Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg minden ember bunkó a...

Tényleg minden ember bunkó a terhes nőkkel szemben?

Figyelt kérdés

34. hetemben vagyok és sajnos azt kell tapasztalnom, hogy az emberek egyáltalán nem kedvesek. Figyelembe sem veszik, hogy hatalmas pocakkal vonszolod magad, hogy esetleg lassabban haladsz a zebrán vagy a lépcsőn... szóval inkább eltaposnának.

Tegnap volt a legdurvább esetem, ahol rosszul parkoltam és kilógott a kocsim (mivel képtelen vagyok kiszállni már a kocsiból ha csak 20 centi helyem van) és ő nem tudott elmenni mellettem. A boltban bemondták a hangosbemondón, hogy útban vagyok, persze azonnal rohantam kifelé. Én elnézést kértem, de pasas tajtékzott, üvöltözött, hadonászott, tényleg majdnem megütött, ahogy beszálltam a kocsimba rámcsapta az ajtót (szerencse, hogy nem volt még kinn a kezem vagy lábam) én pedig bőgve jöttem haza persze, hisz ilyenkor minden nő tökre érzékeny. Persze az emberek teljesen közönyösen nézték, hogy egy nagypocakos nőnek így nekimegy egy pasas, mondjuk nem is vártam, hogy bárki is segítsen.


És összesen egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kaptam egy kedves mosolyt az utcán, hányszor engedtek előre vagy adtak át ülőhelyet (ja nem, ilyen még nem volt).


Szóval igazából handycapnek érzem magam egyre jobban, mert nem tudom úgy megvédeni magam, mint máskor. Nekem egész nap melegem van, nehezemre esik mozogni és ráadásul minden a szívemre veszek, így tökre a tápláléklánc aljára kerültem a városi tömegben. Már utálok emberek közé menni.


Pár nap múlva kiiratom magam a dokival, én nem fogok így bejárogatni a munkahelyemre és kitenni magam ennyi stressznek.

Mondjatok legalább pár jó történetet, hogy jobb kedvre derüljek.



2013. márc. 22. 09:37
1 2 3 4 5
 11/49 anonim ***** válasza:
72%
Én egy élelmiszer boltban vagyok pénztáros igaz már táppénzen vagyok pedig még csak a 28.dik hétben járok.Sokszor megkaptam,hogy lassú vagyok és nem haladok úgy mint a többi munkatársam,de hát teli húgyhólyaggal nem egyszerű,plussz nekem azt a 8 órát végig kellett állni,és sokszor fájt a hasam emiatt,volt,hogy bőgve jöttem ki a kasszából,és még utánnam is kiabáltál,hogy minek csináltattam fel magam ha ennyire nem bírom...úgyhogy 1 hete kiírattam magam táppénzre,sokkal nyugodtabb vagyok itthon és senki nem sérteget!
2013. márc. 22. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/49 anonim ***** válasza:
45%
Ami veled történt tényleg durva, a pasi meg egy köcsög volt. Viszont én ezt nem tapasztalom, inkább a terhes nőkön veszem észre hogy kissé bunkók, vagy hogy is mondjam, ilyen ki-ha-én-nem modón viselkednek. Persze tisztelet a kivételnek.
2013. márc. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/49 anonim ***** válasza:
88%

Természetesen irtó nagy paraszt aki így viselkedik egy terhes nővel, de azért ha tényleg úgy parkoltál le, hogy ő miattad nem tudott menni a dolgára az azért kicsit gáz. Én is végig vezettem terhesen, de sosem voltak ilyen parkolási gondjaim. Olyan helyre nem álltam meg ami túl szűknek bizonyult. Most pedig még tágasabb hely kell, hogy a babámat a hordozójával együtt ki tudjam szedni a kocsiból, de mégsem állom el senki útját.


