Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire ciki az, ha egy lány...

Mennyire ciki az, ha egy lány 17 évesen terhes lesz?

Figyelt kérdés
Majnem 18 vagyok, persze, nem.. bocsánat a kifejezésért, "ribanc" nanem teljesen normális, átlagos lány vagyok, és nagyon komoly kapcsolatom van. Minden egyes alkalommal védekeztünk, csak akkor nem, és vigyáztunk, mégis így sikerült. Most szeretném megtartani a babát, mert ő nem tehet arról, hogy megfogant. Csak a szüleim nem engedik ( nem az anyagi vagy a családi háttér miatt), de én nem szeretném megölni a saját gyerekemet 9 hetes terhesen.
2013. jan. 29. 20:00
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
83%

"Legyél büszke magadra és mindig nagy önbizalommal járj el a vizsgálatokra, hiszen ha valakinek szégyellnie kell magát, az az, aki az abortuszra vár a folyosón!!!"


Inkább annak kell szégyelleni magát aki védekezés nélkül játssza a felnőttet. Ebbe pedig a kérdező is beletartozik.

2013. jan. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%
A hetes szinte szo szerint leirta, amit en is gondolok. A szulok meggyozese azon mulik, hogy a gyerekvallalast az aranyos babucin tul is kepes vagy e latni.
2013. jan. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
81%

"Elismerésem, hogy így gondolkozol és a Párodnak is! "


Mire is a nagy elismerés?? Arra, hogy nem volt annyi esze 17 évesen, hogy megelőzze? Sőőőőt a párjának sem volt ennyi esze, hogy elzavarja esemény utániért! Igazi felelős felnőtt emberekhez illő viselkedés! Télleg! :O

Hát erre minden lehet, de büszke nem... !

:-/

2013. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
14%

10 es vagyok. Igen, elmehettek volna esemény utániért, csak hogy az nem olyan egyszerű, hiszen kiskorú, ki tudja, hogy ünnep volt e, stb...

HA már így alakult, akkor is szép dolog, hogy mindketten akarják és nem a babát büntetik, hanem igyekeznek összetartani és boldogan élni együtt, nem pedig azzal a tudattal, hogy a felelőtlenségük miatt meg kellett öletniük a kisbabájukat!!!

2013. jan. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
65%
Azért azt megjegyezném, hogy mennyire nem egyszerű esemény utáni tablettához jutni. 30 évesen, a fővárosban, feleségként... És bizony az sem mindenható... én úgy utálom ezt az állandó vészmadárkodást. Ha fel tudnak nőni a feladathoz, igenis megérdemlik a támogatást, legalább lelkileg. Az mennyivel volna jobb, hogy elvetetik, aztán 30x évesen meg azon megy a vergődés, hogy nem sikerül, down kór pozitív a kombi teszt... és ugyanúgy nem tartanak sehol anyagilag, mert ott a hitel a lakáson, drága a benzin, meg a századik fejlesztő foglalkozás is KELL. Elnézést, sarkítottam!
2013. jan. 29. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
83%
Sokkal egyszerűbb ha nincs náluk óvszer nem kell szexelni.
2013. jan. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
43%

Na?? Hogy döntöttél? Itt nagyon tudnak papolni az emberek, de nem hiszem a babának kellemesebb érzés, mikor kiszívják belőled, mint hogyha kevesebb ruhája lesz vagy nem lesz 2OOezer ft-os ágyikója.

A másik, hogy ha ennyire szeretnéd megtartani, szerintem később óriási lelki gondjaid lehetnek, ha mégis elveteted csak azért, mert a szüleid nem akarják vagy mert a társadalom szerint ez "ciki". Na nézzétek meg hány 15-16 éves lányka vár abortuszra és fikarcnyi lelkiismeret furdalást sem éreznek. Szerintem igenis az a ciki!!!

2013. jan. 30. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
69%

Semmi probléma nincs azzal, ha valaki teherbe esik, és a gyerek megtartása mellett dönt, akármennyi idős. A probléma ott kezdődik, ha ezt a "nagy kalandot" valaki a szülők pénzére, és teherbíró képességére alapozva akarja kivitelezni.

Ha a kérdező stabil párkapcsolatban élne, önálló háztartása, és biztos megélhetése lenne, akkor nyilván nem függene a döntése a szülők beleegyezésétől, és nem írta volna ki a kérdését.

De pillanatnyilag úgy áll a helyzet, hogy a kérdező szüleinek lesz majd kvázi egy gyereke a meglévő mellé, akit nem terveztek, és nem akarnak. Tehát joguk van nem-et mondani rá. A kérdezőnek ugyanis a pozitív tesztjén kívül, semmi egyebe nincs, amit a gyerek vállalásához, és neveléséhez hozzá tudna tenni. Valószínű, hogy saját erejéből jelenleg egy csomag pelenka megvásárlása is gondot jelentene, az egyebekről nem is beszélve. Itt az a "ciki", nem az, hogy 200 ezer Ft-s ágyban aludjon-e a gyerek...

2013. jan. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
33%
És szerinted a szülei jobban örülnének egy idegroncs lánynak, mint egy unokának?? Szívesebben elvinnék a kérdezőt abortuszra a támogatás helyett? Nem hiszem, hogy vannak ilyen szülők.
2013. jan. 30. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
53%
Azt mi nem tudjuk, hogy a szülők minek örülnének, mert a kérdező azóta sem írt semmit arról, hogy ők a gyerek apjával, hogyan akarják megoldani az életüket a továbbiakban a szülők pénze, és jóváhagyása nélkül. Azoknak az ábrándoknak, hogy ez a kislány magántanulóként érettségizik, aztán majd szeretne a gyerek mellett továbbtanulni, pillanatnyilag egy reális háttere van; a szülők segítsége. Lehet, hogy ők úgy gondolkodnak; inkább legyen "idegbeteg" a lányuk néhány hónapig, amíg lelkileg elrendezi magában, hogy a saját felelőtlenségének köszönhetően abortuszra kellett mennie. Inkább ezt, mint jópofát vágni ahhoz, hogy egy 17 éves papás-mamást szeretne játszani a nagy semmire.
2013. jan. 30. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!