Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lakik itt vala ki albérletbe...

Lakik itt vala ki albérletbe és havi max 75 ezer Ft-ból kell kijönniük? Hogy tudtátok megoldani, hogy ne nélkülözzön a gyerek? Meg lehet egyáltalán oldani?

Figyelt kérdés

Muszáj volt a "valaki"-t külön írnom mert nem engedte föltenni a kérdést az oldal..


Sajnos el kell jönnöm itthonról ezért eldöntöttük a párommal, hogy kiveszünk egy albérletet. Mivel én nem dolgoztam eddig csak diákmelón ezért nem kapok semmit majd csak gyest meg családit. A párom meg csak 40ezer Ft körül tud csak pénz összeszedni mert tanul. Nem kérek olyan válaszokat, hogy minek vállaltuk a gyereket... Tapasztalatokat kérek, nem véleményeket. Köszönöm


2012. dec. 14. 21:04
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy kiszolgáltatott helyzetben vagyok itthon,de nem tudok nagy hassal mínuszokban továbbra is anyám csicskása lenni és ő ezt nem fogja föl. Ezért nem engedi, hogy maradjak. Az elejétől kezdve úgy volt, hogy segít most meg közölte, hogy nem. Nem intéztem se anyaotthon se semmit
2012. dec. 14. 22:02
 22/33 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy kiszolgáltatott helyzetben vagyok itthon, de nem tudok nagy hassal mínuszokban továbbra is anyám csicskása lenni és ő ezt nem fogja föl. Ezért nem engedi, hogy maradjak. Az elejétől kezdve úgy volt, hogy segít most meg közölte, hogy nem. Nem intéztem se anyaotthont se semmit. Az itthoni teendőimet eddig is csináltam azt bírom is. De azt, hogy én neki 100 féle nem sürgős helyre azonnal járkáljak nem tudom megtenni. Nem ér rá neki 1 óra múlva... Elmentem volna, de épp akkor értem haza örültem, hogy leülhettem, szét voltam fagyva és nem fogja föl, hogy nem bírom. Akkor mit tegyek? Most meg nincs itt maradásom.
2012. dec. 14. 22:08
 23/33 A kérdező kommentje:
Az előzőt véletlen küldtem el
2012. dec. 14. 22:09
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén helyeselsz és mindent megcsinálsz. Vagy ez vagy az éhenhalás. Melyik a jobb?
2012. dec. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 A kérdező kommentje:
Mondd, hogy csináljam ha nem bírom??
2012. dec. 14. 22:13
 26/33 anonim ***** válasza:
87%
Csinálja meg a párod.
2012. dec. 14. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:
A párom nem itt lakik. Ha meg neki nem ér rá 1 óra múlva akkor 2 óra múlva sem lesz jó. 1 óra múlva biztos el tudtam volna menni neki.
2012. dec. 14. 22:17
 28/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem is laktok együtt?Egy gyereknek kell egy apa és egy anya együtt!

Én elsem tudom képzelni hogy a párommal külön lakunk és úgy nevelünk babát.

Ti szeretétek volna ezt a picit vagy becsúszott?

Én elsem akarom hinni hogy van ilyen....

2012. dec. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:
Becsúszott. A terv a baba előtt az összeköltözés volt. Suli, munka... Az én hibám volt a becsúszás... Így engem kitettek a suliból, munkát nem találtam. A páromhoz nem tudunk menni mert koleszos. A szülei meg hát...
2012. dec. 14. 22:28
 30/33 anonim ***** válasza:
87%

Mi voltunk albérletben, önkormányzati bérlakásban, gyerek nélkül, majd gyerekkel.

Vidéken élünk így itt olcsóbb az albérlet, 25+rezsiért kaptuk meg az egyszobás lakótelepi bútorozott lakást. A párom még tanult (fiatalabb tőlem 4 évvel), de diákmunkát vállalt, az apja havonta 15ezerrel támogatta, emellé jött még az én fizetésem, 80 ezer volt akkor. Megéltünk belőle, de az addigi tartalékaimat feléltük, és belevágtunk egy személyi kölcsönbe is. Tehát már kettesben is eladósodtunk.

Aztán átköltöztünk egy önkormányzati bérlakásba, ez olcsóbb volt, tehát kezdtünk helyrejönni anyagilag. Teltek az évek, összeházasodtunk, bár a párom még főiskolára járt, de jó ösztöndíjat kapott, meg az én fizetésem is emelkedett közben. Aztán jött a gyerek, nem volt kérdés, hogy megtartsuk, a párom végzős volt, reméltük, gyorsan talál majd állást. Nem így lett. Egy darabig még végezhetett diákmunkát, tehát az elindulás nem volt annyira nehéz, mindent meg tudtunk venni a babának. Az első téli hónapok viszont elegendőek voltak arra, hogy újra lenullázzuk magunkat, nem éheztünk, de sok mindenről le kellett mondanunk, hogy az én Gyedemből+családiból megéljünk. Segélyt, segítséget sehol sem kaptunk, két diplomával rendelkezőnek nem jár. Ez 4 éve volt.

Nekünk akkor havi 100000-ből sikerült megélni, de ma már ez képtelenség lenne. Az a baj még, hogy a pénztelenség megölheti a kapcsolatot is. Kevés férfi bírja ki a nélkülözéssel járó nehézségeket, főleg ha előtte mindene megvolt.

Tudom, véleményt nem kértél, de felelőtlenek vagytok. De ezen még javíthattok. A megoldás: rendezni a családdal a viszonyt és odaköltözni, vagy a párod hagyja abba az iskolát és keressen munkát, hogy a családját el tudja tartani.

Az én férjem már diplomás volt, de a legalantasabb alkalmi munkát is elvállalta, hogy pénzt kapjon, és hozzájáruljon a családi költségvetéshez. Iszonyat türelem, empátia kell ezekhez az időkhöz. És persze a remény, hogy egyszer jobb lesz. Nekünk sikerült, de még egyszer mondom, több pénzből 4 évvel ezelőtt. A te helyzeted nem ilyen.

2012. dec. 15. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!