Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg minden ember bunkó a...

Tényleg minden ember bunkó a terhes nőkkel szemben?

Figyelt kérdés

34. hetemben vagyok és sajnos azt kell tapasztalnom, hogy az emberek egyáltalán nem kedvesek. Figyelembe sem veszik, hogy hatalmas pocakkal vonszolod magad, hogy esetleg lassabban haladsz a zebrán vagy a lépcsőn... szóval inkább eltaposnának.

Tegnap volt a legdurvább esetem, ahol rosszul parkoltam és kilógott a kocsim (mivel képtelen vagyok kiszállni már a kocsiból ha csak 20 centi helyem van) és ő nem tudott elmenni mellettem. A boltban bemondták a hangosbemondón, hogy útban vagyok, persze azonnal rohantam kifelé. Én elnézést kértem, de pasas tajtékzott, üvöltözött, hadonászott, tényleg majdnem megütött, ahogy beszálltam a kocsimba rámcsapta az ajtót (szerencse, hogy nem volt még kinn a kezem vagy lábam) én pedig bőgve jöttem haza persze, hisz ilyenkor minden nő tökre érzékeny. Persze az emberek teljesen közönyösen nézték, hogy egy nagypocakos nőnek így nekimegy egy pasas, mondjuk nem is vártam, hogy bárki is segítsen.


És összesen egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kaptam egy kedves mosolyt az utcán, hányszor engedtek előre vagy adtak át ülőhelyet (ja nem, ilyen még nem volt).


Szóval igazából handycapnek érzem magam egyre jobban, mert nem tudom úgy megvédeni magam, mint máskor. Nekem egész nap melegem van, nehezemre esik mozogni és ráadásul minden a szívemre veszek, így tökre a tápláléklánc aljára kerültem a városi tömegben. Már utálok emberek közé menni.


Pár nap múlva kiiratom magam a dokival, én nem fogok így bejárogatni a munkahelyemre és kitenni magam ennyi stressznek.

Mondjatok legalább pár jó történetet, hogy jobb kedvre derüljek.



2013. márc. 22. 09:37
1 2 3 4 5
 21/49 A kérdező kommentje:

Úgy értettem az "egymást szétszedést", hogy a negatív válasz miatt nem pontoztam le senkit, mert nem értek egyet a pontozási szokásokkal itt. Tehát egymást húzzátok le.


De jó, hogy minden szavamat külön meg kell magyaráznom.


De szerintem lezárhatjuk a témát, nem akartam provokatív kérdést feltenni és csak egy-két nyugtató szót akartam hallani. A választ megkaptam a kérdésemre, köszönöm mindenkinek.

2013. márc. 22. 10:30
 22/49 anonim ***** válasza:
64%
Elég ostoba ember lehetsz, ha neked nem esik le azonnal egy nagy pocakos terhes nőről, hogy felemeld a seggedet és átadd a helyet. Miért neki kéne kérnie? Ez lenne az ALAP, egymás iránti TISZTELET, ami nincs meg az emberekben. Nehogy már úgy kelljen neki könyörögni, hogy leülhessen. Buta népség.
2013. márc. 22. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/49 anonim ***** válasza:
62%
Én soha nem követeltem ki elsőbbséget, prioritást a terhességem alatt. Eddig a 30 hét alatt egyszer fordult elő az, hogy egy bevásárlóközpontban előreengedtek a sorban. Csodálkoztam is nagyon rajta:) Hozzá kell tegyem, nem magyar , hanem egy muzulmán házaspár volt...
2013. márc. 22. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/49 anonim ***** válasza:
38%
Nem értem mit vagytok kiakadva a parkolásán,és ha nem úgy sikerült?Akkor úgy kell beszélni az emberrel mint a kutyával?Mindenkinek lehet rossz napja,és nem akkora tragédia ha nem a 2 vonal közé áll be pontosan...pff
2013. márc. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/49 anonim ***** válasza:
66%

Jó tipp: nagy üzletházak parkolóiban vannak hölgyek és családok számára fenntartott parkolóhelyek, ezek kb. másfélszer akkorák, mint a sima helyek. Ha tudok, én ide szoktam állni, nagyon szuperül ki lehet szállni a kocsiból, ráfordulni, kitolatni is könnyű.

