Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit szólnátok ha találkoznánk...

Mit szólnátok ha találkoznánk és bemutatnám a fiamat Nimród-ot. Hogy reagálnátok a nevére?

Figyelt kérdés
2009. szept. 9. 21:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem medve hanem egy nemes jut róla eszembe...nemtudom miért,de amúgy tetszik:)Zséda fia is Nimród:)
2009. szept. 9. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem (előrebocsátanám) hogy szép név nagyon (bár becézni nem tudom hogyan lehetne...) de nekem egyből először az ugrik be hogy ilyen magyarkodó, szittya szülei vannak, akik DIREKT vmi jó magyaros nevet akartak adni.

Nem bántásból, meg ezt is fel lehet vállalni nyilván :) de nekem legelőször ez ugrik be.

Plusz igen, Zséda is akit meg nem csipázok vmiért :)))

2009. szept. 10. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%

Önmagában tetszik a név, de nagyon figyelni kell, hogy passzoljon a családnévhez, máskülönben különcködőnek/magyarkodónak fog hangzani.

Becézve nem tetszik. Amúgy még nem túl gyakori név, szerintem pár éven belül nagyon fel lesz kapva, mint pl a Sólyom, 3 éve még nem is volt anyakönyvezhető, most meg 5 db Sólyom nevű kiskrapeket is ismerek.


De a lényeg: NEKTEK tetsszen!

2009. szept. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Hat ez nagyon vicces! En a 34. hetben vagyok. A ferjem erdelyi szarmazasu, de Zurichben lakunk es o mar Svajci allampolgar. O is Nimrodot szeretne! De vajon hogy fog itt ezzel a nevvel beilleszkedni? Amugy a csaladnev Kiss
2009. szept. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baj ezzel a névvel :)
2009. szept. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
62%

Szép,régi magyar név.Ráadásul nem annyira ismeretlen,így hívták Hunor és Magyar apját,tehát találkozni is fog a nevével.:))

Mi szeretjük a régi magyar neveket,mind a 4 gyerekünk DIREKT ilyen nevet kapott,lehet magyarkodónak meg ősszittyának hívni,nem zavar.:P

Persze fontos,h passzoljon a vezetéknévhez,mert egy idegenes vezetéknévhez hülyén hangzik egy magyar keresztnév.

Ma már annyi különleges magyar és külföldi név van forgalomban,h nem fog kilógni a sorból.:)

2009. szept. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
70%
Én nem értem ezt a "magyarkodós" leszólást!Szerintem az a normális,ha egy magyar embernek szép magyar neve van!Rosszul vagyok ezektől az amerikai nevektől,mindig nagyon sajnálom azokat a gyerekeket,akiknek ilyen buta hangzású,szappanopera nevet adnak a szüleik!
2009. szept. 10. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Hát jobb mint az Alföld név,bár nekem nem tetszik.:(Nehéz kiejteni,főleg,ha gyorsan akarod,de nektek kell,h. tetszen.
2009. szept. 10. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Nekem tetszik, kisfiúnak is jó, és felnőtt pasinak is jó lesz!
2009. szept. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni,hogy semmi Verem a mellkasom mert magyar vagyok érzés nincs bennem amikor magyar nevet választok a gyerekemnek.Most amúgy nem azért de ki és mi jogon gondol ilyet bárkiről is.Az én lányomnak is magyar neve van Helka és én szeretem,mert szép a hangzása és kész.Most minek kell leszólni azért mert magyarként magyar nevet választok.Ezzel nem a származásomra vagy a haza iránti lekötelezettségemet akarom hirdetni,egyszerűen csak ez a név tetszett meg és kész.Most jobb lenne ha valami suttyú magyarosított nevet adnék neki mint a Dzsennfier,vagy a Zsaklin?Hát szerintem nagyon nem...
2009. szept. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!