, hogyha a 2X1 mellett is 140 körül van akkor szedjek 3X1-et és újra vizelet vizsgálat. Szerdán voltam vizeletet leadni,negativ lett a fehérje. De ez a 150-160 körüli érték csak tegnap késő délután kezdődött, addig 140 körül volt, a második érték viszont ritkán megy 85 fölé.

Vizesedni másfél hete vettem észre, a gyűrűm viszont 4 napja még fel tudtam húzni, tegnap már nem. Ezen kivül minden reggel iszonyuan zsibbad az összes ujjam, szó szerint fájdalmasan...

Csütörtökre van időpontom a dokimho illetve ultrahangra is. De most félek, hogy addig ne legyen baj..

Most reggel 146/75.pulzus 101.

2012. okt. 21. 07:01
 6/30 anonim ***** válasza:

Először is: eszed ágában ne legyen 10-15 percenként mérni! Ezzel csak még jobban felhúzod magad és nem is szabad ilyen sűrűn vérnyomást mérni, az nem tesz jót a szívnek sem.


Másodszor: valóban nagyon magas a vérnyomásod, de ami a rosszban mégis jó, hogy a per értéked az viszonylag normálisnak mondható. Akkor van baj ha az 90 fölé megy és ez az állapot tartósan fennmarad mert akkor a méhlepény annyira károsodik hogy nem tudja megfelelően ellátni a babát.

De neked az jó, szerencsére.


A csütörtök az még nagyon messze van. Inkább hívd fel azonnal telefonon hogy így sem jó a vérnyomásod. Ezt ki kell egészítenetek más vérnyomáscsökkentővel is.


Vérnyomásmérés előtt mindig relaxálj. Jó pár percig csak vegyél mély levegőt, tartsd benn amíg tudod és lassan fújd ki. Ezt párszor ismételd meg. Így el tudsz lazulni. És nagyon fontos hogy se evés se ivás után ne mérd, hanem várj legalább 15 percet ezek után. Valamint, a teli hólyag is emeli a vérnyomást. Tehát előtte jó 10 perccel pisilj.


Egyszer mérd meg reggel, aztán délben és este. Vagy csak reggel és este. Ha már reggel magasat mérsz akkor estére is ugyanolyan magas lesz.


Én épp ezért csak reggel mérem és ha akkor teljesen normális akkor aznap már többször elő sem veszem a vérnyomásmérőt.

Nekem volt olyan időszakom hogy már akkor felidegesítettem magam ha csak a vérnyomásmérőre ránéztem. Fóbiám van tőle, még a kórházban is mondták hogy egyértelműen fehérköpeny szindrómám van, mert ott aztán hihetetlen magas értékek jöttek ki, de ha én mérem magamnak itthon akkor meg nem.

2012. okt. 21. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:

Ne méregesd, csak 2x egy nap, ne idegeld rajta Magad. Eleve a mozgás, a házimunka, sőt még egy pisilés, egy köhögés is emel rajta, és ez teljesen természetes. Reggel ébredés után 1/2-1 órával mérd, és valamikor késő délután, amikor már pihentél jóideje.

Arra figyelj, hogy evés, pisi stb után negyed órát hagyj.


Nekem így adta ki a védőnő és a doki. 3x1 dopegyttel beállt 124-126 közé. A melegben (mint most, bár hűs van, de melegfront), vizesedem a 3. héttől kezdve. Fehérjém nem volt még.


33 hkm

2012. okt. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Mindig pihenés után mérem, ha épp csináltam valamit itthon, mindig leülök, és 7-8 percig pihenek utána mérem, evés után nem szoktam,mert azt tudom hogy nem jó. Ha délután is 150 körül van, akkor felhivom az orvost, bár max azt tudja mondani hogy emeljem meg az adagot vagy menjek az ügyeletre.

Én csak azt nem szeretném, hogy hirtelen baj legyen, minthogy olvasom több kérdésnél is, hogy 160 körülinél bementek a kórházba, ott már még magasabb,és sűrgősségi császár legyen.

De gondolom az nem 150-es értéknél van...remélem...

Ja és a doki kérte, hogy naponta 3szor mérjem legalább, mikor elöször kiderült hogy magas.

2012. okt. 21. 10:35
 9/30 anonim ***** válasza:

Szia!Nem akarlak megijeszteni,de nekem ugyanez volt.Kórház lett sajna a vége.De még időben mentem dokihoz,mert 2óra múlva már 180 volt a vérnyomásom és ++fehérje lett a vizeletemben.

Ez nem azt jelenti,hogy nálad is ez lesz,de sztem mindenképp hívd fel a dokid.,biztos ami biztos.Legalább Te is megnyugszol.Az idegeskedés úgysem tesz jót.Kitartás!!

2012. okt. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Ugyan ebben a cipőben jártam én is.Ezen paráztam és felhuztam magam.Itthon 162 a korházba csak 140.Vettem egy uj mérőt és azzal jobb mérnem.Napi 3x2 dopegyt és 3x1 cordaflex-et szedek és igy is 136 és 143 között van a vérnyomim.Szerintem a reggeli adagodhoz nyugodtan vegyél be egy dopegytet és is szoktam tronfolni rá ha nem akar lemenni.Ne méregesd állandóan én is ezt csináltam csak kikészülsz de tudom ezt könnyü mondani.Mai napid ezt csinálom,hogy megmérem minden oksa e vele.28 hkm
2012. okt. 21. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!