Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyire veszik komolyan azt,...

Mennyire veszik komolyan azt, hogy el kell menni fogorvoshoz terhesség alatt?

Figyelt kérdés

2 éve mikor az első babával voltam terhes akkor a védőnőm erőszakoskodott, hogy menjek el, de végül nem mentem el és később ő elfelejtett rákérdezni, így feledésbe merült.

Most a második babával vagyok terhes, ha most sem megyek el akkor mi van? Egyébként tökéletesek a fogaim, nincs lyukas se, kb 4 éve voltam utoljára fogorvosnál, akkor 1 lyukasat betömött de még meg is dicsért, hogy milyen szépek a fogaim.


2013. febr. 26. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem voltam fogorvosnál egyik terhességem alatt sem. Jók a fogaim, rendszeresen mosom őket, ez elég is nekik, most sem fognak kihullani és elromlani, mint ahogyan az első terhességem alatt sem történt ez meg, mert rendszeresen mostam őket.
2013. febr. 26. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjem orvos, ő azt mondta, amikor én sem akartam menni anno, hogy elvileg azért fontos, mert egy "látens" gyulladás (nem feltétlenül látható, vagy nem okoz gondot) gócként a terhesség alatt nagy gondokat tud okozni, ill. ha van szuvasodó fogad, és nem kezelteted ki, a gyermeked születése után fokozottan érdemes arra figyelni, hogy (nyilván nem újszülött korában, hanem 6-7-x hónaposan) semmiképpen ne egyen-igyon utánad, mert az ő szájüregébe így kerülhetnek azok a bacik, amelyek a tejfogak romlásához vezetnek. Az meg nem jó.


Szóval ezért fontos, szerintem egy ránzést megér.

2013. febr. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha 4 éve voltál utoljára fogorvosnál, akkor éppen itt az ideje!!!


Még terhesség sem kéne hozzá, hogy megnézesd a fogaidat. Ha nincs semmi, majd most is megdicsér, ha meg van, akkor kezeli. Nem minden lyuk látható és érezhető a laikus ember számára.

2013. febr. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megfontolom.
2013. febr. 26. 14:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Én elmentem már 8 hetesen a fogorvoshoz mert a védőnő elküldött,és mennem kell most is,mert mondta a doki,hogy azért a terhesség végén is nézessem meg megint.Egyébként én is k 4 éve voltam utoljára,és úgy voltam vele,hogy már épp itt az ideje,hogy megnézzék,már kíváncsi voltam,hogy van-e rossz fogam,de nem volt 8 hetesen,remélem most sincs :)

Egyébként tud galibát okozni a rossz fog,és állítólag a rossz fog a magzatra is káros.Én inkább elmegyek még egyszer megmutatni,nem csak a baba miatt hanem magam miatt is,mert a fogamra egy életen át szükségem van :)


30 hkm

2013. febr. 26. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy minimum 1x el kell menni és ott belepecsételik a dátumot és beleírják a fogaid állapotát a kismama könyvbe.

Azt hiszem, ha nincs benne ilyen pecsét, akkor valamilyen juttatás talán nem is jár. De erre kérdezz rá a védőnődnél. Holnap én is megkérdezem az enyémet.

2013. febr. 26. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Az első terhességem alatt sem voltam és üres is az a rész a kiskönyvemben, de megkaptam minden támogatást, soha senki nem kérdezte, hogy miért nincs ott kitöltve.

Csak annyit szerettem volna tudni, hogy ha mondjuk nem megyek el, akkor fognak szólni érte, vagy úgy mint az előzőnél senki sem veszi figyelembe? Mondom a védőnő is egyszer mondta, aztán el is felejtette.

2013. febr. 26. 15:01
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem veszik komolyan, inkább magam miatt megy el az ember. Nekem a védőnő meglátta a pecsétet a könyvemben, és talán saját magának is dokumentálta, de ennyi, ebben sem vagyok biztos. Én végül a 39.héten mentem el, semmi panaszom nem volt nekem sem, rég nem is jártam előtte fogorvosnál, viszont kiderült, hogy van 1-2 szuvas fogam, így mehetek majd egyszer megcsináltatni őket. Mostmár hamarabb elmennék, de akkor nem éreztem ingerenciát erre...
2013. febr. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sokan nem mennek el. Nem kötelező, de ajánlatos!
2013. febr. 26. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 frászkarikaborsó ***** válasza:
Én komolyan vettem pedig egyszer sem volt lyukas fogam, de a kötelezőn kívül inkább elmentem a terhesség végén még egyszer, mert a baba elég sok kalciumot használ és el tudja vonni az embertől, az meg azzal jár hogy ha van egy pici lyuk is a fogán, akkor nagyon gyorsan romlik.
2013. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!