Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Vélemények és főleg tapasztala...

Vélemények és főleg tapasztalatok érdekelnének: szülés utáni hónapokban a babával együtt aludni vagy külön szobában?

Figyelt kérdés
2009. aug. 10. 08:20
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Mi is két szokás lakásban lakunk. A kisfiam 10 hónapos elmúlt, a kórházból már úgy hoztuk haza, hogy külön szobája lesz, és ez így is volt. Megvan a kis külön birodalma. Légzésfigyelőt az első perctől kezdve használunk, bébiőrünk nincs, mert a két szoba közti ajtót lefekvéskor mindig kinyitjuk, így mindig halljuk, ha odabenn történik valami. (3 hónapos koráig egyszer kelt fel enni egy éjszaka, utána már csak reggel)

Azért csináltam így, mert óvónőként rengeteg szülő kért tőlem tanácsokat, hogy csak egy szobában hajlandó velük aludni a gyereke (holott van sajátja is), és most jön a kistestvér, mit tegyenek... Hát akkor sajnos igen nehéz lelki sérülések nélkül a sajátjába szoktatni, úgyhogy ennek szerettük volna elejét venni.

Sikerült is, soha semmi gond nem volt ebből. Még soha nem aludt a mi ágyunkban, de még csak a mi szobánkban sem. Mindenkinek jó így, és soha egy percig sem volt lelkiismeretfurdalásom emiatt.


Inkább amiatt lenne, ha szegény egy évesen, vagy ki tudja mennyi idősen lenne rákényszerítve a külön szobára, és hetekig zokogna meg üvöltene a trauma miatt. Nekünk ez így nagyon bevált, másnak sem ajánlanék más megoldást.

A mai napig eljátszik egyedül is, nem szoktattam rá arra sem, hogy csak társaságban tudja elfoglalni magát. Meggyőződésem, hogy ez így nekem/nekünk is könnyebb, és a kisfiam is önállóbbá vált ez által.

2009. aug. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Kérdésedre válaszolva: Így csinálom,a lányom 6hónapos.Mi is panelben lakunk,a férjem és a fiam a nagyszobában,"drága" anyós a középsőben,mi a szélsőben a lánykával.Ha a két gyereket rakom egybe a nagy lesz kialvatlan és ő iskolás,nem kéne.Ha velünk alszik a Csajszi,a férjem lesz reggelre roncs . Így lett egy csajszoba meg egy pasiszoba,kb egyéves koráig.Aztán mehet a két gyerek egy szobába anya meg vissza apához.
2009. aug. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Tegnap este átbeszéltük a párommal, és hát végeredményre nem jutottunk:) Mert ezt nem lehet előre tudni....

Abban maradtunk, hogy a tervünkhöz híven, a babaszoba külön lesz berendezve, és majd úgyis alakul. Ha nagyon sírós, hasfájós lesz, stb.....akkor úgyis alakulnak majd a dolgok és át lesz költöztetve.

Egyébként mindenképp akartam a babaszobába is egy ilyen ülős-fekvős alkalmatosságot a szoptatás miatt, hogy kényelmesebb legyen, szóval azt hiszem mindenre fel leszünk készülve:)

2009. aug. 11. 07:51
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!