Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden kismama sok időt tölt...

Minden kismama sok időt tölt a vizsgálatokkal?

Figyelt kérdés
Panaszmentes vagyok, eddig minden rendben megy nálunk, ennek ellenére annyi vizsgálatra kell mennem, mintha beteg lennék. Még csak 14 hetes vagyok, de nem győzök mászkálni a rendelésekre. Labor, UH, gondozás, védőnő, bel, fogászat, szemészet... órákat kell eltöltenem. Azzal biztatnak, hogy ez csak rosszabb lesz. Ti hogy vagytok ezzel kismamák?
2013. jan. 18. 15:01
 1/8 krisztivan ***** válasza:
Ne izgulj! Az eleje kicsit macerásabb:-)) Aztán már egyik héten doki,másik héten védőnő volt csak.Néha egy UH. Legalábbis nálam így alakult:-))
2013. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
6 hetes vagyok, most voltam nődokinál. Kaptam a háziorvoshoz beutalót vérvételre, ill. védőnőhöz beutalót, de még nem mentem el egyikhez sem. Lehet hogy nekem is így fog alakulni mint neked?
2013. jan. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
sajnos ez tényleg ezzel jár, de sztem nem vészes. nekem plusz labor látogatásom is volt, mert túlsúlyos vagyok,a kezem ekcémás lett mióta terhes vagyok... de pl. a védőnő itt rendel kb. 200 m-re, 2hetente találkozunk. nőgyógyászhoz havonta járunk, a kötelezőket meg nem egszerre intéztem. szemészeten pl. most voltam, fogászatot még húzom.
2013. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Csak az eleje ilyen később picivel jobb lesz. :) Szerintem fogorvoshoz 2szer érdemes elmenni a terhesség alatt, mert ilyenkor sokkal könnyebben romlik a fog, szóval azt ne nagyon húzd.


1 hónapos kisfiú anyuja

2013. jan. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Valóban sok a vizsgálat, de ott, ahol én lakom, ott van egy terhesgondozó és mindent ott intéznek. Nem kell külön beutalókért rohangálni, meg laborba, mert minden egy helyen van. Ott vannak a védőnők is, a labor is, és mindig van ott egy nőgyógyász is, aki minden leletet és beutalót aláír. Így nekem csak a magándokihoz és a terhesgondozóba kell mennem csak, ezért nem tűnik annyira macerásnak a dolog.

Persze a fogászat és a szemészet az más.

2013. jan. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 gabszem ***** válasza:
Én határidőnaplóban vezettem már hogy mikor hova kell menni, mert már nem bírtam követni. A nődokimhoz 3 hetente kellett mennem, terhesgondozóba is kellett menni, védőnőhöz is + vérvételek, ultrahangok, EKG, háziorvos stb. Teljesen kész voltam már, ráadásul vérzékeny vagyok ,emiatt még több vérvétel kellett + Haematologushoz is kellett járnom, a terhesség végén meg ugye még CTG-kre is kellett járni :)
2013. jan. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én igen. De igyekszem amit lehet egy napra időzíteni. Pl. nőgyógyászat, EKG, belgyógyászat. És így nem három napot szúrok el, hanem csak egyet. Persze, a babáért mindent, de a munkahelyemen sem kérhetek állandóan szabadnapot. De kitartás, fel a fejjel! Állítólag a közepe felé könnyebb lesz! Jó egészséget Nektek!

9 hetes kismama

2013. jan. 18. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bízom benne, hogy csillapszik majd ez a vizsgálgatási láz. Én is igyekszem egy napot eltolni ezekre a hetemből. Én nem dolgozom 5 hetes terhességem óta, de ettől függetlenül szerintem senki nem szeret egy napi hideg élelemmel elindulni az SZTK-ba. :)
2013. jan. 19. 09:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!