Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg minden ember bunkó a...

Tényleg minden ember bunkó a terhes nőkkel szemben?

Figyelt kérdés

34. hetemben vagyok és sajnos azt kell tapasztalnom, hogy az emberek egyáltalán nem kedvesek. Figyelembe sem veszik, hogy hatalmas pocakkal vonszolod magad, hogy esetleg lassabban haladsz a zebrán vagy a lépcsőn... szóval inkább eltaposnának.

Tegnap volt a legdurvább esetem, ahol rosszul parkoltam és kilógott a kocsim (mivel képtelen vagyok kiszállni már a kocsiból ha csak 20 centi helyem van) és ő nem tudott elmenni mellettem. A boltban bemondták a hangosbemondón, hogy útban vagyok, persze azonnal rohantam kifelé. Én elnézést kértem, de pasas tajtékzott, üvöltözött, hadonászott, tényleg majdnem megütött, ahogy beszálltam a kocsimba rámcsapta az ajtót (szerencse, hogy nem volt még kinn a kezem vagy lábam) én pedig bőgve jöttem haza persze, hisz ilyenkor minden nő tökre érzékeny. Persze az emberek teljesen közönyösen nézték, hogy egy nagypocakos nőnek így nekimegy egy pasas, mondjuk nem is vártam, hogy bárki is segítsen.


És összesen egy kezemen meg tudom számolni, hányszor kaptam egy kedves mosolyt az utcán, hányszor engedtek előre vagy adtak át ülőhelyet (ja nem, ilyen még nem volt).


Szóval igazából handycapnek érzem magam egyre jobban, mert nem tudom úgy megvédeni magam, mint máskor. Nekem egész nap melegem van, nehezemre esik mozogni és ráadásul minden a szívemre veszek, így tökre a tápláléklánc aljára kerültem a városi tömegben. Már utálok emberek közé menni.


Pár nap múlva kiiratom magam a dokival, én nem fogok így bejárogatni a munkahelyemre és kitenni magam ennyi stressznek.

Mondjatok legalább pár jó történetet, hogy jobb kedvre derüljek.



2013. márc. 22. 09:37
1 2 3 4 5
 41/49 anonim ***** válasza:
72%

Veletek még nem volt olyan, hogy pl. metróra-buszra felszállva szerencsés helyen állok, és úgy gondolom, hogy el fogok érni egy ülőhelyet, de gyorsabban mozgó férfi kollégák elfoglalják, és azonnal lesütik a szemüket!!!!


Trolira alig tudtam felszállni, mert a vállamon lévő zacskó, és én a pocakkal fizikailag nagyobb volt mint a hely. Mindenki nyugodtan végignézte!


Tescoban sorbanállásnál 2x is beelőztek. Egyszer vissza akarták adni a helyet, jajjj kismama nem láttam felkiáltással!!! Mondom és ha nem kismama akkor lehet tolakodni?


