Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vélemények és főleg tapasztala...

Vélemények és főleg tapasztalatok érdekelnének: szülés utáni hónapokban a babával együtt aludni vagy külön szobában?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 08:20
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia


A fejlődéspszichológusok szerint ( Ranschburg Jenő) a gyermek első életévéig a legjobb neki és a szülőknek is az egy szobában, de külön ágyban való altatás. Ez nektek is és a babának is megnyugtató.

Mi is így alszunk, ugyancsak panelben és nagyon jól tudunk aludni, mind a hárman. Mi majd csak egy éves korában rakjuk külön szobába.

2009. aug. 10. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:
én attól félek, hogy nagyon nehéz lenne már 1 évesen külön szoktatni....
2009. aug. 10. 09:21
 13/23 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy terveztem, hogy fél éves koráig egy szoba külön ágyban és utána átteszem a saját szobájába... Azt olvastam, hogy fél éves kor körül kezdik el "érezni" a körülöttük levőket. Nagyon jól aludtunk míg el nem kezdett fogzani 4,5 hósan. Akkor elkezdett egyre többször felkelni, így a vége az lett, hogy most 11 hós és többet van az én ágyamban mint a sajátjában, másik szoba még szóba sem jött! :) Könnyebb nekem is, hogy csak kiveszem az ágyából és megszoptatom, csak éppen el is alszunk mind a ketten és már az éjszaka további részét velem tölti. Míg újszülött volt aludt mint a tej, éjszaka 1-2-szer kelt, én viszont kicsit aggódtam és 2-3 óránként felkeltem, benéztem a kiságyába, hogy minden rendben van-e. Így csak felemeltem a fejem, láttam, hogy szuszog és már aludtam is tovább, viszont ha a másik szobába kellett volna átbotorkálni nem sokat aludtam volna! Mi is panelban lakunk a gyerekszoba 3 lépés egyébként. Nekünk így jó, majd ha már az éjszaka felét legalább átalussza, akkor különszoktatom. Addig feleslegesnek tartom, mivel 1 hét után összeesnék a fáradtságtól, ha éjszaka nem tudnék aludni... aztán lehet, hogy tévedek. Első baba, én is próbálkozom a helyes utat kitalálni! :D
2009. aug. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy szobában aludtunk, de külön ágyban a babám 2 hónapos koráig. Akkor beköltöztettük a saját szobájába, és azóta sokkal jobban alszik, mert nem zavarja a tévé, a számítógép, a beszélgetésünk (nekünk nincs hálószobánk, minden a nappaliban van). Amúgy 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát. Jobb neki külön, csend van, sötét van, békében van. Nekünk is jobb, mert nem kell lefeküdnünk 8-kor aludni.

Üdv, 8 hónapos baba anyukája.

2009. aug. 10. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Azt hiszem nagyon hasonló a szituáció, mint Nálad....

2 szobás panel. Nem lesz külön háló, mert a kisebb szoba lesz a babaszoba, és a nagyobb szoba lesz a háló-nappali (természetesen a tv-vel, számítógéppel.....).


Látom nem csak én küszködök ezzel a kérdéssel, ha ilyen sokféle álláspont van.

Nehéz ez:)

2009. aug. 10. 10:03
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem első babám most 2 hónapos.

A kiságy mellettem van, abban alszik, és nem vezet kialvatlansághoz.

Én viszont nyugodt vagyok, mert hallom minden rezdülését, tudok rá reagálni.

Éjjel, amikor szopizni szeretne (1x kel fel hajnalban) magam mellé veszem és reggel együtt ébredünk. Nem félek az önállósodásától, mert bízom a gyerekemben és magunkban.

Viszont!!!!

Egyik éjjel szopi után a gyerekem egy az egyben visszahányta az egész tejet sugárban. Ha nincs mellettem, simán belefulladhatott volna a tejbe, hiába feküdt az oldalán. Külön szobában nem vettem volna észre ezt.

Szóval elmehet a sóhivatalba minden pszichológus, a gyereknek biztonság kell, a mamának meg nyugodt lélek és álom. Önállósodni ráér később is, most annak van ideje, hogy az anyja mellett legyen.

Nekem ez a véleményem. Azután, hogy ugyanezeket végiggondoltam, amiket Te is leírtál.

2009. aug. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszát, a hozzászólásokat!

/Még azért figyelni fogom, ki mit ír:) /


Azt hiszem, hogy ezt a kérdést nem tudom előre eldönteni. Persze a babaszoba be lesz rendezve, külön szobában lesz az ágya, de majd a megszületése után fog úgyis eldölni, hogy hogyan megy a dolog, és hogyan nem.

Megpróbálom nem túlaggódni ezt a kérdést:)

2009. aug. 10. 10:22
 18/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Mi külön szobába tesszük első naptól kezdve a bébit.Azt gondolom,hogy ha megfelelő-jó minőségű légzésfigyelőt, ill. bébiőrzőt vesztek,semmi gond nem lesz és 1 pillant alatt tudsz reagálni ha bármit "szeretne" :)!Egyébként a mi hálónk és az övé között is kb 4-5 lépés van, szóval szerintem ha megvan minden szükséges eszközöd,nem lehet baj :).

24 hetes első babás km

2009. aug. 10. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Mi egy szobaban, kulon agyban vagyunk vele. Nyolc honapos, most lesz kulon szoktatva.

Hiaba van profi legzesfigyelon, az elso hetekben en akkor voltam nyugodt, ha barmikor ranezhettem, raadasul sokszor igenyelte az erintest, simogatast. Elofordult, hogy megebredt es csak annyi kellett, hogy odanyuljak es hozzaerjek a kezehez, arcahoz es aludt is tovabb, ha nem reagaltam, akkor tovabb ebredt es siras lett a vege.

Egyebkent negy hetes kora ota atalussza igy is az ejszakat, akkor ebred, amikor bujik ki a foga, vagy nagyon meleg van, tehat ha van valamilyen nyugtalanito tenyezo. A ferjem ejszaka jar haza a munkabol es arra sem szokott megebredni.

Belegondolva: ha kulon szobaban lett volna, akkor en cuccoltam volna at hozza aludni, az meg a hazaseletunknek nagyon nem tett volna jot, tuti, hogy jott volna utanam a ferjem is es akkor dekkoltunk volna harman a babaszobaban. A ferjem egyebkent ket hetre szabit vett ki szules utan epp amiatt, hogy o is segitseg ellatni a gyereket, ebredt ejszaka is, atpelusozta es odaadta nekem szoptatni. Nekunk ez igy jo volt.

2009. aug. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mi nálunk is két szoba van, a hálóban is lesz egy minikiságy, mert a férjem azt akarja, hogy a baba nálunk aludjunk, de lesz rendes babaszoba is, ahol viszont nekem van egy nagyágy! Butus párom azt hiszi, hogy a baba egész éjjel aludni fog, mire felvilágosítottam, hogy éjjel szoptatni és pelenkáznom is kell némi fénynél, ami miatt meg ő nem fog aludni és neki meg dolgozni kell járni. Én már tudom előre, hogy én fogok a babussal aludni eleinte a gyerekszobába és amint megnyugszom akkor visszaköltözök a férjem ágyába :-))).

2009. aug. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!