Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Várandósan diétázhatok?

Várandósan diétázhatok?

Figyelt kérdés
Sziasztok.Annyi negatív kritika ért amiatt, hogy közöltem elkezdek diétázni, hogy összezavarodtam.Az utóbbi 2-3 hónapban magamra szedtem 8 kg-t és mivel alacsony vagyok ez igen látványos, zavar, hisz mindig sportos voltam.Közben kiderült, hogy babát várok, 10 hetes vagyok, de akkor is a hirtelen evési rohamok és az edzéseim abbahagyása egy baleset miatt gyorsan meghozták a nem várt eredményt:S Szeretném ezt a 8 kg-t ledobni, főleg, h sok köze még nincs a terhességhez ennyi idősen, inkább a hirtelen "semmittevés" és az össze-vissza evés.Sokan viszont ki vannak akadva, hogy milyen felelőtlen vagyok.Könyörgöm, nem koplalni akarok, csak egészségesen étkezni és ezáltal leadni a fölösleget.Mi a véleményetek?Tényleg rossz anya vagyok emiatt?

2013. jan. 30. 15:38
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:

Nagyjából olvastam végig. Én is elhittem ezt első terhességnél hogy együnk amit csak megkívánunk, hát az én fiam tepertőt sültkrumplit sült kolbászt "kívánt". Tényleg nem figyeltem mit eszek.Az eredmény 18 kiló plusz lett amiből 8 úgy rajtam is maradt mire a másodikkal terhes lettem. Nála szerencsére inkább gyümölcsöt kívántam de szintén nem igazán figyeltem oda. Ha este 10kor vaníliás karikát akartam akkor megettem egy fél csomaggal minimum.

Itt már "csak" 15 kilót híztam, kínkeservesen adtam le szoptatás után.

A harmadik babámnál már igenis diétáztam ha azt úgy hívjuk hogy nem zabáltam össze mindenfélét hanem úgy ahogy te megválogattam mit eszek, nem emberes mennyiségeket fogyasztottam amit a szemem kívánt csak, hanem kis mennyiségek gyakran, üres kalóriák abszolút nem, de senkinek se mondtam pláne nem ezt a szót hogy diéta, ki se ejtettem a számon de azért magamban igenis számon tartottam mit ettem aznap és mennyit.

A vége 12 kiló plusz lett így is és 4300 grammos babát szültem (úgyhogy nem éhezett odabent az tuti)

Szoptattam 1 évig közben szép lassan elkezdtem újra futni, tornázni és most vagyok közel 1.5 év után nagyjából súlyomnál.

Semmi értelme mindent összeenni hacsak nem érzel ellenállhatatlan késztetést rá:) de jótanácsom az hogy ne hangoztasd:)) valamiért a diéta szóról mindenkinek az önsanyargatós éhezés ugrik be...

2013. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!