Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Amíg nincs szívhang, addig...

Amíg nincs szívhang, addig nem vehetnek táppénzre, mint kismamát?

Figyelt kérdés
Fontos lenne a munkám miatt.
2009. szept. 23. 08:03
 1/9 anonim ***** válasza:
addig nem vesznek tápénzre amig nincs meg a kiskönyved, legalábbis nálunk így van(békés megye)
2009. szept. 23. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia

mennyi idős km vagy? 5. héttől már van szívverése :)

2009. szept. 23. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ahhoz hogy terhesség miatt táppénzes javaslatot tegyen a nődoki meg kell állapítani a terhességet, az pedig csak a szívhang meglétekor "valóságos". Más indokkal kiírathatod magad a háziorvosoddal, beszélj vele, mond hogy szédülsz, hánysz, alig élsz, biztosan nem fog kekeckedni:)
2009. szept. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is így voltam,5 hetesen elmentünk dokihoz akkor látta a petezsákot és amikor 7 hetes voltam visszamentünk utána egyből táppénzre vett mert én veszélyeztetett terhes vagyok

szerintem mindenképp megvárja a szívhangot!!!üdv egy 30 hetes kismama

2009. szept. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Amíg nem tudja biztosra mondani az orvos, hogy terhes vagy, addig erre hivatkozva nem is írhat ki táppénzre.

A biztos terhesség pedig a jól látható magzat és szívhang.

Utána ha olyan a munkád egyből kiír. Addig házidoki, szerintem ha neki elmondod, hogy babát vársz, de még nem kaptál róla igazolást, vagy van olyan leleted, amin az van, hogy terheség gyanúja, akkor mondjuk megfázással lehet kiír TPre.

2009. szept. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szia még nekem sincs szivműködés de táppénzre vett a doki a munkaköröm miatt. A nődoki irt egy véleményt és az alapján. Mondjuk nekem volt egy vetélésem már úgyhogy lehet ezért is.
2009. szept. 23. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
SZIA! Nekem sem volt még szívhang és táppénzre vett 5. héten. A nődoki írt 1 javaslatot és épp most jöttem a háziorvostól aki kiírta a táppénzt.
2009. szept. 23. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Üdv Mindenkinek és köszönöm a válaszokat. 5+6 hetes vagyok.
2009. szept. 23. 13:41
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Engem is az 5.héttől írtak ki, nem volt még szívverés. De a munkám olyan nehéz fizikai munka, ha tovább maradok, akkor nem is lett volna szívverése a babámnak...


39hetes pocis

2009. szept. 23. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!