Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás, ami nem akar...

Magas vérnyomás, ami nem akar lemenni. Dopegyt mellett. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

3X1 dopegytet szedek. Igy 140 körül szokott lenni, de egy órája mikor mértem 162 lett/77. Azóta 10 percenként mérem, egyszer ment 147-re, a másik háromszor 157-163 között.

Üljek még és mérjem 10-15 percenként, vagy mi legyen?

Fehérje a héten nem volt a vizeletembe, vizesedni vizesedek.


2012. okt. 20. 21:50
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Nem tudom,nézi e valaki a kérdést még, de ma már délben 2szem dopegytet vettem be,most este is annyit fogok,mert ma már 3x is 170/85 körülit mértem. Most épp 170/77-et. Nagyon várom a csütörtököt,remélem nem lesz gond....
2012. okt. 23. 19:20
 12/30 anonim ***** válasza:

1. vagyok.


Nem hívtad fel az orvosodat végül? Lehet, hogy be fognak fektetni a kórházba, amíg beállítják a vérnyomásodat, lehet, hogy a Dopegyt már nem elég.


Nyugodj meg, nem lesz semmi baj. Az a lényeg, hogy kezeljék, és minden rendben lesz. Majd írd meg, hogy mi volt.

2012. okt. 23. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
Megint az első vagyok. Azt elfelejtettem írni, hogy az jó, hogy a pered 90 alatt van. Nekem az is 95-105 között volt és az a nagyobb baj. Rosszabb, ha 120/90-es a vérnyomásod, mintha 170/80 lenne.
2012. okt. 23. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 A kérdező kommentje:

Nem hivtam fel,mert átgondoltam,és szerintem ő is azt fogja mondani,hogy emeljük meg 3X2-re, aztán meglátjuk. Remélem nem kell befeküdnöm tényleg,nem tudnám megoldani az itthoni dolgokat....

Mindenesetre megkérem,hogy hetente csináljunk vizelet vizsgálatot. !d uhra is megyek a héten, ott is megnézetem a lepényt is.

De tényleg kiváncsi vagyok mit fog mondani az orvos holnap...

2012. okt. 24. 08:36
 15/30 anonim ***** válasza:

6-os vagyok!


Elég magas a vérnyomásod, és szerintem már előre készülj fel hogy be fog fektetni. Ha meg mégsem így lesz, hát akkor legalább nem leszel megijedve.


Én anno nem mértem 170-eket, hanem 150-160-akat itthon. Azt hittem itthon majd simán kikúrálom magam és oké lesz minden. Még középidős terhes voltam. Egyik nap a védőnőm 160/100-at mért, azonnal hívta a dokimat. Mire beértem a kórházba 210/110 lett...

Másfél napig próbálták levinni a vérnyomásom, mindkét karomba infúzió folyt, kaptam nyugtató injekciókat stb. Már fehérje is volt bőven a vizeletemben.

Aztán hirtelen esett le 120/80-ra, és én boldog voltam, milyen boldog... Azt hittem minden rendben lesz, sírva hívtam a párom hogy most már ne izguljon minden a legnagyobb rendben...

Aztán 1 óra múlva sírva, önkívületi állapotban üvöltöttem a telefonba neki hogy azonnal jöjjön mert el akarják venni a babámat. A méhlepény olyan szinten károsodott hogy nem látta el megfelelően a babánkat, a vért visszafelé pumpálta és nem kapott elég oxigént sem. Az orvosom annyit mondott hogy vagy azonnal megcsászároznak és legalább az esélyét megadjuk neki hogy élhessen, vagy nem műt meg hanem várunk, de akkor bármelyik órában meghalhat a pocakomban és akkor már az én életem is veszélyben lesz.

Képzelheted mit éltünk át a párommal, senki nem kívánom... még az ellenségeimnek sem soha az életben...

Végül aznap megcsászároztak. 8 napot élt a kisbabánk... 8 napig hősiesen küzdött.. és elvesztettük Őt örökre.

