Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Valaki valamit, táppénzzel...

Valaki valamit, táppénzzel kapcsolatban. Mit tudok tenni most?

Figyelt kérdés
Kb egy órával ezelőtt,közös megegyezéssel,próbaidő alatt megszűnt a munkaviszonyom.6 hós kismama vagyok.Ha mai nap körbefutok mindent,kórház,háziorvos,oep tudok táppénzt igényelni?Arra gondoltam naivan,hogy veszélyeztetett terhessé íratom magam a nőgyógyásszal,aztán irány a háziorvos,aztán az oep.Van egy kis remény arra,hogy sikerül?Az oep honlapján olvastam valami méltányossági táppénzről,de nem nagyon igazodok ki rajta.
2013. febr. 1. 09:55
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hát nem szeretnék hülyeséget mondani, de azt hiszem, hogy igen, meg ha nem használtad ki az előző munkanélkülidet teljesen akkor szerintem ott is maradt fent, de ezt nem tudom pontosan. Szerintem a munkaügyibe kérdezd meg, hogy minnél hamarabb tudd, hogy mire számíthatsz, meg hátha tudnak Neked tanácsolni lehetőségeket, hogy mit tehetsz ilyenkor.
2013. febr. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom,hogy próbaidő alatt nem él a táppénzes védettség dolog.Furcsán néztek volna kicsit,ha azt mondom nem írom alá :D,tényleg futnom kellett volna.
2013. febr. 1. 10:22
 13/22 anonim ***** válasza:
Mivel írta a kérdező hogy próbaidő alatt szűnt meg a munkaviszonya, így aláírnia se kell semmit, úgy is kirúghatják, hiába a táppénz, hiába a terhesség.
2013. febr. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Igen jól olvastad, csak azoknak él a védettség aki veszélyeztetett terhes. Én pont ebben voltam, azért is lett volna jó a kérezőnek ha gyors veszélyeztetteti magát.
2013. febr. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Akkor azt hiszem előbb a munkaügyibe rohanok.Nem tudom hogy van mert,ugye 2 vagy 300 nap kell a munkanélkülihez,de nekem 700 felett volt,meg plusz a mostani 2 hét...amúgy szerintem a baba miatt küldtek el.
2013. febr. 1. 10:30
 16/22 anonim ***** válasza:
Majd írd meg mi volt! Sok sikert!!!!
2013. febr. 1. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Oké :) most indulok.Délután majd tájékoztatlak titeket,hogy mi volt :)
2013. febr. 1. 10:47
 18/22 anonim ***** válasza:

Hogy melyen szemetek:-(Szerintem csak munkanélkülire leszel jogosult, de ha az kitartana szülésig, már lehet járna a tgyás, gyed???Vagy nem???

Sok sikert hozzá:-)

2013. febr. 1. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Igen ha kitartana munkanélkülivel szülésig tuti nem lenne gond. Csak nekem is az volt a baj miután nálunk szerződés hosszabbítások vannak, és megtudták hogy terhes vagyok nem hosszabbítottak, hát épp hogy csak ki tudtam sakkozni hogy elég legyen az a 3 hónap amit munkanélkülibe adnak. Én úgy tudom dolgozhattál 10évet is de csak 3 hónapig tudsz munkanélkülin lenni :(.
2013. febr. 1. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Munkanélkülit buktam :/ nem tudom mit csináljak :S még olyan ismerős sincs aki be tudna jelenteni,és fizetném neki a tb-t :S
2013. febr. 1. 17:38
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!