Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lakik itt vala ki albérletbe...

Lakik itt vala ki albérletbe és havi max 75 ezer Ft-ból kell kijönniük? Hogy tudtátok megoldani, hogy ne nélkülözzön a gyerek? Meg lehet egyáltalán oldani?

Figyelt kérdés

Muszáj volt a "valaki"-t külön írnom mert nem engedte föltenni a kérdést az oldal..


Sajnos el kell jönnöm itthonról ezért eldöntöttük a párommal, hogy kiveszünk egy albérletet. Mivel én nem dolgoztam eddig csak diákmelón ezért nem kapok semmit majd csak gyest meg családit. A párom meg csak 40ezer Ft körül tud csak pénz összeszedni mert tanul. Nem kérek olyan válaszokat, hogy minek vállaltuk a gyereket... Tapasztalatokat kérek, nem véleményeket. Köszönöm


2012. dec. 14. 21:04
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:

Miért kell elköltöznőd?Nem tudtok az egyik szülőnél lakni?

Hány hetes terhes vagy?

2012. dec. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:

Erre gondoltál?

[link]

Ez csak egy szoba nem egy albérlet. Ti laknátok hárman egy szobába a másik szobába pedig vagy a főbérlő vagy egyetemisták.

2012. dec. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Az aprod.hu-n nem az expresszen van. 28 hetes vagyok. Sok a családi veszekedés ezért nem megy...
2012. dec. 14. 21:33
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi pénzből saját lakásban sem nagyon lehet megélni. A babára nyugodtan számolhatsz minimum havi 10-15 ezer Ft-ot az elején, de ebben még nincsenek benne a váratlan kiadások. A párodnak el kell menni dolgozni, ahogy már írták előttem.
2012. dec. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Én nem bántásként mondom,de nagyon nem vagy/tok tisztában a valósággal.Én nem is értem,hogy gondolhattátok,hogy ennyi pénzből ma meg lehet élni ilyen körülmények között.Ha akartok enni,és nem akarjátok,hogy a baba nélkülözzön alapvető dolgokat,akkor bizony le kell nyelni a veszekedéseket,mert most ti erősen kiszolgáltatott helyzetben vagytok.Kérted,hogy ne írjunk véleményeket...én azért így nem vállalnék babár,már ne is haragudj.A gyereket nem csak megszülni kell...ahogy nő,egyre több lesz a kiadás.

Mi pl, most vagyunk túl egy több hétig tartó betegségen és össze sem mertem számolni mennyibe került ez a családnak (utazgatás,orvosok,gyógyszer,stb.).Mert sajnos ez is előfordul...és akkor mi lesz,ha nem tudjátok kiváltani a gyógyszert?

2012. dec. 14. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
Oké azért a szülőket is meglehet érteni, gondolj bele a helyzetükbe. Lehet én is baromi mérges lennék a helyükben a gyerekemre.
2012. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
84%

Szió.

Nem olvastam el a hozzászólásokat,de én leírom,hogy nekünk hogy van.

Mi is albérletben vagyunk a párommal,én 23 vagyok ő pedig 26. Én m.helyről jöttem el táppénzre,szóval én kapok táppénzt,utána fogok kapni tgyást,gyedet,gyest meg családit is,meg az egyszeri anyaságit is meg fogom igényelni.A párom dolgozik rendesen.

Na de nem is ez a lényeg,hanem az,hogy nekünk az albérlet 30 ezer ft+ a rezsi.Nyáron kijövünk olyan 55 ezer ft-ból(albi díj+rezsi),télen viszont a fűtés miatt ez sokkal több,olyan 70-75 ezer ft.És ebbe még nincs benne a kaja,meg semmi sem.Úgyhogy szerintem keressetek más anyagi forrást is,mert ennyi pénz nem lesz elég.Még nyáron talán ha azt mondom,hogy a rezsi+az albi díj 55 ezer,akkor az a 20 ezer talán elég kajára,de a gyereknek abban egy db pelenka sincs benne meg semmi sem.Szóval az az én meglátásom,hogy nem lesz elég!! :((

Kívánom,hogy megtudjátok oldani a problémátokat!!


19+3 hkm

2012. dec. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok! Figyelj tényleg az lenne a legjobb, ha megpróbálnátok fegyverszünetet kötni!

Ebben van tapasztalatom, a párom és az öccse örököltek egy lakást és most mind együtt lakunk! NINCS albérleti díj, de úgy hogy a rezsi költségek megoszlanak, még úgy is iszonyat nehéz kijönni! Persze igényektől és helyzettől függ minden, de nekünk pl. sok hitelünk van még, ami pár hónap múlva lejár, de nem tehetnénk meg, hogy csak azért mert nem jövünk ki elköltözzünk!

Áruljuk a lakást, de ha nem sikerült eladni amíg a pici megszületik, akkor marad minden ahogy volt, mert nem tehetünk mást!

2012. dec. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

"meg az egyszeri anyaságit is meg fogom igényelni"

Az mindenkinek jár aki eljár orvoshoz és lesz annyi pecséte, azt a kérdező is fog kapni, de az sem sokat segít egyszer 60. ezer FT.

2012. dec. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi pénzből nem fogtok tudni kijönni a babával együtt!!

Ez tuti!!Nagyon kevés!A babának elég sok minden fog kelleni.

Ez a 75 ezer,talán csak az albérletre+rezsi.És akkor mit esztek??Felelőtlenség lenne ebbe így belevágni!Próbáljatok segítséget kérni vagy valami más megoldást keresni! :(

2012. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!