Beleőrültem a fájdalomba, a hiányába. 2 év kellett mire lelkileg is talpra álltam.

Tehát saját keserű és fájdalmas tapasztalatból tudom hogy a magas vérnyomás nem játék.

Aztán visszamentem a dokimhoz, ő beszélt rá hogy igenis meg kell próbálnunk újra. Aztán hosszas kivizsgálás én részemről-párom részéről is. És végül belevágtunk. Legyőzte a félelmünket a baba iránti vágyunk.


Mivel nekem a vérnyomásommal volt gond, ezért a dokim most arra fókuszál nagyon. Már a legapróbb eltérés esetén variálunk a gyógyszer adagokon.

2 hete pl. nem tetszett neki hogy 135/90-et mértem ( akkor egyszer!!!) és már be akart fektetni. Nem bántam volna 1 percre sem, de tisztában van vele ő is-én is hogy a kórházi légkör és az emlékek olyan szinten stresszelnek hogy ott nem mérnének nekem 160-nál alacsonyabbat. Így itthon tart de csak míg tényleg szabad.


Szerencsére jókat mérek, hála a gyógyszereknek ( már 3 félét szedek).

Az a szerencse a te esetedben hogy a per érték az 90 alatt van, de az első érték még így is túl magas. Ezt mindenképpen korrigálni kell. Nem lesz elég hogy napi 3x- fogod szedni, emellé még kell valami + gyógyszer. Betaloc vagy depressan. A cordaflex is jó lehet de az megemeli a pulzust.


Mindenesetre sok sikert kívánok! És majd írj hogy hogy alakulnak a dolgok!

2012. okt. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
Így van, az jó hogy a per nem magas, de a 170 már igen, engem befektetett vele.Bár a kórház jobban megviselt, de nem kockáztattam.Egészséges babám született, majd négy kilóval.Nekem fehérköpeny szindrómám van,addig nem is nagyon aggódtam míg otthon rendben volt az érték, de mikor már otthon is magas volt, szóltam a dokinak.
2012. okt. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
Őszinte részvétem a babád miatt. De most minden rendben lesz, hidd el! Tudom,hogy nem játék az egész vérnyomás dolog,ezért is várom a holnapot,hogy mit mond az orvos, mi legyen. Nem szeretnék még 6 hétig egyfolytában azon aggódni,hogy mikor lesz baj, mikor császároznak meg, ezért nagyon remélem, hogy segit a 3X2 dopegt, Ja és vizeletvizsgálatot is csináltatok megint!
2012. okt. 24. 15:02
 18/30 A kérdező kommentje:
Azt hallottam,hogyha a per érték tartósan 90 felett van, az jelezheti,hogy nem kap elég oxigént a méhlepény, a baba?
2012. okt. 24. 15:06
 19/30 A kérdező kommentje:
Illetve még azt nem értem, hogyha nincs toxémiám (1 hete nem volt fehérje a vizeletemben) akkor mitől kúszik egyre feljebb a vérnyomásom? Akkor 2 vagy 3X1 dopegyt mellett normalizálódnia kellene? Valószinüleg nemsokára a fehérje is pozitiv lesz a vizeletemben?
2012. okt. 24. 15:07
 20/30 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt fehérje, hiába volt magas a vérnyomásom.Igaz nekem gyógyszerrel 140 alatt maradt(10szemmel)Nagyon vizes voltam ugyan.De a perem nekem sem volt magas.De engem ugymond leszidott a doki mikor mentem nst-re, és szóltam hogy két nappal azelőtt 170 volt a vérnyomásom a védőnőnél.Nekem azt mondta hogy akkor miért is nem mentem azonnal kórházba???De otthon nem volt "csak" 150, ezért.Szóval a tiéd így elég magas, de holnap reméljük megnyugodhatsz.Sok egészséget kívánok nektek.Egy előző válaszoló voltam.
2012. okt. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!