Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti megtartanátok ebben az...

Ti megtartanátok ebben az esetben?

Figyelt kérdés

24 leszek 2 hónapon belül, párom 29 lesz idén, 2 és fél éve vagyunk együtt, másfél éve élettársak vagyunk. A szüleimnél élünk, előtte albérletben voltunk, de munkahelyünk elvesztése miatt vissza kényszerültünk jönni ide. Párom holnap kezd új munkahelyén, talán 90-100-at fog keresni. Nekem még nincs állásom, keresem.

Van egy-két terhességre utaló tünetem, és még nem jött meg, bár nem sokat késett. De most tételezzük fel, hogy baj van, mert terhes vagyok, erről szólna a kérdésem.

Amit tudni kell a körülményekről: tartalékunk van úgy 500 ezer forint. Kocsink nincs. Vannak saját cuccaink, amivel egy kétszobás lakást is be lehet bútorozni, apránként megvettük még korábban (mosógép, hűtő is saját), most el vannak tárolva, mióta hazajöttünk.

Nekem két év munkaviszonyom van. Ha jönne a baba, nem tudom, hogy kéne dönteni. Párom bár abszolút nem áll készen rá, azt mondta, akkor megtartanánk és megoldanánk. Én nem tudom... Félnék. Mindenképp csak albiba mehetnénk, itthon olyanok a körülmények, ahova gyereket nem vállalnék (anyám alkoholista, üvöltözés megy itt éjjel-nappal; minél előbb el akarunk menni, ha nekem is lesz munkám). Párom szülei csurig vannak adóssággal, korábban lenyúlták őt, semmiképp sem tudnánk rájuk számítani, ha bármi van.

Ilyen körülmények közé őrültség lenne bevállalni? Mi a ti személyes véleményetek?


2013. márc. 3. 13:02
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
35%

Én tuti, hogy elvetetném, a nagy semmire ne vállaljtaok még egy gyereket is.

Te terhesen nem fogsz munkát kapni, ezért szülés után csak a gyes lesz meg a családi, meg a párom jó esetben 100ezre, ebből lehtetlen meg élni még akkor is, ha ingyen tudtok lakni, se rezsi se albi díj.

2013. márc. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

10


Nem is tartom azt, hogy a gyereknek iPhone kell meg márkás cucc. Életemben nem vettem magamnak sem márkás cipőt, ruhát, a párom sem; takarékosak vagyunk, épp ennek köszönhetően van ez a kis tartalékunk.

2013. márc. 3. 15:32
 13/29 anonim ***** válasza:
100%

szerintem se vészes a helyzet. Na akkor most leírom a miénket:

22 éves vagyok, idén végeznék az egyetemen. együtt élünk a párommal. amikor terhes lettem nem volt munkája hónapok óta, nekem ugye nincs keresetem az egyetem miatt. 4. hónapban voltam, amikor végre kapott munkát. még kb 3 hét, és szülök, suli nincs befejezve, majd valamikor a jövőben, 1 fizetésből fizetjük a lakást, meg úgy mindent. de életünk legjobb döntése volt, hogy megtartottuk a babát!!! iszonyúan várjuk és boldogok vagyunk! amire szüksége lesz, megkapja, ha már extrákat nem is tudunk neki biztosítani. életem végéig bántam volna, ha elvetetjük! a lényeg, hogy nagyon gondoljátok végig, mielőtt dönteni fogtok, mert akármit is választatok, nincs visszaút. én szívből remélem, hogy megtartjátok!

2013. márc. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen megtartanám!
2013. márc. 3. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:
A havim még nem jött meg, de ma csináltam egy tesztet és negatív lett.
2013. márc. 5. 15:07
 16/29 anonim ***** válasza:
Még az is lehetséges, hogy nem vagy terhes. Akkor már furcsa érzés lesz, lehet hiányozni is fog az érzés. És akkor majd meg tudod, hogy megkönnyebbülsz e vagy fájni fog, mert akkor kiderül, hogy meg tartottad volna-e vagy sem. Ilyenben szerintem senki nem adhat tanácsot, mert a Te/Ti életetek, és egy baba örök életre szól! :)
2013. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Mikor csináltam a tesztet, nem tudtam eldönteni, minek szurkolok. :(

Nagyon kettős érzésem van. Néha azt érzem, szomorú lennék, ha megjönne a havim, máskor meg, hogy muszáj megjönnie...

Párom is valahogy így érez.

2013. márc. 7. 14:01
 18/29 anonim ***** válasza:

Szia!

Azt írtad, hogy néha szeretnéd, ha pozitív lenne a teszt, néha meg azt érzed, hogy meg kell jönnie. A "meg kell jönnie" nem egyenlő azzal, hogy szeretnéd, ha megjönne! Szerintem csak félsz, ami teljesen egyértelmű, és azt jelenti, hogy van felelősségtudatod! Szerintem jó anyuka lennél, és ha a párod is szeretné a babát, az a gyermek nagyon feldobná az életeteket! Kívánom, hogy végül az legyen a teszten, ami a legjobb most nektek. Ha negatív is lesz, azért szerintem ne adjátok fel csak azért a babavállalást, mert nem tökéletesek a körülmények! Szerintem meg tudjátok oldani, már csak azért is, mert ha valamit nagyon szeretne az ember, az sikerülni szokott!

Drukkolok, hogy a lehető legjobban süljön el a teszted!

2013. márc. 7. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! :)


Most hozott újabb tesztet a párom (itt kis faluban nem merek venni a gyógyszertárban, mert estére már mindenki arról csámcsogna). Reggel akarom majd megcsinálni, mert az előzőt késő délután tájban csináltam és úgy tudom, jobb a reggeli vizelettel.

2013. márc. 7. 16:11
 20/29 anonim ***** válasza:
en azt tanacsolnam, mindenkepp tartsd meg, ha esetleg ugy van, hogy teherbe estel es gondolj arra, hogy a bebi akart jonni!
2013. márc. 7. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!