Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vélemények és főleg tapasztala...

Vélemények és főleg tapasztalatok érdekelnének: szülés utáni hónapokban a babával együtt aludni vagy külön szobában?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 08:20
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy szobában de külön ágyban.
2009. aug. 10. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

Így tervezed, vagy így tetted?

Ha már így tetted, mi előnyt látsz benne?


Mi panelban lakunk, a két szoba között kb 3 lépés van, és elvileg úgy tervezem, hogy rögtön külön szobában leszünk, de sokszor bűntudatom van, és nem helyes-e így.

2009. aug. 10. 08:25
 3/23 A kérdező kommentje:
25hetes vagyok egyébként, és első baba lesz:)
2009. aug. 10. 08:26
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Egy ágyban semmiképpen,mert az egyikünknek sem egészséges.Külön ágyban,de eleinte egy szobában.Ha már végigalussza az éjszaka nagyrészét,akkor külön szoba.
2009. aug. 10. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

6 hétig egy ágyban aludtunk, aztán bevittük a szobájába, nyitott ajtónál hallgatóztunk 3 éjjel:) a következő napokban-hetekben behajtott ajtónál aludt, hallottam minden szusszanását, aztán becsuktuk az ajtót, azóta is remek alvó, nem fél a sötétben, nem cirkuszol a lefekvés miatt. Beteszem az ágyába, megpuszilom, alszik reggelig:) Valójában mindegy hogy együtt v külön szoba, a lényeg az hogy próbáljon meg nem kézben elaludni, mert nagyon nehéz lesz önállósítani... Persze amíg este szopizik és kicsike akkor elalszik a cicin, de kb azért akkor is szoktassátok a saját ágyhoz, mert ismerek egy csomó anyukát aki még mindig drasszál fel-alá a szobában a 10-12 kgos 2 évesével:(

25 hetes + 21 hós jó alvó (remélem a kicsi is ilyen lesz)

2009. aug. 10. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
A kiegészítéshez,panelban teheted külön szobába,mert valóban nagyon közel van.Én is laktam panelban,az unokám is külön szobában volt az elsó perctől kezdve.Eredetileg is így tervezték.Egészségesebb,mintha egy ágyban aludtak volna.
2009. aug. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

én a különszobára voksolok.mi sajnos csak együtt tudunk aludni(külön ágyban),és senki se alszik túlsokat.

ismerőseim körében külön szoba esetében hamarabb eljött az átaludt éjszaka is.

2009. aug. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Engem az "aggaszt" főként, valamilyen szinten, hogy bárhol olvasok utána, elvileg a hivatalos álláspont az, hogy egy szobában a babával (külön ágyban).

De én nagyon úgy érzem, hogy ez kialvatlansághoz vezetne mindhárom részről, viszont folyton ott motoszkál a fejemben, hogy nem ártok-e esetleg vele a babának, ha rögtön külön teszem.


Mert pl. hónapokon át érzi a melegem, hallja a szívdobogásom, stb, aztán hirtelen magára lesz hagyva......bár ez már a kórházban megtörténik rögtön:S

2009. aug. 10. 08:46
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Rögtön úgysem fogod külön tenni, eltelik néhány hét mire elhiszed hogy minden rendben van akkor is la lecsukod a szemed:) tapasztalatból mondom, hagyj időt magadnak, de néhány hét-hónap múlva kezd el a külön szobára szoktatást, hosszú távon mindannyitoknak így lesz a legkényelmesebb, főleg ha olyan közel van egymáshoz a két szoba!

25 hetes + 21 hós

2009. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk külön szobában volt eleinte én aludtam az ő szobájában kb 1 hétig, majd utána néha átvittem hozzánk és köztünk aludt, majd 1 hónapos kora körül már hagytam az ágyában és semmi gond nem volt vele aludt rendesen. Mondjuk amikor átvittem a mi ágyunkban akkor sem egész éjjelre hanem amikor hajnalban felébredt 3 körül, mostanra meg már az egész éjjelt átalussza az ágyában.

Nekem is sokszor volt/van olyan érzésem , h szegénykém egyedül fekszik a kisszobájába, de úgy vagyok vele, ez neki is jobb és nekem is. Pl én nem tudtam nyugodtan és mélyen aludni amikor velem aludt, mert minden mozzanatára felébredtem.

3 hós anyukája

2009. aug. 10. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!