Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan diétázhatok?

Várandósan diétázhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Annyi negatív kritika ért amiatt, hogy közöltem elkezdek diétázni, hogy összezavarodtam.Az utóbbi 2-3 hónapban magamra szedtem 8 kg-t és mivel alacsony vagyok ez igen látványos, zavar, hisz mindig sportos voltam.Közben kiderült, hogy babát várok, 10 hetes vagyok, de akkor is a hirtelen evési rohamok és az edzéseim abbahagyása egy baleset miatt gyorsan meghozták a nem várt eredményt:S Szeretném ezt a 8 kg-t ledobni, főleg, h sok köze még nincs a terhességhez ennyi idősen, inkább a hirtelen "semmittevés" és az össze-vissza evés.Sokan viszont ki vannak akadva, hogy milyen felelőtlen vagyok.Könyörgöm, nem koplalni akarok, csak egészségesen étkezni és ezáltal leadni a fölösleget.Mi a véleményetek?Tényleg rossz anya vagyok emiatt?

2013. jan. 30. 15:38
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez ne most jusson eszedbe, mert nagy butaság. Majd terhesség után akard leadni.

De ha ennyire ragaszkodsz ehez, sztem beszélj egy dietetikussal és az orvosoddal is mindenképpen.

2013. jan. 30. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Igazából úgy gondoltam, hogy hanyagolnám az egészségtelen és amúgy is hízlaló ételeket (zsíros kaják, bő olajban sütés, finomliszt, cukor stb) és helyette sok fehérje, jó ch menne, mint pl rizs, teljes kiőrlésű cuccok, csirkemell, hal, párolt vagy nyers zöldség, ilyesmi.Mit árthatnék ezzel a babának?Tényleg nem értem.Napi 5x-i evés, nem össze-vissza zabálás és nassolás, szóval nem a tipikus mai felfogással akarom, h na akkor koplalás, egyszeri evés, fogyasztó bogyók és társai.
2013. jan. 30. 15:50
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Terhesen csak mert valaki nem tud az éhségi rohamainak parancsolni, nem szabad diétázni! Mindent lehet enni, csak mértékletesen. És akkor nem fog az ember elhízni.

Ha a terhesség alatt előjön valamilyen egészségügyi probléma, akkor orvos tanácsára, ajánlására és csakis orvosi segítséggel és ellenőrzés mellett lehet diétázni.

De ha te azért híztál el, mert egy csomót eszel, akkor nem szabad diétázni.

Figyelj a mértékre, attól, hogy terhes vagy, nem megerőltető mozgásokat lehet csinálni, persze, ha orvosi tiltás nincs erre vonatkozólag és akkor nem lesz gond.

Ilyet meg ne is mondj terhesen, hogy 8 kilót szeretnék ledobni terhesen! Annak a babának tápanyagra van szüksége. Egy kismama kicsit ducibban is nagyon csinos. Ha meg már a baba nem gátja a diétának, akkor meg lehet csinálni.

2013. jan. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Hát már sajnos elhíztam:)Sajnos nagyon könnyen hízok, ha kicsit is elhagyom magam és mivel évekig versenyszerűen sportoltam és egészségesen is étkeztem nem volt baj.Aztán abba kellett hagynom az edzéseket egy baleset miatt és szép lassan jöttek a kilók...Majd várandós lettem és az elején olyan falási rohamaim voltak, hogy félelmetes.Nem 1-2 hét alatt akarom ezt leadni, de ha így megy tovább mi lesz a végére?Már most mindenki azt hiszi szülni készülök olyan nagy lett a hasam is, pedig csak 10 hetes vagyok:((
2013. jan. 30. 15:55
 5/31 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy tápanyag pl jóval több van a fehér húsokban, sovány tejtermékben, zöldségben stb, mint az üres kalóriadús ételekben:) (kenyér, édességek, zsíros kaják stb)
2013. jan. 30. 15:57
 6/31 anonim ***** válasza:
79%

Nemértem miért kérdezel véleményt ha csak rá kontrázol. Ne haragudj, de sztem bármit is irunk te a fejedbe vetted hogy diétázol. Azért remélem egy orvost is megkérdezel ezzel kapcsolatban, hátha ő jobb irányba visz el.