1000 sztorym van :(

2013. márc. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/49 anonim ***** válasza:
54%
36.-os vagyok,én aláírom,hogy lehet hogy sietett a pasi vagy volt rá oka h ideges legyen mert ez előfordul mindannyiunkkal,de nem ok rá,hogy így viselkedjen egy másik emberrel,független attól,hogy terhes nő!És ha tényleg megsérült volna,hál istennek hogy nem így történt,de mégis ha rácsapja a kezére az ajtót vagy a lábára,és ne felejtsük el a babát sem...én 28 hetes kismama vagyok,jóval könnyebben mozgok még mint a kérdező,mégis sokminden nehezebben megy nekemis már!
2013. márc. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/49 anonim ***** válasza:
86%
Nem minden ember bunkó a terhes nőkkel!
2013. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/49 anonim ***** válasza:
68%
Itt már régen nem a paskolásról van szó hanem arról hogy a férfi egy terhes nőre rácsapta volna az ajtót. A héten az sztk ban voltam vérvételen kislányommal nem hogy a helyett nem adták át , de többen majdnem neki mentek a pocakomnak nagyon kellett figyelnem magamra hogy ne üsék meg a pocakom, figyelmetlenek az emberek a terhes nőkkel . Itt nem arról van szó hogy mi vagyunk a világ közepe. Hanem a testi épségünk főleg a babájé.
2013. márc. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/49 anonim ***** válasza:
41%
Hogy mennyi undorító ember van a Földön. A helytelenül parkolt témához csak annyit: Mi van akkor?? Összedől a világ? Tévedni emberi dolog!! Akik meg azt írták, hogy nekik sem tetszene ha emiatt nem tudnának akadálytalanul továbbmenni...Nézzetek már egy kicsit magatokba, hogy eddig hány kresz szabályt hágtatok át....hmm? Túlléptük a sebességhatárt, nem álltunk meg a stop táblánál, nem engedjük át az út szélén várakozó gyalogost a zebrán stb stb stb téma...és nekem ne jöjjön azzal senki, hogy, mert ő még soha nem csinált szabálytalan dolgot az úton... A másik...mégis mi a f***ért feltételezi mindenki úgy a sztorit, hogy "mi van ha munkába, megbeszélésre sietett" stb stb...meg ha én sietnék a gyerekkel orvoshoz....ÉS MI VAN HA NEM? Mi van ha egyszerűen semmi sürgős dolga nem volt...nem kell rögtön ki tudja milyen sietős eshetőségekkel kiegészíteni az esetet, nem azon volt a hangsúly. A gyerekkel az orvoshoz témához meg annyit: ha annyira sietni kell vele, hogy 10 percet nem várhat, míg odébbáll az illető a kocsival, akkor szerintem oda már a mentős kell...de mind1. Röviden tömören: az a hapsi egy bunkó paraszt! Nincs és, meg ha, meg ez meg az! Egy ember sem, nemhogy egy terhes nő, nem érdemli meg ezt a bánásmódot, azért amiért kapta. Kedves Kérdező! Teljesen megértelek...(bár a nem kapsz mosolyt az utcán témát nem, én úgy vagyok vele, hogyha nekem vigyorgott volna a terhességem alatt minden harmadik járókelő, még rájuk is szóltam volna...) A közlekedés téma...az emberek hozzáállása az itt leírtakhoz...szörnyű! Az illemnek külön tantárgynak kellene lennie az iskolákban! De sajnos ilyen világot élünk...az emberek lesz**ják a másikat, kortól, nemtől, súlytól, fizikai és lelki állapottól függetlenül. Kitartás!
2013. márc. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/49 anonim ***** válasza:
41%
Kedves Utolsó Válaszoló!Annyira igazad van,engem lepontoztak mikor írtam,hogy nem nagy tragédia ez a parkolási mizéria!Az a baj,hogy sokan a férfinek adtak igazat,hogy sietett,szerintem ez nem ad rá okot,hogy igy viselkedjen egy másik emberrel,függetlenül attól hogy terhes nőről volt szó.És igen szomorú,hogy nekemis annyira kell figyelnem hogy a boltban meg ne üssék a pocakom,mert egyáltalán nincsennek tekintettel egy terhes nőre...2013-ban itt tartunk!
2013. márc. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/49 anonim ***** válasza:
52%
Engem is lepontoztak...de nem nagyon hoz lázba a dolog...senkinek sem fogok jópofizni. Az a baj, hogy jött ide a sok kismama, anyuka, akiknek tökéletes terhességük volt, problémák nélkül, vagy akiknek ugyan nem volt az, dehát ők a rambók, akik mindent túlélnek, mindenen túlteszik magukat. Kérdem én? Van 2 egyforma terhesség? NEM! Míg vki végigáll a buszon 20 percet, másnak 2 is sok! Úgyhogy ne várjuk már el a kismamáktól, hogy az egyesek által felállított mércét tartsák! És igen...ez 2013...
2013. márc. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/49 anonim ***** válasza:
8%
valahogy az senkinek nem ragadt meg hogy előtte azt hitte baj van a babájával és azért indult el otthonról...dehát éljen a bunkó pasi,nem lényeg a terhes mami...
2013. márc. 23. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/49 A kérdező kommentje:

Én úgy gondolom, hogy ott és abban a helyzetben a visszavonulás volt a legjobb döntés. Igen, leállhattam volna vitatkozni és megvédeni magam, de amikor az orrom előtt üvöltözik és hadonászik egy felnőtt férfi, csak arra gondoltam, hogy ha megüt, baja lehet a babámnak, esetleg verekedés lesz belőle és az tutira nem hiányzik egy terhes nőnek. Ráadásul látszott, hogy normálisan nem lehet vele beszélni olyan ideges volt (egyébként egy teherautósról volt szó), akkor meg mit próbáljam neki magyarázni az érveimet és normálisan beszélni.

Egyébként valószínűleg beszállok a vitába és megvédem magam, üvöltözés és több is lett volna belőle. De mivel terhes vagyok ezért inkább menekülőre fogtam.

És az, hogy utána sírva jöttem haza szerintem megint nem elítélendő, gondolom veletek is egy kemény stresszhelyzet után előjön az ideg, az adrenalintól remegtek és terhesen ez nálam sírással párosult.


De köszönöm a sok vígasztaló szót, sajnos még jó sok idő kell, mire elfelejtem ezt a kellemetlen esetet, de tanulok belőle és örülök, hogy nem lett komolyabb baj belőle.

2013. márc. 25. 08:01
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!