Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Magas vérnyomás, ami nem akar...

Magas vérnyomás, ami nem akar lemenni. Dopegyt mellett. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés

3X1 dopegytet szedek. Igy 140 körül szokott lenni, de egy órája mikor mértem 162 lett/77. Azóta 10 percenként mérem, egyszer ment 147-re, a másik háromszor 157-163 között.

Üljek még és mérjem 10-15 percenként, vagy mi legyen?

Fehérje a héten nem volt a vizeletembe, vizesedni vizesedek.


2012. okt. 20. 21:50
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Már én is válaszoltam Neked, többször is.

35 hetesen lettem toxémiás és csak az utolsó 1 hétben lett fehérje a vizeletemben. Nekem a nőgyógyász amikor meglátott, hogy biztos nem vagyok toxémiás, mert nem úgy nézek ki. Nem híztam csak 13 kg és csak a lábam vizesedett, mégis toxémiás voltam.

2012. okt. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Akkor ezek szerint nagy az esély a toxémiára... :(

Megírom holnap, hogy mit mondott a doki.

De hogyha gyógyszerekkel 140 vagy alatta lenne,akkor az nem veszélyes már, ugye? Kihuzhatom a végéig és hüvelyi szüléssel?

2012. okt. 24. 18:00
 23/30 anonim ***** válasza:

21-es és a többször válaszoló vagyok :-)


Persze, hogy kihúzhatod. Én két hétig voltam kórházba (36-38. hétig), utána kétnaponta ctg és uh, szednem kellett a gyógyszereket,mérnem kellett folyamatosan a vérnyomásomat és 40+1 hetesen született meg teljesen egészségesen, hüvelyi úton a kislányom.

2012. okt. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

én is írtam már neked hogy gond volt a vérnyomásommal, szedtem is ezt a gyógyszert mint te.

40+6 naposan egészséges kislány szültem hüvelyi úton

2012. okt. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 A kérdező kommentje:
Akkor reménykedem! Jujjj de jó! :)
2012. okt. 24. 19:18
 26/30 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet sima szülés, én is simán szültem, nem is nézegették szülés közben, csak előtte meg utána, akkor is jó volt.Írd majd meg mi volt, ha tudod.
2012. okt. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Azt mondta a dokli, hogy amig 140-150 körül van a dopegyt meleltt,és ha nincs fehérje a vizeletben nincs baj, de 2hetente kell hozzá mennem,és vizeletvizsgálatra is.

Azt is mondta még, ha megint magasabb lesz a vérnyomás akkor kiegéziti másik féle vérnyomáscsökkentővel is.

A méhszájam c:3100. Azt mondta, hogy figyeljek arra,hogyha a látásommal gond lenne vagyha felöl fájna a pocim akkor azonnal kórház, de reméljük nincs baj. Nézett szivhangot is a babánál, 145.

Köszönöm mindenkinek a bíztatást, reméljük tényleg nem lesz semmi baj továbbra sem!

2012. okt. 25. 12:59
 28/30 anonim ***** válasza:
Mit jelent, ha felül fáj a pocak?
2012. okt. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
A felül fáj a pocak azt jelenti, hogy a jobb ( vagy bal?) bordaív alatti erős szúró fájdalom az már utalhat toxémiára, a májfunkciók nem megfelelő működésére.
2012. okt. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Így van én is ezt olvastam, bár nekem nem hangsúlyozta ki a jobb oldalt. Az olvasottak szerint, ha a gyomortájékon fáj, az már jelzés értékű, ha meg már a jobb oldalt, a bordaív alatt,az már tényleg baj, ott egyből kórház mert akkor valószinüleg már májkárosodás fenyeget... Valamint látásproblémákra ill.fejfájásra is figyelni kell.
2012. okt. 25. 15:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!