Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhességi táppénzre csak a...

Terhességi táppénzre csak a nőgyógyász írhat ki?

Figyelt kérdés

Gyesen vagyok és szeretnék elmenni táppénre.

Tegnap a munkáltatóm kiszámolta, hogy miért járnék jobban gyes helyett táppénzzel.

Felhívtam a nőgyógyászt és 3 hét múlva van időpontom.

Most vagyok 11 hetes (lesz majd 2,5 hét múlva a 12. heti uh-m)


ki tudna engem táppénzre küldeni? Vagy hogy műkődik ez? Nem szeretnék "csalni". De anyagi okok miatt tényleg jó lenne. Nem vagyok beteg, naponta 4x 5x hányok, de semmi más bajom nincsen.

Mit tegyek?



2013. ápr. 11. 08:12
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a háziorvos is, de elvileg kell hozzá szakorvosi javaslat. Mivel már eléggé szigorúan ellenőrzi az OEP a házidokikat is, ehhez a legtöbben szoktak ragaszkodni, de ha elmész és elmondod hogy csak 3 hét múlva van időpontod a nődokihoz, akkor ki fog írni, csak valószínűleg kéri majd, hogy havonta vigyél neki a nődokitól szakorvosi javaslatot a folytatólagos táppénzen tartáshoz.
2013. ápr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!