Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ciki az, ha egy lány...

Mennyire ciki az, ha egy lány 17 évesen terhes lesz?

Figyelt kérdés
Majnem 18 vagyok, persze, nem.. bocsánat a kifejezésért, "ribanc" nanem teljesen normális, átlagos lány vagyok, és nagyon komoly kapcsolatom van. Minden egyes alkalommal védekeztünk, csak akkor nem, és vigyáztunk, mégis így sikerült. Most szeretném megtartani a babát, mert ő nem tehet arról, hogy megfogant. Csak a szüleim nem engedik ( nem az anyagi vagy a családi háttér miatt), de én nem szeretném megölni a saját gyerekemet 9 hetes terhesen.
2013. jan. 29. 20:00
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
30%
Tapasztalatom szerint a szülök nem fognak örülni a baba megtartásának , de ez nem azt jelenti hogy nem szeretik az unokájukat. ÉS a sulit befejezni nehéz feladat , nem lehetetlen csak nagyobb feladat. ÉN 17 évesen szültem anyukámék nagyon szeretik de még most sem tartják jó ötletnek. Szerintem is védekezniük kellett volna mi is védekeztünk ezért már csak késöbb derült ki hogy becsuszott igy a 72 órás csak azoknak jó akik tudják hogy nem megfelelöen védekezett. Hozzá teszem én még csak most tudom befejezni a sulit hogy oviba jár a kislányom. A pénz peddig igy az apukára hárul hogy dolgozzon. Nálunk ez nem volt gond a lányunk mindent megkap szerintem többet is mint egyes helyzetben élök. Annyit még mondanék hogy az iskola fontos mert könnyü kiesni a ritmusból és inkább nem járni de ha a pici már ovis és csak otthon ülsz a párod meg gürizik na az igazán szégyelni fogod ha még takaritani se vesznek fel a régi. Ismerösöeid meg mind végeznek. A kérdés hogy idegroncs vagy pár hónapig mert elveteted vagy elöfoordulhat hogy a lemondások miatt örülsz meg egy életre.
2013. jan. 30. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
Utolsó, te ha tudnád, hogy miken mentél keresztül a kislányod miatt és visszamehetnél az időbe, elvetetnéd?
2013. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 A kérdező kommentje:
én sem tudtam, hogy így lesz.. igen, lehet felelőtben voltam, de a múltom már nem tudok változtatni, és őszintén nem is szeretnék. még mindig az a véleményem, hogy az abortuszt semmi képpen nem szeretném. anyám próbál rábeszélni, és ha nem fog tudni, úgyis az lesz, hogy erőszakkal elcipel a nőgyógyászhoz. nagyon érzékeny vagyok lelkileg, sok ilyan dolog történt a múltban ( édesapám miatt, aki alkoholista volt) amin még minig nem tettem túl magam. tudom, milyen érzés éhezni, félni attól, hogy mi fog történni akkor, amikor hazamész. látni a saját apádat kötéllel a nyakán. a gyerekemmel nem lesz ilyen, semmitől nem kell majd tartania. szerencsére a barátom is támogat mindenben, és már ott tart a kapcsolatunk, hogy amikor betöltöm a 18at(4 hónap) megkéri a kezemet. nem az anyagi és a családi háttérrel van a gond. egyszerűen csak zavar az anyám, akikt nem érdekel, hogy én mit szeretnék, de tulajdonképpen nem is foglalkozik velem. nem érdekli, ha jó jegyeket szerzek, vagy ha beteg vagyok, 40 fokos lázzal elküldött suilba! viszont amikor valami baja van velem, akkor büntetéseket kapok, stb. tegnap 5 percet késtem itthonról, és kizárt a lakásból, mert nem értem haza időben :(
2013. jan. 30. 16:05
 24/36 anonim ***** válasza:
38%
:( Nagyon sajnálom amiért ilyen dolgokon mentél keresztül!... Figyelj, már majdnem felnőtt vagy, régen tök normális és elfogadott volt, ha valaki 16-17 évesen férjhez megy, teherbe esik. Hallgass a szívedre, az abortuszt nem az érzékeny lelkűeknek találták ki. Inkább kockáztass és vállald be a nehezebben járható utat, minthogy összetörj teljesen... Semmire nincs garancia, nem látunk bele a jövőbe és lehet, hogy 2 év múlva már nem ez a fiú lesz a barátod (adja Isten, hogy ne így legyen, csak nincs mivel példázódnom :D), de szerintem tiszteletreméltó, hogy ilyen fiatalon nem a lehető legegyszerűbb megoldást választod, hanem gondolsz a gyerekedre és az ő érdekeit tartod szem előtt. Most könyörgöm...BÁRKI képes elmenni, nem túl nagy összegért kikapartatni magából azt a kis élőlényt (még most sem értem hogy lehet az ilyesmi legális!) és pár nap múlva folytatni ugyanott az életet, mint előtte, de ahhoz kell ám gerinc, hogy tizenévesen szembenézz "egyedül a világ ellen" egy ilyen komoly dologgal! Meglátod jó lesz minden, csak sose hagyd, hogy összetörjék a lelked és fájdalmat okozzanak!!!
2013. jan. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
71%

Még egy dolog: ha alapból úgy indulsz neki, hogy te nem akarod elvetetni a babát mert nem tudnál ezzel együtt élni, akkor semmiképp ne hagyd magad rákényszeríteni a dologra. Ha ott legbelül a hang azt súgja, hogy nem ez a megoldás és nem akarod és fájdalmat okoznál magadnak is vele, akkor az nem a te utad!!! Hallgass arra a hangra és bármilyen nehéz, ahogy régen meg tudtak birkózni 4 gyerekkel, neked is sikerülhet felnevelni őt!


