Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes elmenni az első...

Mikor érdemes elmenni az első terhességi uh-ra? Hogy számolják a heteket?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam h a 7. hét környékén érdemes először elmenni mert akkor már van szívhang is a babának. De honnan számolják a 7.hetet? A menstruáció első napjától?
2013. ápr. 3. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugy vagyok vele hogy nincs olyan hogy mikor érdemes!Szerintem minnél előbb érdemes elmenni! Még akkor is ha nem sokat lát doki csak pl petezsákot! Az ugy kb az 5.hét!Nekem amikor kimaradt a menszim akkor rá egy hétre teszteltem és ahogy látam pozi,rogtön mentem dokihoz! Van pozi teszted? Ja és az utolsó menszi első napjától számolják!
2013. ápr. 3. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem Szombaton kellett volna megjönnie csináltam egy tesztet és volt egy halvány csíkom.Utolsó mensim febr.28-márc 4-ig volt. Majd le szakad a derekam és fáj a hasam.
2013. ápr. 3. 17:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nincs olyan panaszod, ami gyanús (nagyon erős görcs, vérzés, barnázás), akkor szerintem érdemes megvárni a betöltött 6 hetet. Én megpusztultam volna, ha nem lett volna még szívhang. Így is megijedtem, mert egy szűk héttel kisebb volt, mint lennie kellett volna - nagyon megnyugtató volt, hogy ver a szíve. (Menzesz szerint 7 hét 3 naposan voltam, de később foganhatott a baba, mert 6 hetesnek felelt meg.)

Az utolsó menzesz első napjától számold a heteket.

2013. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Utolsó mensi első napjától számolják a heteket, betöltött 6. hét előtt nem érdemes menni, de inkább 7. hét (általában betöltött 6- és 7. hét közt indul be a szívműködés). Amíg nincs szívműködés, addig hivatalosan meg sem állapítja a doki a terhességet, hiába van petezsák.
2013. ápr. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem nov 24 én volt utolsó menszeszem , december 24 én teszteltem pozitivat, elmentem január elején orvoshoz aki uh -n még nem látott semmit csak nyálkahártyát , elküdött vizeletett leadni ami szintén pozitív lett, utána visszamentem 1 hét múlva akkor is csak petezsákot látott utána 2 hétre rá megint mentem és csak akkor volt szívhang. Nem érdemes ilyen korán elmenni dokihoz várj legalább 3 hetett , tudom hogy nehéz megállni de megéri mert mire mész már lesz szívhang is :).


18+4 hkm :)

2013. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!