Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy lehet túlélni egy terhess...

Hogy lehet túlélni egy terhességmegszakítást a 20. hét fölött?

Figyelt kérdés
2013. febr. 1. 17:43
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem iszonyat nehezen és sok idővel lehet túl lépni, persze elfeledni soha sem lehet...


nekem nem volt szerencsére ilyenbe részem, de anyukámnak a 2. babája halva született olyan 30. hét körül...azóta IS gondol rá minden évben azon a napon....

2013. febr. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
47%

Gondolj arra, hogy miért van erre szükség? A babának jobb, ha nem születik betegen. Neked pedig még lehet majd babád.

Természetes,hogy fáj, de túl lehet lépni rajta, csak idő kell hozzá.

2013. febr. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez döntés kérdése is, hogy nem betegszem bele csakazértsem...

Nekem 10. héten ment el a babám, nem 20 felett, borzasztó volt, de a 3. napon a műtét után abbahagytam a kesergést. Szándékosan, tudatosan. 3 hétre rá megfogant a fiunk, most 26. hetes. Eddig minden oké:)

Ha vele is történne valami, azt is túlélném. Azt sokkal nehezebben, ha a lányommal lenne baj, na az igazán fájdalmas lenne, amit tudatosan is nehéz lenne túlélni.

2013. febr. 1. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Írjatok még... még előtte állok.
2013. febr. 1. 18:08
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hál isten nekem sem volt még benn részem, de nagyon nehezen viselném. Elfeledni biztosan nem lehet.

Miért van rá szükség?

2013. febr. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Miért van szükség rá? Ha elárulod szerintem jobban tudunk segíteni (már ha tudunk).
2013. febr. 1. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mi a baj? Hányadik hétben vagy?
2013. febr. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nekem 6 hetesen volt egy vetélés, és én azt sem tudom elfelejteni. Egyik ismerősömnek a 4. hónapban kellett megszülnie a magzatot, nagyon nehezen, de túltette magát. Depressziós volt egy ideig. Másik ismerősöm a 20. hét után szülte meg a magzatot, neki Down kóros lett volna, és nem vállalta be. Azóta is elsírja magát, ha csak rá gondol. Egy kolléganőmnek pedig több vetélése is volt már, legutóbb az 5. hónapban vesztette el az ikreit. Borzalmas lehetett. Őt pszichiátrián kezelték pár hétig. Most már visszaállt a rendes kerékvágás nála is, visszament dolgozni. Van még két kolléganőm, akik 10 illetve 12 hetesen vetéltek el. Ők is túltették magukat és újra próbálkoznak. Nagyon sajnálom, hogy veled is ez történik!
2013. febr. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
11%
Azért azt elárulhatnád, hányadik hétben vagy, de azért a 22-23 héten már nem lehet "csak úgy" megszakítani a terhességet, az már kész gyilkosság lenne. A helyedben(akármilyen betegsége van a babának) én az esélyt megadnám az életre. Ha meg úgyis meghal, miért kéne megölni?
2013. febr. 1. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
88%
Nekem fertőzés miatt megindult a szülés a 22. héten. Nagyon nehéz idők vannak mögöttem, depresszió, élni nem akarás, elkeseredés, selejtnek éreztem magam. Eltelt egy év, és most érzem hogy el tudtuk engedni. Makk egészséges volt, talán ha beteg lett volna, könnyebben meg tudtam volna érteni, hogy neki jobb így, de így hogy egészséges volt....kegyetlen...
2013. febr. 1. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!