Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nincs tévénk. És a napokban...

Nincs tévénk. És a napokban az jutott eszembe, hogy ha a gyerek eléri azt a kort, amikor társaságba kerül, nem származik majd hátránya abból, hogy nem ismeri a reklámozott játékokat, a kismillió mesét a tv-ből, a sok ezer műsort?

Figyelt kérdés

Persze ne gondoljon senki drákói nevelésre, természetesen nézhet majd mesét például dvd-ről!

Csak én is elég sokszor kerülök társaságban "kellemetlen" helyzetbe,hogy nem tudom ki az az xy ember,akit épp megemlítenek, csak nézek nagy őzike szemekkel, aztán a barátok csak mosolyogva legyintenek, hogy persze,nektek nincs tv-tek :) Nekem ez nem gáz, nem érzem magam rosszul,hogy nem tudok arról a sok szemétről,amit leadnak, De ezt vajon hogy tudja majd kezelni egy 5-8 éves gyerek?



2012. nov. 12. 14:44
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
75%

Ezt komolyan így gondolja mindenki, hogy még az a ciki és szégyen, ha pl. a Mónika showhoz nem tud hozzászólni a gyerek?

Nehogy már a társadalmi igénytelenség mint nyomás legyen a tisztelendő és követendő irány. Nekünk sincs tévénk, nem is lesz, a gyerekeinket pedig egyáltalán nem sajnálom emiatt, örülök, hogy nekik igényes életük lesz, amiben a tévétlenség csak egy pici pont. És igen, lehet a TV-ben értéket találni, de amiatt a néhány műsor miatt felesleges venni egyet. Internet, újságok, könyvek, kirándulás, beszélgetés stb stb...

2012. nov. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

kedves utolsó! tudod, az iskolában azt tanítják,hogy a normális fogalmánál, hogy a normális az,amit az emberek nagyobb százaléka képvisel. tehát ha a népességet 100 embernek vesszük és holnap 80 ember a zokniját a fülére húzza és az autóját tolja ezek után,akkor az tekinthető normálisnak. tehát mivel a népesség legnagyobb része minden nap nézi a mónika showt meg a való világot és győzikéről beszél, akkor ez a normális.

ami valójában nem normális...

2012. nov. 12. 16:08
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
A baráti körünkben elég sok gyerekes családnak nincsen tv-je, elvből és nem anyagiak miatt. Teljesen normális gyerekek és dvd-n minden meséhez hozzájutnak, ami a korosztályukat érdekli, nem maradnak le emiatt. Mi is csak este nézzük és kizárólag ismeretterjesztő filmeket és filmeket, a napi hírekre és eseményekre nem vagyok kíváncsi, mert csak negatív dolgok jönnek le....
2012. nov. 12. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Nekünk van tv-nk, de érdekes mód nem néztem Mónika showt meg győzikét meg miegyéb baromságot.

Mintha a tv csak ebből állna. Az a baj, hogy aki ellenzi a tv-t azt hiszi nem létezik csak egy csatorna, egy nagy szennycsatorna. De szerencsére van más adó is.

Amúgy nekem nem azon van a hangsúly, hogy hozzászól-e a gyerek a Mónika showhoz, mert ez egyértelműen gáz lenne számomra, ha egy 8 évet ez foglalkoztatna szülői engedéllyel.

Viszont én nem fogom magától a tv-től egészében félteni. Mert mint szülő az a dolgom, hogy felügyeljem mit néz. A teljes tiltás, kizárás nekem nem megoldás a mai világban.

2012. nov. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
53%
Sziasztok! Nekünk sincs TV. Hála a jó Istennek. És én erre büszke vagyok. 1 éve nincs TV előfizetésünk, tudatosan döntöttünk így. Már előtte való évben is főleg csak természetfilmeket néztünk, de a rengeteg reklám nagyon idegesítő volt. Sosem ment nálunk a Tv reggeltől-estig, mindig csak ha konkrét műsort néztünk, de elkerülhetetlen volt az a sok rémisztő filmelőzetes meg reklám, amit nem tudtuk kikerülni. Kisfiamnak a minimaxot engedtük nézni, de abban is rengeteg reklám volt... Szóval Ő 3,5 éves koráig azért tévézett. De nem hiányolja, hogy nincs. Internetről, DVD-ről tud mesét nézni. Neki ez a normális, remélem, hogy egyre többen követik ezt a példát és nem számít majd a gyerekem különcnek, mert egyre többen rájönnek, hogy a TV butít és helyette annyi miden mást lehet csinálni :)
2012. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem semmilyen hátránya nem származik, sőt!!!

Mi van a tévében??? Olyan mese, hogy horrorfilmnek beillene, a Híradóban sincs más, csak gyilkosság, pusztítás. A filmekben dettó... A legjobbat teszed a gyerekeddel, ha ezektől mentesíted, ameddig csak lehet. Nekünk van tévénk itthon, egyre inkább érzem, hogy sajnos van...

2012. nov. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem is jobb ha nem néz tv-t. Bárki bármit mond. Nekem van egy ismerősöm aki annyi idős mint én. Van tv-je de nincs előfizetve sehol. Ha valamira kíváncsi akkor megnézi a neten. Tv-je is csak azért van mert ha mennek hozzá haverok akkor dvd-t tudjanak nézni. Nekünk kiskoromban volt tv de nem érdekelt engem hiába ültettek le eléje addig sírtam míg el nem vittek onnan. Hamar rá jöttek szüleim, hogy nem érdekel a tv.
2012. nov. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Jó volt olvasni az utolsó néhány hozzászólást. Megnyugodtam :)
2012. nov. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Miért, ideges voltál előtte?
2012. nov. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

11. valaszolo, szerintem nem azert ciki valami, mert az "normalis" ertek lenne, hanem egyszerüen cikinek erzi - cikinek ereztetik vele a többiek, akik orakig erröl beszelnek. Nem amiatt erzi cikinek, mert arrol jo velemenye van, es nem azert, mert nincs tevejük - hanem azert, mert orakig nem tud bekapcsolodni egy beszelgetesbe! Legalabbis en igy eltem magam.

Jo annak, akinek a barati köreben sok gyerekes csaladnak nincs teveje! Ott persze, hogy mashogy erzi magat a gyerek, mint ahogy pl en ereztem magam gyerekkent.

4.

2012. nov. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!