Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg korai 9 hetesen...

Tényleg korai 9 hetesen terhesgondozóba menni? Védőnőm azt mondta felesleges még megcsinálni a kis könyvet.

Figyelt kérdés

Ma voltam a védőnőmnél,és szóltam neki,hogy holnap szeretnék terhes gondozóba menni,mert múlt héten mondta a doki,hogy jelentkezzek.Erre a védőnő azt mondja,minek akarok ilyen korán menni ,12. hétig úgysem csinálnak semmi olyan vizsgálatot,amihez kis könyv kellene.

A beutalókat is tök korán ideadják.Mondom: nem utolsó szempont,hogy időben ideadják,legalább nem 2 nap alatt kell mindenhová szaladgálnom!

Erre kiböki,hogy neki ma délután 5 ig be van táblázva a naptára,hajnalban meg utaznak.Kérdem én,engem ez miért érdekeljen?

Ma még dolgozik,akkor végezze a munkáját.

Előző gyerekkel is 8 hetesen mentem gondozóba,és nem mondták,hogy felesleges ilyen korán menni.

Kérdezte a védőnő,hogy miért nem telefonáltam mielőtt mentem hozzá?Gondolom telefonon keresztül akart lerázni.Most hívnom kell délben,hogy beférek-e délután,de előre hallom,hogy azon fog sápítozni,hogy neki még csomagolnia kell.Mondtam neki,hogy viszem az előző könyvet,csak át kell másolnia a fejlécet.20 perc!!!!

Ti mit szóltok hozzá?Bunkó volt,vagy én fújom fel egy kicsit ezt a dolgot?


2009. aug. 12. 10:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok! Egyébként a védőnőd tényleg egy kicsit bunkó. Lehet helyre kéne erőteljesen rakni-44 Amig a munkaideje le nem jár,kötelessége a kismamákat 100%-ban ellátni!! Nem tudom hogy neki hogy esne hogy ha bemenne a bolta és zárás elött 2 órával már nem szolgálnák ki mert éppen nyaralni készül az eladó!?!?
2009. aug. 12. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Na azért azt senki nem mondja nekem, hogy falun annyi gyerek van, kismama meg csecsemő van, hogy nincs egész nap egy szabad fél órája. Bizots van csak azt másra forditja. Még ha városi lenne azt megérteném.


Én 7 hetesen voltam nála először, azt sem tudtam hova menjek, előtte költöztünk ide, ő meg még bunkó is volt, és elhajtott, hogy ő most nem rá ilyenekre (épp kávézott) pedig szépen beszéltem vele. Na mi azóta sem vagyunk jóban és szinte minden kismama utálja. Én már párszor elmondtam neki a véleményem, de mintha a falnak beszélnék.

Szóval kitartás! Máshol is vannak bunkók!

2009. aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
49%
Én voltam a körzeti dokimnál 9 hetesen, ideadta a beutalókat és azt mondta, hogy ha megvannak a 12 hetes vizsgálatok (vérvétel, pisi, uh), akkor az eredménnyel jelentkezzek a védőnőnél. Minden vizsgálatot megcsináltak időben kiskönyv nélkül is. ÉS a belgyógyra (ekg, vérnyomás) a vérvétel eredményével kell menni, különben mehetsz kétszer (a nődoki, ha vmi nem stimmel a véreddel- nekem alacsony tsh- nem csinál semmit, hanem elküld a belre). Ő csak a vitaminokat nézi (pl elég vas van-e a véredbe). Szóval szerintem tök fölösleges hamarabb a kiskönyv. De ezt finomabban is közölhette volna a védőnőd....Elég bunkócska volt..
2009. aug. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenki válaszát.

Azóta már voltam nála,érdekes módon befértem a zsúfolt naptárába,és senki nem volt a váróban nála,mikor mentem.Ezt nem értem,de most már mindegy is...

Megvannak a papírok,kis könyv,holnap tudok menni terhes gondozóba,és nekem csak ez fontos!!!

Az egyik labor-eredményre pl 5 hetet kell várni,szóval ezért sürgettem kicsit.

De most már megnyugodtam,és nem hiszem,hogy hisztiztem volna,csak így nyugodtabb az ember.

Ja,és amúgy nem csak a vizsgálatok miatt jó,ha időben van egy kismamának terhes könyve.

Út közben bármi érheti.

Pl jövő héten mi is az ország másik végébe utazunk,és jó,ha tudathatom,hogy kismama vagyok,ha történne valami.

2009. aug. 12. 15:23
 15/20 anonim ***** válasza:

Szia!

Tény hogy egy kicsit bumfordi volt, de ne törődj vele.

Nekem is azt mondták, még nem kérjek kiskönyvet 9+2 voltam. Sajnos el is halt 9+5-ön a baba, holnap megyek missed ab. befejezésre. Ha kikértem volna a könyvet, most mehetnék visszavonatni. Ha még egyszer teherbe esek(Ég adja)biztos nem kérem ki 12.hétig.

TE most ne idegeskedj semmin, csak pozitívan gondolkodj.

V.

2009. aug. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
60%

Nálunk a nőgyógyásztól kapott papírral mehettem a védőnőhöz. 11 hetesen írta rá a papíromra, hogy élő terhesség, enélkül a papír nélkül szóba sem állnak a védőnők az emberrel.

Meg lehet érteni a dokit is és a védőnőt is, hogy miért nem szeretnek korán kiskönyvet adni. Sok terhesség hal el a 10-11. hétig, és rengeteg papírmunka marad utána, ha 6 hetesen már regisztrálva van a kismama a gondozóban.

Semmiről nem fogsz lemaradni!

2009. aug. 12. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Úgy látom a védőnőkkel kapcsolatos kérdésekre nem szabad válaszolni, mert mindenki le van pontozva, mindegy mi a tapasztalata!
2009. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
44%
Második válaszoló vagyok,és nagyon sajnálom hogy nem bírják emberek a kritikát,mert sz@rrá lepontozott valaki vagy valakik,pedig semmi csúnyát nem írtam. :( Talán védőnő vagy kedves lepontozó???Én ugyanis a kérdező védőnőjéről írtam csak véleményt,úgy látszik itt nem szabad őszintének lenni...:(
2009. aug. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Szia második válaszoló!

Engem is ért ilyen inzultus, megírtam a véleményem, hogy segítsek és lepontoztak, mert mindenki a jót akarja hallani. HA Ide azért ír az ember mert mások véleményét szeretné hallani,akkor fogadja el az esetleges negatívat is beszólás nélkül. Igazad volt.

Minden kismamának szép napot:)

2009. aug. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Én mindenkinek nagyon köszönöm a válaszokat,függetlenül attól,hogy valakivel nem értettem egyet,nem pontoztam le senkit.

Véleményeket kértem,és meg is kaptam.Nyilván én sem vagyok hibátlan,hormonok is ingadoznak,tény,hogy a senki nem volt előttem a védőben,és utánam sem tolongtak.

Megírta végül a papírokat,elmondott minden protokollt,ami sokban változott az elmúlt 4 évben-az előző terhességem óta.

Most már nyugodt vagyok,hogy igazoltan kismama vagyok,és akárhol fel tudom mutatni a kis könyvemet.(nem dicsekvésképpen)

Még egyszer köszi mindenkinek,és légyszi ne ugorjatok egymásnak,és a kérdezőknek sem.

Üdv,szép napot mindenkinek!!!

2009. aug. 14. 11:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!