Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Következő nevek közül melyik...

Következő nevek közül melyik tetszik nektek, illetve melyik az amit mostanában sok babának adnak?

Figyelt kérdés

Annyira nem vagyok képben, hogy melyek a "felkapott" nevek. Most derült ki, hogy kislányunk lesz és nekünk a következő nevek tetszenek:


Bianka

Emese

Tünde

Hanka (ősi magyar eredetű név, egy balatoni legendában szereplő tündér neve volt)


2013. márc. 9. 10:41
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Elnézést, de elírtam az egyik nevet... Nem Hanka, hanem Helka
2013. márc. 9. 12:32
 12/24 anonim ***** válasza:
Hogy esett ki a kedvenc neved 40 perc alatt a kosárból?:D
2013. márc. 9. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
És a Helka az nem Helga véletlenül? Mondjuk ezt sem értem hogy lehetett összetéveszteni!:) Érdekes!
2013. márc. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Szia kérdező!


Nekem a Hanka és a Bianka név tetszik azokból amiket felsoroltál!

A Tünde is szép, de nekem olyan "idős". Prsze ettől függetlenül szép név:)!


11hkm

2013. márc. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
Nekem a Hanka tetszik és szerintem egyáltalán nem gyakori név. A leggyakoribb a Bianka és a Tünde.
2013. márc. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Akartam írni, hogy nem Hanka, hanem Helka. Hanka is van, de az nem magyar eredetű. Helka volt egy balatoni tündér. Nekem nagyon tetszik ez a név, de férjem megvétózta.

Emese is nagyon szép, adnám is, ha nem lenne már a családban.

Bianka és Tünde nem tetszik. Biankához olyan személyt társítok, aki nekem nem szimpatikus, Tünde meg egyszerűen nem az esetem.

Egyénként létezik Hanga is, az is tetszik.

2013. márc. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
73%

A fentiek közül a Tünde kivételével mindegyik tetszik. (Bianka, Emese, Hanka)


A Helka viszont szerintem nem túl szerencsés név, tényleg nagyon hasonlít a hangzása a Helgára, vagy állandóan Helgának fogják hívni, vagy csak simán azt fogják hinni, hogy beszédhibás, és nem tudja rendesen kiejteni a Helgát..szóval én ezt a nevet biztosan nem adnám, ősi eredet ide vagy oda :/

2013. márc. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Nekem a Hanka jobban tetszett volna, mint a Helka. :D

Én Emese Tünde vagyok, szeretem a nevemet, kiskoromban Mesinek becéztek (családban még mindig), ezt kamaszként utáltam.

A Bianka nekem annyira nem tetszik. Hangzásra jó, de fehéret jelent, és nekem furcsa lenne, ha mondjuk kreolosabb bőr vagy sötét haj párosulna hozzá.

2013. márc. 9. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Nekem a Bianka tetszik ezek közül, a többi nem, a Helka pláne. Egyik sem gyakori felénk.
2013. márc. 9. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

A Biankához sajnos nagyon ellenszenves kép társul számomra.

A Helka nem tetszik.

A Tünde nevet kifejezetten imádom, mindig kedves embereket ismertem meg ezzel a névvel. Az Emesét is szeretem, de tinikoromban több ismerősöm ezt a nevet választotta, s olyan visszahúzódó személyiséghez kötődik, ezért nem választanám, de szépnek szép.

2013. márc. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!