Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Következő nevek közül melyik...

Következő nevek közül melyik tetszik nektek, illetve melyik az amit mostanában sok babának adnak?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok képben, hogy melyek a "felkapott" nevek. Most derült ki, hogy kislányunk lesz és nekünk a következő nevek tetszenek:


Bianka

Emese

Tünde

Hanka (ősi magyar eredetű név, egy balatoni legendában szereplő tündér neve volt)


2013. márc. 9. 10:41
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
59%

A Bianka gyakori ezek közül.

Nekem az az egy ami nem tetszik a felsorolásból (nem a gyakorisága miatt hanem csak mert nem jön be). A többi szép és tetszik.

2013. márc. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

1.Emese

2.Bianka

A másik kettőt nem tudnám tetszési sorrendbe állítani,tőlem nagyon távol állnak.Illetve a Tünde nekem egy irritáló név,(ismertem egy ilyen nevű lányt).


A Bianka talán felkapottabb mint az Emese.

2013. márc. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

A Tündével nekem is az a bajom, hogy szerintem egy nagyon szép név, de pont az elmúlt pár hónapban ismertem meg egy annyira irritáló nőszemélyt, valahányszor hallom a nevet, feláll a hátamon a szőr. Annyira sajnálom, pedig szívesen adnám a kicsinek, de így... :(


És a Hankáról mi a véleményetek? Nem túl "ismeretlen"?

2013. márc. 9. 10:54
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk Bianka lett volna, ha lány lett volna. Itt nem túl gyakori a környéken, meg amúgy sem lett volna ez szempont, mert csak ebben az egyben tudtunk megegyezni :-)
2013. márc. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Bianka a legjobb!
2013. márc. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

A Bianka nagyon tetszik, jól lehet becézni is :-)

Az Emese és a Tünde egyáltalán nem tetszik, babának nem tudnám elképzelni, csak egy öregebb néninek.

A Hanka is jó és nem is túl gyakori.

A Bianka szerintem most nem olyan gyakori, inkább 10-14 éve volt az.

2013. márc. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy nekem is az a kedvencem, mivel eddig meg voltam győződve róla, hogy fiam lesz, neki már találtunk nevet. Kislány nevünk sokáig csak a Bianka volt, de valószínűleg mivel nem nagyon ismerek Biankákat - semmi negatív érzés nem járul hozzá. Egyszerűen tetszik, szerintem olyan aranyos és szép név. Persze annyira nem szeretném, hogy ha felnő, minden második osztálytársa bianka legyen, de ezt elég nehéz így megjósolni... Nekem elég ritka nevem van, a férjem vezetékneve viszont elég különleges, ami mellé nem könnyű nevet választani. Illetve mi is jó válogatósak vagyunk...
2013. márc. 9. 11:00
 8/24 anonim ***** válasza:

Van egy lista, amin a leggyakoribb 100 név fent van az utóbbi tíz, vagy több évből.


Mindegyik nagyon szép név, talán csak a Hanka, ami kevésbé tetszik.

2013. márc. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat, mentek a zöld kezecskék!


De sajnos így még inkább összezavarodtunk. Férjem az Emesét akarja, én vagy a Hankát vagy a Tündét. De akkor már inkább a Hankát. A Bianka valahogy kiesett a kosárból.


Aztán még ki tudja, a végén melyiket fogjuk választani! :)


Megnéztem a listát, a 2011-ben adott nevekről, Bianka a 27. helyen van, Emese az 50., a Tünde és a Hanka rajta sincsenek.

2013. márc. 9. 11:41
 10/24 anonim ***** válasza:

Én a fősuli kezdetéig nem is tudtam, hogy létezik olyan név, hogy Bianka.:D Ott lett egy ilyen nevű csoporttársam, aki egy nagyon aranyos, okos, elbűvölő lány volt.:) Azóta nekem is tetszik ez a név!:)


Az Emese is tetszik, a Tünde és Hanka viszont egyáltalán nem.:(

2013. márc. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!