Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tegnap kaptam a fejemre, hogy...

Tegnap kaptam a fejemre, hogy nem szabad tehén tejet innom. Szerintetek?

Figyelt kérdés

szóval: az egyik ismerősünk nálunk járt, én pont kakaót ittam (terhesen napi 3-4-et is megiszok). az ismerős pedig azt mondta, hogy nem kéne tehéntejet innom, mert más a genetika, nem jó ezt főleg terhesen erőltetni. inkább igyak kecske tejet...

valahol van igazság abban amit mond. de annyira erőltetik ezt a tej dolgot.. sok benne a kálcium, egészséges, stb. (egyébként sajtot, joghurtot is rengeteget eszem)

megint mások meg azt mondják, hogy a tej berohad a belekbe, nem tudja lebontani a szervezet.

szerintetek melyik "okosságban" van az igazság? most teljesen összezavartak :)


2012. dec. 14. 12:30
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Szerintem is ihatsz nyugodtan. Ha mindent betartanál, amit összeolvasol, fényevőnek kellene lenned. Nekem magyarázta a védőnő, hogy vörös húsokat egyek. Megegyeztünk, h 25 éve nem ettem és most sem fogom elkezdeni. Ettem inkább vörös gyümölcsöket, tavasz és nyár lévén volt elég :)

A szoptatás alatti tejivásról: ihatod, csak figyeld a babát. A nagyobbikomat napi 1 dl tej is kicsapta, tiszta kiütés lett a feje. A kicsinél már nem is kísérleteztem. De hiányzik, nagyon.

2012. dec. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, és a megnyugtatást :)

akkor iszom egy kakaót az egészségetekre, meg azok helyett a válaszolók helyett, akik írták, hogy nem ihatnak tejcsit.

:)

2012. dec. 14. 14:12
 13/16 anonim ***** válasza:
Teljesen egyet értek az előttem szólókkal. Az azért kifejthette volna a kedves ismerős, hogy genetikailag mitől áll hozzánk közelebb a kecske. :))
2012. dec. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
nem tudom hogy értette :) kicsit kusza volt amit mondott, meg nem is igazán figyeltem, ennyi maradt meg bennem :D
2012. dec. 14. 15:36
 15/16 anonim ***** válasza:
Most várjuk a harmadik gyermekünket, mindig ittam tejet, kakaót, tejeskávét, mértékkel - ami nálam napi két bögrét jelent. Pasztőrözött tej legyen, és ne tartós, nekem csak ennyit mondtak.
2012. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos sok a hülyeség amit neten lehet olvasni, meg hallani az ismerősöktől. Elterjedt az is, hogy a tartós tej (UHT) azért tartós, mert tartósítószer van benne. De NEM! Ez csak annyi, hogy ultra magas hőmérsékletre melegítik, majd lehűtik és speckó dobozba teszik. Ezért lehet az, hogy hűtés nélkül, bontatlanul sokáig eláll. Semmi extra nincs benne, csak tej :) Sőt, tulajdonképpen sterlizálva van!
2012. dec. 14. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!