Valaki azt írta, hogy akkor inkább már az abortusz, mint az örökbeadás... Ez is mekkora önzőség, te Úristen! Ha már minden kötél szakad, szerintem százszorosan jobb nyílt örökbeadásra vállalkozni és egy olyan párnak adni a kisbabát, aki régóta vágyik rá és tényleg sajátjaként nevelné és szeretné, mint kiszívatni magadból, hogy egy tartályban végezze darabokban X társával együtt.


Elnézést, ha valakit a szavaimmal megbántok, de én nem tudom ezt az abortusz-nem abortusz témát másképp kezelni, kiakadok... Még egy legyet sem vagyok képes megölni!

Amúgy nekem is késik most a havim és én is lefeküdtem a barátommal, egyszer, de benne van a pakliban. Mindjárt 22 éves leszek de egyetemista vagyok és így is pont rosszkor érkezne...de abban biztos vagyok, hogy nem lenne szívem elvetetni szegénykét, aki tényleg nem tehet semmiről. :(

2013. jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
57%
De akkor jól értelmezem, hogy semmiképp nem hagyod magad elcipelni abortuszra és kiállsz a kisbabád életéért??? Remélem nem hagyod magad, különben egész életedben bánni fogod, mert látni, hogy jó anya leszel és szereted a kicsit már most! Hidd el, ezt érzi és egymásra mindig számíthattok majd. :)
2013. jan. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 A kérdező kommentje:
köszönöm, nagyon sokat segítetek nekem ezzel, és egy kicsit több önbizalmam is lett. és nem fogom magam hagyni, nem fogják elvenni tőlem a babámat :)
2013. jan. 30. 19:01
 28/36 anonim ***** válasza:
21%
Ha én vissza térhetnék biztos nem vetetném el. ÉN mindig számolgattam mikor hogy van nagyobb kockázat még védekezés mellett is és igy fogant meg. Ennél jobban szerintem nem lehet védekezni csak az önmegtartóztatással. Abortusz ellenes vagyok egyébként. Ja és még azt se mondhatom hogy kiéltem magam mert se bulizni nem jártam el se mással nem feküdtem le a férjemen kivül. De azt büszkén elmondhatom hogy van egy jó férjem egy csodálatos kislányom aki nem nélkülöz és ezen az éven még a sulit is befejezem. Szóval összegezve nem volt nehezebb mint 30 évesen szülni. Csak mert én szerencsés vagyok attól még láttam olyat hogy valaki tönkre ment ebbe hamar feladta és ott állt se férj se suli csak kiszolgáltatottan és ráadásul sok barát elhagy mivel a korodbeli már nem ugy él ahogy neked kellene majd. Nagyon át kell gondolnod hogy attól hogy szörnyü érzés megtenni mi a jobb. A lemondások az hogy a négy fal között leszel jó részt egyedül a pindurral. Attól hogy te élltél meg rossz dolgokat nem jelenti hogy megakadájozhatod. Ne értsetek félre de a rosszdolgokat azért irom hogy ne csak a jót lásd és tudj helyesen dönteni. Egyébként én most várom a második babám pont a suli vége utánra.
2013. jan. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 A kérdező kommentje:
gratulálok a babához^^ nagyon sokat segítettél nekem. jól tudom, mivel fog járni ez az egész, de mégis szeretném valahogy. sok mindenről le kell monddanom, igen.de nem izgat, mert egy sokkal jobb dolgok kapok helyettük.. egy kisbabát.. a saját gyerekemet, akinek minent próbálok majd megani, és úgy fogom nevelni, hogy a lehető legjobb legyen neki :) viszon sokan nem értenek meg.. a barátnőim is azt monják, hogy nehogy megtartsam, mert elrontom az életemet vele. de pont akkor fogom elrontani az életemet, ha az abortuszt választom, mert ezzel nagyon nagy lelki sebet szerzek magamnak. és ha bármi rosszul sikerülne a műtét alatt, lehet, hogy többet nem is lehetne már gyerekem.
2013. jan. 30. 19:25
 30/36 anonim ***** válasza:
42%
Nagyon örülök hogy ezt irtad. Igy szerintem biztos boldog leszel a pindurral és nem döntesz rosszul. ÖRülni fogsz és nem nyügnek fogod érezni ha éjszaka fel kell lenned vagy ha a buli helyett a játszótérre fogsz járni. Tapasztalatom szerint ezek a barátnök legkésöbb a baba féléves korára már egyálltalán nem lesznek az életedbe. De ne aggódj pont a pindurnak köszönheted a jobb igazabb barátokat a többi szülö vagy a helyzetedben lévök közül. Ne várd hogy melletted álljanak mert ök gyerekek te peddig már anyuka vagy.
2013. jan. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!