Mondjuk az már egy másik kérdés, hogy legtöbbször ezek a helyek el vannak foglalva általában terepjárókkal, Q7-esekkel stb. :)

2013. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/49 anonim ***** válasza:
78%

Kedves Kérdező!

Sajnos kifogtál egy agresszív embert, nem jól reagálta le a szituációt, de viszont, ahogy a felszólításra "megigazítottad" az autót, úgy elsőre is le lehetett volna szabályosan parkolni az autóval. Meg kell előzni az ilyen helyzeteket, ha nem akarsz ilyenbe keveredni. Az viszont durva, hogy rád vágta az ajtót, azt nem hagytam volna. Én is állapotos vagyok, én és a férjem örülünk nagyon a babának, mástól nem várjuk el, hogy átérezze örömünk. Mindenkinek nagyon sok baja van a mai világban sajnos. Mindig úgy intézem a dolgaim, hogy ne legyek mások/idegenek segítségére rászorulva.

2013. márc. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/49 anonim ***** válasza:
74%

24-es


Nem két vonallal van a baj, hanem azzal, h a kérdező úgy állt be, h mást akadályozott, feltartott.

2013. márc. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/49 anonim ***** válasza:
74%
24-es. Kicsit más esett azért, amikor valaki nem pontosan a 2 vonal közé parkol és amikor akadályoz mást a közlekedésben. Erre terhesen ugyanúgy oda kell figyelni, mint nem terhesen.
2013. márc. 22. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/49 A kérdező kommentje:

Én nem mondtam, hogy nem volt igaza a fószernak. Én csak azt mondom, hogy ezért (vagy bármi másért amíg tényleg nem élet-halálról van szó), fizikailag neki kellene menni a másiknak. Ez nem egy egyértelmű helyzet, nehéz igazságot tenni. Engem csak a tény akasztott ki, hogy lehet valaki akkora bunkó, hogy egy pocakos nővel üvölt az utcán és még meg is akarja ütni, majd rácsapja a kocsiajtaját. De nyilván ezt nem így látja mindenki.


De mondok egy egyértelmű helyzetet. Kb 8 hetes terhes voltam, mikor megálltam az elsőbbségadás kötelező táblánál (tehát nem stop tábla, csak a háromszög). Egy pasas belémjött hátulról. Én kiszálltam, odamentem, köszöntem és megkérdeztem na mi történt. A fószer üvöltött és csapkodott, hogy minek álltam meg, mikor itt csak simán elsőbbséget kell adni és pont elfértem volna. Aztán végül sikerült vele zöldágra jutnom, kitöltöttük a papírokat és a biztosító is simán fizetett. De kérdem én, most tényleg ennyire neki kell menni a másiknak, mikor csak simán normálisan is le lehet kezelni a helyzetet? Tehát itt nem az én hibám volt az eset, mégis én kaptam az üvöltözést. (egyébként épp a kórházból jöttem haza, mert elkezdtem vérezni és megnézték, nem-e vetéltem el mivel sajnos ez már nem az első eset lett volna, úgyhogy képzelhetitek mennyire kellett nekem még egy ilyen stresszhelyzet).


De tökéletesen megértem azokat, akik szerint a terhes nővel minek kivételezni, mert úgyis csak a világ középpontjában akar lenni a terhessége miatt. Pont ilyen emberekkel szoktam találkozni az utcán.

2013. márc. 22. 11:45
 30/49 anonim ***** válasza:
85%
24-es ha látom hogy bénán parkoltam akkor megigazitom az autót. Ha nem sikerül akkor máshová állok. Ennyi
2013. márc. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!