Egyébként pedig lehet, hogy csak szerencsém volt, de velem mindig kedvesek voltak az emberek. Nagyon sokan csak úgy simán rám mosolyogtak mikor meglátták a nagy pocakomat. Szóval sajnálom, hogy neked ilyen élményeid vannak. :(

2013. márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/49 anonim ***** válasza:
83%
Velem mindenki kedves volt, mikor terhes voltam. Viszont ne haragudj, de úgy terhesen sem szabad parkolni, hogy más ne férjen el a kocsidtól. Nyilván a pasi is túlzásba esett, de én megértem, hogy ideges volt.
2013. márc. 22. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/49 anonim ***** válasza:
71%

Érdekes, nekem mindig átadták a helyüket az emberek, ha tömegközlekedtem, mondjuk nyáron vártam a kisfiam. Sőt, azóta ha ketten megyünk bárhová, még normálisabb mindenki, vagy kedvesen kérdezgetnek, vagy mosolyognak, vagy csak előreengednek.

Sajnálom a rossz tapasztalataid!

2013. márc. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, azt hiszem megkaptam a kérdésemre a választ.

Senkit nem pontoztam le, mielőtt még hülye hisztis terhes nőnek tituláltok, ti szeditek szét itt egymást ahogy az már lenni szokott. Én csak pár jó történetet kértem.

2013. márc. 22. 10:23
 17/49 anonim ***** válasza:
58%
szerintem egymást nem szedte szét senki:)
2013. márc. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/49 A kérdező kommentje:

Kedves 8-as


Az "egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kaptam egy kedves mosolyt az utcán" idézés nem helyes, mert csak kiragadtál egy részt a mondatomból.


Azt írtam, hogy egy kezemen meg tudom számolni, hogy hányszor mosolyogtak rám+engedtek előre+adták át az ülőhelyet. Így már kicsit más a jelentése.


De abban egyébként igazad van, minek kellene egy terhes nőre rámosolyogni....

2013. márc. 22. 10:27
 19/49 anonim ***** válasza:
50%

"ha nem tudtam leülni buszon/villamoson, és nem csak öreg nénik/bácsik, vagy gyerekek voltak körülöttem, én egyik kézzel kapaszkodtam, a másikkal meg megfogtam a pocakom, hogy egyértelmű legyen a helyzet."


Hát ne is haragudj, de ha előttem egy terhes nő hasfogdosással, mutogatással követelné ki magának a helyet, hát én bizony "nem venném a lapot"

Ha bajod van, le akarsz ülni, segítség kell, udvariasan kérj meg valakit, nem fog nemet mondani. De ezektől az utalgatásoktól az embereknek ki van a hócipőjük. Mint amikor anyuka jóóó hangosan mondja a beszélni nem tudó egyévesének, hogy "látod Balambérka, milyen bunkó ez a sok ember itt és mi most emiatt nem tudunk leülni"

Na hát tuti senki se fogja így átadni a helyet. De ha azt mondod, "elnézést, nem ülhetnénk le a kisfiammal? Köszönöm," így biztosan átadják. így én is átadnám. De hülyeség elvárni minden embertől az udvariasságot meg a plusz figyelmet, majd jól behisztizni, sírni, ha nem kapjuk meg.

2013. márc. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/49 anonim ***** válasza:
64%
Én nem igényeltem különösebb odafigyelést, de elég magas fokú parasztságnak tartom, hogy soha, senki nem volt képes átadni a helyét a buszon. Azt hiszik, hogy azért szeretnénk leülni, mert nehéz a pocak és fáradtak vagyunk. Nem, nem így van, vagyis így van, de nem ez a lényeg. Azért kell átengedni a helyet a kismamának, hogy ha esetleg baleset lesz, vagy csak fékezik egy nagyobbat a busz, ne essen baja a picinek, ha a kismama elesik. De ez nem jut el az emberek tudatáig, úgy gondolják a kismama csak sajnáltatja magát. A múltkor volt egy kérdés, amiben a kérdező a terhes munkatársára panaszkodott. Hogy ő mennyire kihasználja a helyzetét, mert sokat jár a mosdóba, sokat jár le egy két falatot enni, mert ég a gyomra, vagy émelyeg. Ki volt akadva ez a barom, hogy a kismama nem hajlandó emelgetni a 20 kilós akármiket, ezzel az ő munkáját nehezítve. A válaszolókra reagálva a vetélés kockázatát az ő sérvéhez hasonlította, hogy az sokkal fontosabb, mint egy kismama, baba egészsége. Miután sokan írták neki, hogy "na te sem voltál még terhes, az biztos", azt mondta, hogy mindenki hülye aki gyereket szül a mai világban, és kihasználja a várandósságát. Hihetetlen emberek vannak.
2013. márc. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!