Az éhségrohamok, meg a terhesség miatt vannak, ez igy normális. Nem a terhesség alatt kell mértékletességet meg diétás szar*kat enni. Ne foglalkozz azzal ki mit mond. Ha baj lesz a súlyoddal a védőnő ugyis mondja majd hogy gáz van. És még azt sem tudhatod hogy rosszulléteid lesznek e, mert még lehetnek...én ledobtam 8 kilót de csak mert hánytam mint a lakodalmas kutya, azóta ez rég vissza is jött. Sőt ugye terhesség előtt a cigit meg a fog-gátlót is leraktam ugyhogy egy 10-es felis jött még előtte mégsem jutott eszembe fogyozni. Mozognii meg ha betöltötted a 12 hetet is lehet, gondolom azért van amit enged a baleseted is.

2013. jan. 30. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
86%
Szia!Mielőtt terhes lettem,mindenem volt a sport és a diéta...De mióta terhes vagyok,nem foglalkozom egyáltalán azzal,hogy mit mikor,mennyit eszem.Ha este 10 kor hamburgert kívánok,akkor meg is eszem.Most nem az a fontos,hogy szuper alakom legyen.Igaz,híztam is elég sokat...de ki nem sz..ja le(bocs).Most nem annak van itt az ideje,hogy fogyókúrázzunk.Imádok sportolni,úgyhogy szülés után majd lemegy!!!Legalább most van mire fognom a hízásom :)))És senki sem szólt még meg,hogy atyaég mennyit híztál!!!
2013. jan. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Rajtam is van kb. annyi felesleg, mint rajtad, csak én az első babám szoptatása alatt szedtem fel, és most jön a második. Az, amit leírtál, hogy egészségesen próbálsz meg étkezni, az várandósan tökéletes, de ettől csak annyit várj, hogy nem 20 kg plusszal mész szülni. Vannak, akik fogynak a sok hányás, rosszullétek miatt, de szándékosan én nem tenném. Akármilyen egészségesen táplálkozol, sok fogyás szerintem kockázatos és káros lehet a babára nézve.


Én most már nem foglalkozom a súlyommal (persze nem eszem össze-vissza mindent), tudom, hogy szülés után majd leadom a felesleget, és most a picim a legfontosabb.


Boldog babavárást! :)

2013. jan. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert érdemben nem kapok rá választ csak fújjolást.Igen, nem érzem úgy, hogy az egészséges, tápláló élelmiszerek "szarok" lennének vagy árthatnak.A falási rohamoknál rendre egészségtelen ételeket kívánok meg, amik senkinek sem jók, akkor se ha nem várandósak.Ezeket akarom kerülni.Csak azt kontrázom meg, amit ésszerű érvekkel meg tudok, nem "mindent".Mozogni még mindig nem tudok úgy ahogy kellene, 4 szalag szakadt el a térdemben, még a járás is nehézkes azóta is.Elhiheted, hogy a legnagyobb gond az, h nem edzhetek, nem is tudok, pedig meggebedek érte.Igen, volt pár hét hülye időszakom, amikor faltam, ez az én hibám, de logikus magyarázatot még nem kaptam miért is ne korrigálhatnám.A szükséges táplálékot bevinném és még több vitamin és tápanyag is jutna a szervezetembe ha nem a haszontalan kajákat enném, amiket az utóbbi pár hétben nem álltam meg.Mindenki fújol meg úgy beszél, mintha legalább azt mondanám, h holnaptól drogozni fogok, ezért tettem fel a kérdést.Értelmes válaszokra várva.Az orvos és a védőnő tanácsa természetesen más, de engem most az emberek véleménye és azok logikus alátámasztása érdekel mert fújolni a legkönnyebb...
2013. jan. 30. 16:15
 10/31 A kérdező kommentje:

Köszönöm "nyolcas" a kedves hsz-t:)

Az első babámnál nekem se volt sok, kb 10 kg plussz a szülésig, ebben benne volt a gyerkőc is, úgy 5 kg-t kellett szülés után leadnom, ami sikerült is:)

A másodiknál már előjöttek az "ölni tudnék egy tábla csokiért" és társai gondolatok, így 20 kg jött fel szülésig, amit szülés után sikeresen leadtam 2 hónap alatt (belehúztam az edzésekbe rendesen). Most viszont szeretnék odafigyelni, mert tudom milyen gyötrelmes utána kínlódni vele, főleg, h ennek a 8 kg-nak a nagy része még nem is a baba miatt jött :( Még ha nem adom is le, de nem folytatom ezt a hízást amit sajnos beindítottam az is jó nekem, de már anyósom előtt pl nem merem mondani ha valami cukros-zsíros vacakkal kínál, h köszönöm nem mert úgy néz rám mintha ufo lennék.és ezzel nincs egyedül:S

2013. jan. 30. 16:20
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!